Yabancı Tatil Yerleri/Antartika Yarımadası

+ Yorum Gönder
Tatil Mekanları ve Yabancı Tatil Yerleri Bölümünden Yabancı Tatil Yerleri/Antartika Yarımadası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Yabancı Tatil Yerleri/Antartika Yarımadası

  Reklam  Yabancı Tatil Yerleri/Antartika Yarımadası

  Forum Alev
  Penguen yuvaları, Minke balinaları, leopar ayı balıkları, eşsiz bir vahşi yaşam, tarihi araştırma merkezleri, uzman bir ekip, beyaz kıtada yürüyüşler, muazzam bir teknik donanım, buzullar, kristal mavilikteki deniz ve hayatta bir kez yaşanacak bir deneyim.

  Seyahat Arjantin’in Ushuia Liman kentinde başlıyor. Gemiye binmeden önce Martial dağlarının tepeden baktığı bu ön liman kentinde keşif gezilerine çıkabilir, Tierra del Fuego Ulusal Parkında tur yapabilirsiniz.
  Gemi demir aldıktan sonra Beagle Kanalı’na doğru yola çıkıyor. Adını 16. yüzyılda yaşamış olan İngiliz denizci Sör Francis Drake’den alan ünlü Drake Geçidi’nden geçerken geminin geniş güverteleri ve dolaşma alanlarında albatroslar ve diğer deniz kuşlarını görecek ve soğuk kutup sularının ılıman iklimli bölgelerden gelen suların altına battığı biyolojik bir bariyer niteliğindeki Antarktika Birleşim Noktası’ndan geçeceksiniz.
  Antarktika Yarımadası’nın hemen kuzeyinde bulunan Şetland Adaları gezinin durakları arasında. Karaya inişleriniz sırasında penguenlerin üreme bölgelerini keşfedecek ve kürklü ayı balıkları ve güney fil ayı balıklarını kumsallar üzerinde ya da avlanırken görme fırsatına sahip olacaksınız. Takım adalarda bulunan çok sayıdaki araştırma üslerinden birini de ziyaret etmeniz mümkün. Antarktika’nın çiçek veren yegane iki bitkisine rastlama fırsatınız olabilir. Bu bitkiler sadece kısa geçen güney yazları sırasında çiçek açıyorlar.
  Hava koşulları müsaitse dar bir geçit içinden geçerek Deception Adası’nın batık volkanik kalderasına doğru ulaşabiliyorsunuz. Gelgitler izin verirse mayolarınızı giyip Pendulum Koyu’nun termal sularına bir dalış yapabilirsiniz.
  Keşif gezinizin odak noktası , Beyaz Kıta’nın en kolay erişilebilir kısmı olan Antarktika Yarımadası. Burası, sivri uçlu dağlarla ve karla kaplı geniş doğa parçalarının, denize çağlayan halinde dökülen buzulların damgasını vurduğu çarpıcı görüntülere sahip su yollarının bulunduğu bir bölge. Gentoo, Chinstrap ve Adelie penguenlerinin geniş üreme bölgeleri ve bunlarla birlikte martılar, Cape Petrelsand Antarktika deniz kırlangıçları da dahil olmak üzere çok sayıda diğer kuş türlerini gözleme fırsatınız olacak. Ayrıca çeşitli ayı balıkları ve Minke balinaları ile de karşılaşabilirsiniz.
  Yarımada’yı keşfiniz tipik olarak Cennet Koyu’na ya da onun yakınındaki Neko Limanı’na yapılacak bir gezi ile başlıyor. Her iki yerde de sükunet içindeki buz dağlarıyla dolu sulardan unutulmaz manzaralar göreceksiniz. Ardından Lockroy Limanı’nda giderek Gentoo penguen sürülerini izleyeceksiniz. Lockroy Limanı genç bir izci olarak Antarktika ve Shackleton’u ziyaret etmiş olan James Marr tarafından II. Dünya Savaşı’nda kurulmuş olan gizli İngiliz bilim istasyonunun da bulunduğu yer. Bu istasyon dünyanın en izole müzelerinden biri haline dönüştürülmüş ve içinde kartpostallarınızı gönderebileceğiniz bir postane bulunuyor.
  Gemiye döndükten sonra dünyanın en nefes kesici su yollarından birinin içinden geçmek için buzlar ve buz dağları elverirse Neumayer ve Lemaire Kanalları’ndan geçeceksiniz. Bunlar yükselen kaya yüzeyler ile çarpıcı bir görünüme sahip olan buzullar arasındaki dar geçitler. Lemaire Kanalı’nın güneyinden geçerek Petermann Adası’na da gitmeniz olası. Burası Gentoo penguenleri ve iri martıların karaya çıktığınız noktanın yakınında yuvalandıkları ada.
  Bu eşsiz serüvende size Antarktika’nın ‘en iyileri’ sunuluyor. Büyük penguenlerin üreme bölgelerinin keşfi, Minke balinalarının, leopar ayı balıklarının ve el değmemiş vahşi doğal yaşamın diğer benzersiz yerlerinin seyri, tarihi araştırma üslerinin ziyareti, buzkıran keşif gemisinde bilim adamları ve uzman bir keşif ekibi ile karlarla kaplı zirvelerin, dev, düz buz dağlarının, kristal parlaklığında mavi suların çevrelediği Beyaz Kıta üzerinde unutulmaz yürüyüşler yapmanın keyfini çıkaracaksınız
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Yabancı Tatil Yerleri/Antartika Yarımadası

  Reklam  ulkemi cok seviyorum...+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi