İnternete giriş amacınız nedir ?

Anketimiz: internete giriş amacınız ne

Katılımcı sayısı
105. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
 • Eğlence

  18 17.14%
 • Araştırma

  15 14.29%
 • Chat

  10 9.52%
 • Boş Vakit Öldürmek

  14 13.33%
 • Alışkanlık Bırakamıyorum

  38 36.19%
 • Diğer

  10 9.52%
+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... Sonuncu8Sonuncu9
Sohbet Forumları ve Yudumla Anket Bölümü Bölümünden İnternete giriş amacınız nedir ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  Eva-seLin
  Yeni Üye
  Reklam

  --->: internete giriş amacınız nedir ?

  Reklam  biLg. artık bNde bi aLışkanLık oLmuş bırakamıyorum biLg. karşımda duruyo bN geçmesem hemen yüzümü döküyorum sNra babamda tabi oyNa diyo:.!! yani bN okuLdan geLdiğim gibi hmN biLg. başınaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!
  ForumAlev --->: internete giriş amacınız nedir ?

 2. 14
  гคק คภﻮєl
  Yeni Üye
  alışkanlık oldu forumalevle tanıştım tanışalı eskiden pek girmezdim internete 3. 15
  SHARNXX_62
  Üye
  Alışkanlık Bırakamıyorum 4. 16
  yozkas
  Üye
  eskiden sadece eğitimle ilgili dökümanlar için giriyordum, forumalev le tanıştım, internete bakış açıp değişti, programlar konusunda kendimi geliştirmeye başladım, webmaster bölümü sayesinde küçük çaplıda olsa site tasarımı yapmayı öğrendim, kötü bir durum var bağımlı olmaya başladım, Allah sonumu hayırettsin, ayrıca ankete forumalev için seçeneği de eklense tam süper olurdu, paylaşımlarıyla bilgiyi yayan arkadaşlara çoooooooooooook teşekkür ediyorum

 5. 17
  mardini47
  Üye
  Şu sıralar uygun bir cep telefonu alabilmek amacıyla giriyorum :)

 6. 18
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  alışkanlık diyen ne çok insan var bende de aynı şekilde .. ciddi anlamda hastalık olduğuna inanıyorum..

 7. 19
  by_trojan
  Emekli
  walla hep eglence hemde alışkanlık napalım bırakamıyorum aynen sigara gibi bu internet alıştımmı birdaha bırakamazsın

 8. 20
  fecr
  Özel Üye
  Alıntı YapRock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  alışkanlık diyen ne çok insan var bende de aynı şekilde .. ciddi anlamda hastalık olduğuna inanıyorum..
  katılıyorum bende alışkanlık dedim..

 9. 21
  YapRock
  Forumun Herşeyi

  Re: internete giriş amacınız nedir ?

  Reklam  İnternet hastalığı ders konusu oldu

  Önlenemeyen alışkanlıklardan internet bağımlığının tedavi edilmesi gerektiği yolunda birçok psikiyatristin görüş birliği yaparken, konu eğitim kurumlarında ders konusu da oldu.

  İnternet kullanımının günlük yaşamda fazla yaygınlaşması sonucu, hastalık yaratabilecek ölçüde bağımlılık listesine girdiği öğrenildi.
  Kumar, madde, alkol, alış veriş gibi birçok önlenemeyen alışkanlık içinde yerini almaya başladığı bildirilen internet kullanımının, bağımlılıklar kümesi içinde ayrı bir hastalık olarak tedavi edilmesi gerektiği yolunda birçok psikiyatristin görüş birliği içinde bulunduğu kaydedildi.
  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Coşkunol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ucuz, kolay ulaşılabilir ve anonim olması nedeniyle daha çok tercih edilen internet kullanımıyla ilgili olarak özellikle ailelerden çok sık başvurular aldıklarını, bunların sayısının da giderek arttığını bildirdi. Ege Üniversitesinde, alış veriş, kumar, madde, alkol gibi bağımlılıkların yer aldığı yüksek lisans ders programına, internet bağımlılığının da girdiğini belirten Prof. Dr. Coşkunol, bu konuda ülke ve dünyada çok yaygın çalışmaların bulunduğuna işaret etti.
  -''GENÇLER ARASINDA DAHA YAYGIN''-
  İnternet bağımlılığının özellikle gençler ve sorunlu olabilecek insanlarda daha yaygın olarak görülebildiğini ifade eden Prof. Dr. Coşkunol, ''Gençler arayış içinde kendilerine bu şekilde bir kimlik buluyorlar. Ama bu zahiri bir kimlik. Bu sorun özellikle arkadaşlık ilişkileri, kimlik organizasyonları olmayan gençler arasında daha fazla yaygın'' dedi.
  Kişilerin sosyal ve mesleki işlerini etkilemesi, buna engel olamaması ya da bu aktivitesinin sıkıntı yaratmasının, bağımlılığın işaretleri olduğunu ifade eden Prof. Dr. Coşkunol, ''Bunun sorun haline geldiğinin belirtisi, kesme noktasında kişide kontrolün kalmamasıdır. Bu durum ciddi tedavi edilmesi gereken bir sorun haline gelebilmektedir. Öyle hastalarım var ki, 48 saat boyunca kesintisiz bilgisayar başında kalmaktadır'' dedi.
  Prof. Dr. Coşkunol, şunları kaydetti: ''Elbette bu duruma eşlik eden depresyon, sıkıntı ya da şizofrenik bozukluklar da olabiliyor. Kişi çok sıkıntılı ve huzursuz olabiliyor. Bu sıkıntı ve huzursuzluğu azaltmak için internet kullanımı bir yöntem haline gelebiliyor. Örneğin alkol, alışveriş veya kumar yerine ucuz ve kolay olması nedeniyle internet tercih edilebiliyor. Bağımlılığın mantığı da budur.''
  İnternet bağımlılığının ayrı tedavi edilmesi gereken bir hastalık olarak değerlendirilmesinin söz konusu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Coşkunol, ''Bugün birçok psikiyatrist, bunun, bağımlılıklar kümesi içinde ele alınması gereken bir hastalık olarak ele alınması konusunda fikir birliği içinde'' dedi.
  -AİLELERE ÖNERİLER-
  Çocukları internet kullanımı konusunda denetlemek için ailelere önemli görevler düştüğüne işaret eden Prof. Dr. Coşkunol, bilgisayarın evde herkesin görebileceği bir yere konulması, internete giriş saatlerinin sınırlandırılması ve ebeveynlerin yasal olmayan sitelerin açılmasını engelleyen program kullanmasını çözüm önerileri olarak sıraladı. Alınan bilgiye göre, internet bağımlılığı kavramı ilk olarak 1995 yılında New Yorklu bir psikiyatrist olan Ivan Goldberg tarafından ortaya atıldı, ancak bilimsel anlamda tartışmalar Pittsburgh Üniversitesinden Kimberly Young'ın çalışmasıyla başladı. Kendi istekleriyle çalışmaya katılan 496 internet kullanıcısını inceleyen Dr. Young, bunlardan 396'sının bağımlılık kalıplarına uygun çıktığını belirledi


  geçen sene çıkan bu haberi paylaşmak istedim iyi forumlar iyi paylaşımlar.

 10. 22
  RENO
  Üye
  bne eglence amaçlı giriyom ama genede bırakamıyom şu interneti

 11. 23
  SoN SaMuRaY
  Emekli
  alışkanlık bırakamamıyorum işte....

 12. 24
  SoN SaMuRaY
  Emekli
  alışkanlık bırakamamıyorum işte....

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi