5 tane sorular bakalım bilecekmisiniz?

+ Yorum Gönder
Oyun Arşivi ve Zeka Soruları ve Bilmeceler Bölümünden 5 tane sorular bakalım bilecekmisiniz? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  laz_güzeli
  Usta Üye
  Reklam

  5 tane sorular bakalım bilecekmisiniz?

  Reklam  5 tane sorular bakalım bilecekmisiniz?

  Forum Alev
  1."Topkapı ya giderken yolda yedi karısı olan bir adamla tanıştım. Her kadın yedi çanta taşıyordu. Her çantada da yedi kedi vardı. Her kedinin de yedi yavrusu vardı. Kedi yavruları kediler çantalar kadınlar - Toplam kaç kişi Topkapı ya gidiyordur ?"

  2. Adamın biri bir tilki bir piliç ve bir çuval mısırı önlerindeki nehrin bir yakasından öteki yakasına geçirecekmiş. Adam kayıkta yanında yanlız bir şey taşıyabiliyormuş. Eğer tilki ile piliç yanlız kalırlarsa tilki piliçi yer. Eğer piliç ile mısır çuvalı yanlız kalılarsa piliç mısırı yer. Bu durumda adam bütün bunları karşı kıyıya nasıl taşır?

  . 3 adam bir otele gider her biri 10 lira vererek toplam 30 lira ödeyerek oda tutarlar ve eşyalarını alıp odalarına çıkarlar. Fakat otel müdürü bugünün çarşamba olduğunu hatırlar ve özel bir fiat uygular. Bellboy u çağırır fazladan kestiği 5 lirayı 3 adama vermelerini ister.Bellboy adamların odasına çıkar ve 5 lirayı geri verir bunun üzerine adamlar 2 lirayı bahşiş olarak bellboya verir geri kalan 3 lirayı paylaşırlar.
  Bu durumda adamların otel için ödedikleri miktar 9 liradır (daha evvel 10 lira vermişlerdi sonra da 1 lira geri paylaştılar). Sonuçta toplam ödedikleri miktar 3x9 = 27 lira dır 2 lira da bellboy a bahşiş vermişlerdi ve sonuçta harcadıkları toplam miktar= 27 + 2= 29 lira dır. Fakat otele girerken verdikleri para 30lira idi o halde 1 lira nereye gitti?

  . Önlerindeki bir köprüyü geçmeye karar vermis 4 adam var. Hepsi köprünün aynı tarafındadır. Bütün adamları karsı kıyıya geçirmek için yanlızca 17 dakikanız vardır. Ellerinde bir tek fener var. Gece olduğu için en fazla 2 kişi köprüden geçebilir. Köprüden kim geçerse geçsin feneri biri taşıyacak ve geri getirecektir. Adamların her birinin hızı farklıdır. Köprüyü geçen çiftler den biri daha hızlı dahi olsa yavaş olanın hızında geçebilir.
  Adamlarımızın hızları :
  1.Adam : köprüyü 1 dak. geçiyor.
  2.Adam : köprüyü 2 dak. geçiyor.
  3.Adam : köprüyü 5 dak. geçiyor.
  4.Adam : köprüyü 10 dak. geçiyor.

  5.Ahmet Veli den yaşlıdır Veli Hasan dan gençtir o halde kim Ahmet ten yaşlıdır.


  Arkadaşlar size kolay gelsin.Hepinize başarılar dilerim.... 2. 2
  pelind
  Üye

  --->: 5 tane sorular bakalım bilecekmisiniz?

  Reklam  2.sorunun cevabı ilk piliçi götürür sonra mısırı alır götürür piliçi alıı onu bırakır tilkiyi alır onu koyar en sonda piliçi götürür 3. 3
  ***son***
  Üye
  1. soru bir kişi
  2.piliçi gider bırakır mısırı alır götürür piliçi eski yerine götürür tilkiyi alır götürür en sonda dönüp piliçi götürür
  5. kimsee 4. 4
  harbykız
  Bayan Üye
  1. sorunun cevabı bir kişi

 5. 5
  pelind
  Üye
  artık cevapları versen

 6. 6
  GeMiNii
  Usta Üye
  pelind

  Soruların Hepsini Bilirseniz Arkadaş Cevapları Verecektir Zaten..


 7. 7
  Ziyaretçi
  birinci tek kişi

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi