Taylant Hakkında

+ Yorum Gönder
Tatil Mekanları ve Yabancı Tatil Yerleri Bölümünden Taylant Hakkında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Taylant Hakkında

  Reklam  Taylant Hakkında

  Forum Alev
  Tayland Uzak Doğu’nun çok ilginç bir ülkesi.. Güneyden Malezya ile komşu.. Krallıkla yönetilmekte.. Eski adıyla "Siyam Krallığı".. Ana dili Thai.. %92 si Budist, %5 i Müslüman, geri kalanı Hıristiyan.. 62 milyona yakın nüfusu var.. Bunun yaklaşık %10 u Başkent Bangkok'ta yasamakta.. Mart - Mayıs arasında sıcak, Haziran - Ekim arasında yağışlı, Kasım - Şubat arasında serin ama bizim ülkemize göre yine de sıcak bir iklimi var.. Yani her zaman sıcak..Biz bunu kendi ülkemizle kıyaslayacak olursak sıcak - daha sıcak - çok sıcak olarak adlandırabiliriz.


  tayland-resimleri-0.jpg

  tayland-resimleri-3.jpg  Tayland, Asya-Çin ve Hint kültürünü özümsemiş.. Bu gün kullanılan Thai kelimeleri Palı, Sanskrit, Kmer, Malay, İngiliz ve Çinciden türemiş.. İnanılmaz güzellikte eserler mevcut bu ülkede.. Gezdiği her yerde bu güzelliklere hayran kalıyor insan.. Bu ülkeye has suya dayanıklı bir ağaç olan Tik ağacından yapılan el oyması eşyaları izlerken adeta büyüleniyor kişiler.. Öylesine güzel ki.. her biri bir sanat eseri ve emek karşılığı..
  Tayland mutfağı çok zengin ve değişik.. 24 saat her yer hemen açık.. Bu ülkede aç kalmak mümkün değil.. Dünyanın her kösesine hitab edecek yemek çeşitleri mevcut.. Fiyatları da uygun.. Ancak tuz bulmak o kadar kolay değil.. Bunun yerine soya sosu kullanmak durumundasınız.. Tayland deniz ürünleri ve tropik meyveler ülkesi... Deniz ürünleri, restoranın market bölümünden satın alınıyor, garsonlara pişirme tarzı hakkında bilgi veriliyor.. 15 dakika sonra muhteşem bir ziyafet sofrası müşteri için hazırlanıyor.. Turistlere kapalı sise suyu içmeleri öneriliyor..
  Turizme çok önem veriyorlar.. Ülkelerine gelen turistleri çiçeklerle güzel kızlar karşılıyor.. "Kral ve Ben" filminin çekildiği bu ülke Krala ve Budizm son derecede bağlı ve saygılı... Neredeyse tüm gelirlerini Budizm için harcıyorlar.. Her evde mutlaka minik bir Buda Tapınağı veya kösesi mevcut.. Öylesine göz alici ki bu köseler..Her otel odasında Budizmci anlatan bir kitap var.. İnanılanın aksine Thai Kadınları oldukça tutucu.. Buda Tapınaklarını ziyaret sırasında şort ve kısa eteğe izin verilmiyor.. Tapınaklara girişte ayakkabılar mutlaka çıkartılıyor.. Bu ülkede dikkat edilmesi çok önemli husus kimsenin basına dokunmamak.. Saclarını okşamamak.. Ayakla her hangi bir şeyi işaret etmemek.. Selamlamaları Thai tarzında cevaplamak..

  tayland-resimleri.jpg

  Taylant.jpg
 2. 2
  __GÖLGE__
  Yeni Üye

  --->: Taylant Hakkında

  Reklam  çok güzel paylaşım emeğine sağlık 3. 3
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Tayland Hakkında...
  Resimler ve bilgiler için teşekkürler ;) 4. 4
  Ziyaretçi
  dedem bu gece uçuyor çine

+ Yorum Gönder
taylant,  taylant resimleri,  taylant tatil yerleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi