Dos,Ddos,Zombi Nedir?

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows XP Bölümünden Dos,Ddos,Zombi Nedir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  muammer_537
  Yeni Üye
  Reklam

  Dos,Ddos,Zombi Nedir?

  Reklam  Dos,Ddos,Zombi Nedir?

  Forum Alev
  -Sistem kaynakları normalin dışında yoğun bir kullanıma maruz kalırsa sistem kullanılamayacak kadar yavaşlayabilir ya da kullanılamaz hale gelebilir. Bu durumda sistem kullanıcılara meşgul sinyali gönderir. Bu durumda kimse sisteme erişemez. Bu tür saldırıya “Hizmet Reddi (Denial of Service / DOS)” saldırısı denir. Saldırgan sisteme sızamıyor ise kendisinin tatmin etmek için sisteme böyle bir saldırıda bulunur. Bu tür saldırılarda saldırgan hedef sisteme sızamaz!

  -Hedef sisteme bir kişi saldırırsa zamanki saldırıya DOS (Denial of Service) saldırısı demiştik. Hedef sisteme örneğin aynı anda 10.000 kişi saldırması durumuna da “Dağıtılmış Hizmet Reddi (Distributed Denial of Service)” saldırısı denir. Yani DDOS (Distributed Denial of Service) birden fazla kişinin saldırma durumudur.

  -Yukarıdaki örnekte olduğu gibi 10.000 kişiyi bulup aynı anda sisteme saldırtmak biraz zor olabilir. Saldırgan bu yüzden başka bilgisayarları Truva Atı vb. programlarla ele geçirir. Bu bilgisayarlara Zombi adı verilir. Gerektiğinde saldırgan komutlarıyla zombileri hedef sisteme saldırtır. Bu esnada zombi olan bilgisayarlar yaptıkları saldırının farkında olmazlar ya da olmayabilirler.

  -Gerçek hacker bilginin peşindedir. Bu yüzden hacker DOS ya da DDOS saldırılarıyla uğraşmaz! Günümüz Hacker Kültüründe bu tür saldırıları yapan kişilere Lamer denilmektedir. 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Dos,Ddos,Zombi Nedir?

  Reklam  bu tip saldırılar bilişim suçları tarafndan denetlenmekte olup yapılması oldukça çok riskler taşımaktadır zira bilişim suçları tarafından yakalanırsanız cezası da oldukça ağırdır. zira hak ihlaline girmektedir. bu da bir başkasının malını gasp etmek veya zaiyat vermek gibi birşeydir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi