Unutulan Windows Parolasını Yeniden Kullanmak!

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows XP Bölümünden Unutulan Windows Parolasını Yeniden Kullanmak! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Yarasa
  Üye
  Reklam

  Unutulan Windows Parolasını Yeniden Kullanmak!

  Reklam  Unutulan Windows Parolasını Yeniden Kullanmak!

  Forum Alev
  Windows XP altındaki kullanıcı hesapları için geçerli olan parolaların unutulması korkulu bir rüyadır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz.

  Microsoft, bu tür bir durum önceden hazırlıklı. İsterseniz, kullanıcı hesabınıza ileride yeniden ulaşabilmek için bir parola geri yükleme disketi oluşturabilirsiniz. Ancak, yabancılar için hesabınıza erişim kartı gibi kullanılabilecek olan bu disketi, oluşturduktan sonra gerçekten güvenli bir ortamda saklamalısınız.

  İlk olarak biçimlendirilmiş yeni bir disket hazırlayın. Disketin bundan sonraki oluşturulma işlemi PC’nizin ağa bağlı olup, olmamasına bağlıdır. Eğer tek başına veya bir çalışma grubuna dahil olan bir bilgisayara sahipseniz aşağıdaki işlemleri uygulayın: Başlat/Denetim Masası komutunu çalıştırın ve ekrana gelen penceredeki Kullanıcı Hesapları simgesine iki kere tıklayın. Parolasını diskete aktarmak istediğiniz hesabı seçin ve pencerenin solundaki İlgili Görevler başlığı altındaki “Unutulan parolayı önle” bağlantısına tıklayın. Bunun sonucunda aktif olan Unutulan Parola sihirbazının ekrana getirdiği direktifleri takip edin.
  Bir Domain’e dahil olan bir Windows XP’de ise farklı bir yol izlenmesi gereklidir. Burada ilk olarak [Ctrl]+[Alt]+[Del] tuş kombinasyonunu uygulayın ve ekrana gelen penceredeki Parola Değiştir üzerine tıklayın. Kayıt listesinden yerel bilgisayarı, Domain’i değil, seçin. Bunun sonucunda Yedekleme adında yeni bir düğme ekrana gelecektir. Unutulan Parola sihirbazını başlatmak için Yedekleme düğmesine tıklayın ve ekrana gelen direktifleri takip edin. Bu durumda da yerel bilgisayardaki , birden fazla olsa dahi sadece bir kullanıcı hesabını yedekleyebilirsiniz.

  Ve disketi ilk yardım için kullanmak. Sistemi yeniden başlatın ve ilk olarak yanlış bir parola girin. DİKKAT! Bu işlem ancak bilgisayara kayıt olurken geçerlidir. Domain ortamında işe yaramayacaktır. Yanlış parola ile sisteme erişmek istediğinizde, üzerinde “Parola sıfırlama disketinizi kullanın” düğmesi bulunan “Parolanızı mı unuttunuz?” mesajı ekrana gelir. Bu düğme üzerine tıklayın, biraz önce oluşturduğunuz disketi sürücüye yerleştirin ve yeni bir kullanıcı parolası belirleyin. Bunun sonucunda artık yeni parolanızı kullanabileceğiniz bir Login penceresi ekrana gelecektir. Yeni şifreniz kullanıma hazırdır!
 2. 2
  abc3
  Yeni Üye

  --->: Unutulan Windows Parolasını Yeniden Kullanmak!

  Reklam  saqolll ... çok işe yaradı...+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi