Dinin insan hayatındaki yeri ve önemi kompozisyon

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Yazılar Bilgiler Bölümünden Dinin insan hayatındaki yeri ve önemi kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Asker
  Üye
  Reklam

  Dinin insan hayatındaki yeri ve önemi kompozisyon

  Reklam
 2. 2
  Aykal
  Bayan Üye

  Cevap: Dinin insan hayatındaki yeri ve önemi kompozisyon

  Reklam  Dinin İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi

  Din bizdeki en enömli duygulardandır. Din bizim için insani yönlerimizi gösteren ve güzel özelliklerimizi ortaya döken unsurdur. Dini içimizden söküp atmak asla mümkün olamaz.

  Her nakadar insanlar Allaha inancını benimsemezlersede hemen hemen herkesin farklı dinlerde olduğunu görnekteyiz.

  Dünyada yaşayan insanların çoğu bir dine sahip ve o dinini benimsemektedir.


  Din bizler için bir mutluluk ve sevinç kaynağımızdır. Kişi hayatında din en önemli ve en farklı bir yere sahip olmaktadır. Din insan tarihi kadar eskidir. Bizler biliyoruzki din ilahi bir yol ile gelmiş ve biz insanları mutlu etmek için olan bir kanundur.

  Bizim için din Hayatımızın anlam kazanmamızda ve bu yaşantımızdan tad almamıza yaramaktadır.Yaşantımızı şekillendiren bizlerin insan gibi yaşamamıza katkıda bulunan en önemliside hayatımızın her yerini kapsayan bir unsurdur.

  Din bizim hayatımıza ve yaşantımıza yön vermektedir,iyi işler yapmamız için aklımızı ve özgür olmamızı bizlere yardımda bulunmaktadır.
  Yaşantımzıda Tutumlu olmayı ve her davranışımızda ölçülü olamyı bizlere öğreten tek şey din dir. Bizim düşüncelerimizi ve davranışlarımızı olgunlaştırır. yani yetenek ve aklımızı en iyi şekillerde kullanmamızı istemektedir.

  Mutlu olabilmemiz için beden ruh ve aynı zamanda sosyal olan ihtiyaçlarımzıın karşılanması gerekmektedir işte din bunu yapan en iyi yoldur. Bu yüzdende Dinin insan hayatı için önemli bir yeri vardır.  Din kişiye aklını kullanmayı ,düşünme ve hareketlerinde olgun davranmayı destekler ve önemsemektedir. doğru düşünen kişi doğru işler yapar.

  Din kişiye sorumluluk ve bilinci katmaktadır. kişide olan sorumluluk ve ona uyarılarda bulunmasında katkıda bulunur.
  insana düşünme ,araştırmaya ve daha çok bilgi elde etmeye teşvik eder bizler için en önemliside doğruyu bizlere öğretmektedir.


  Din Toplum açıdanda Bizlere çok fazla katkıda bulunur. sağlıklı, iyilik sever,kardeş bağının güçlü olmasını sağlar , kişiyi en iyi yere kısacası kurtuluş kapısına sürükler.
 3. 3
  Ziyaretçi
  süper çok işime yaradı ödevimi yaptım+ Yorum Gönder
dinin insan hayatındaki yeri ve önemi kompozisyon ,  din ile ilgili kompozisyon,  dinin hayatımızdaki yeri ve önemi kompozisyon,  dinin insan hayatındaki yeri ve önemi,  dinin insan hayatındaki önemi kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi