Richard Bach Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Yazarlar ve Şairler Bölümünden Richard Bach Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Richard Bach Kimdir?

  Reklam  Richard Bach Kimdir?

  Forum Alev
  Richard Bach

  Richard Bach (23 Haziran 1936) ABD'li yazar 1955'te Long Beach State College’e başladı. Kurgu ve hayal konusunda birçok eser yazıdı. Kitaplarını çoğunu kendi hayatından esinlenerek yazdı.Hava Kuvvetleri’nde pilot olarak çalıştı. Ardında bir çok işe girdi. Kitaplarını çoğunda bir şekilde uçmaktan bahsetti.
  1972’de Yem bulmak için uçmak yerine hızlı ve akrobatik uçmayı seçen bir martının hikayesini anlatan kitabı,Martı ’yı yazdı.Kitap 10.000 sözcükten daha az olmasına rağmen kurgu ve kurgu dışı kitaplar arasında en çok satan oldu.Rüzgarla Uçmak’a kadar en çok satanlarda yer aldı. Rüzgarla Uçmak 1972’de 1.000.000 dan fazla kopya sattı. Son yıllarda hayranlarıyla ilgilenmeye başladı.1990larda bir Amerikan şirketinde hayranlarının maillarına cevap yazmaya başladı.
  Bach’ın 6 çocuğu bulunmakta ve Bette adında bir eşi var.Ardından gazeteci olarak işe başladı ve babasız büyümek hakkında bir kitap yazdı. Bach 1977’de,Martı filmini çektiği sırada, aktris Leslie Parrish ile evlendi. Leslie Parrish Bach’ın Sonuza Uzanan Köprü ve Bir eserlerini etkileyen kişi oldu.1999’da boşandılar. Martı kitapları arasında en iyi kitap oldu.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Richard Bach (Richard Bach Kimdir?

  Reklam  Martı adlı eseriyle ün yapan Amerikalı yazardır.Kitaplarında kurgusal olayları ele almıştır.Bazı kitapları sinemaya da uyarlanmıştır.Kitaplarında daha çok hava ve uçmak konuları yer almaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi