Windows XP'de yarayacak bir kaç bilgi

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows XP Bölümünden Windows XP'de yarayacak bir kaç bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mr. Myth
  Aktifleşmemiş Üye
  Reklam

  Windows XP'de yarayacak bir kaç bilgi

  Reklam  Windows XP'de yarayacak bir kaç bilgi

  Forum Alev
  Arkadaşlar burada anlatılan şeyleri yapmak içi Baslat/çalıştıra aşşağıdaki regedit yazısını yazıoruz daha sonra verilen yolları izliyoruz kolay gelsin...:)  Regedit  Geri Dönüşüm Kutusunun İsmini Değiştirebilirsiniz.
  Bilirsiniz Geri Dönüşüm Kutusunun ismi değişmez değiştirmek için ne yapsanız nafile. Ama işin kolayı var oda HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} anahtarına tıklayın. Sağ da "Varsayılan" satırının karşısında "Geri Dönüşüm Kutusu" yazılı olduğunu göreceksiniz. "Varsayılan"ı iki kere tıklayın Geri Dönüşüm Yazan yere dildiğinizi yazabilirsiniz. Bilgisayarı yeniden başlatmanız gerek.

  CPU'nuzun kimliği
  Bunun için CPU'nuz Intel olmalı. Önce "Bilgisayarım"ı sağ tıklayın, menüden "Özellikler"i seçin. Açılan tabloda CPU'nuzun türünü göremeyeceksiniz. Sadece "GenuinIntel" yazar.Windows'unuz CPU'nun Pentium mu, yoksa 486 mı olduğunu tanımıyor mu? Bunun için HKEY_LOCAL_MACHINE\Hardware\System\CentralProcesso r\
  0\VendorIdentifier'i iki kere tıklayın. Açılan kutuda Genuine ve Intel kelimelerinin arasına bir boşluk koyun. Tamam'ı tıklayın değişimi anında göreceksiniz.

  Dialer Programlarına Karşı Koruma
  Çevirmeli Ağ Bağlantısında, bilginiz haricinde bir değişiklik yapılmasını, çevirmeli ağ telefon defterini yazmaya karşı koruyarak rahatlıkla engelleyebilirsiniz. Bunun için Windows gezgini penceresini açın ve “C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\Connections\Pbk” klasörüne gidin. buradaki “RASPHONE.PBK” özelliklerine girin ve bunu Salt Okunur hale getirin.

  Dosyaların Takas dosyasına Atılmasını Engellemek
  Windows XP bilgisayarınızdaki anabellek miktarı yüksek olsa bile bir çok dosyayı sabit diskinizin üzerindeki takas dosyasına yazacaktır. Sabit diskler bellek modüllerinden daha yavaş oldukları için bilgisayarınızın performansı düşecektir. Eğer bilgisayarınızda 256Mb’dan fazla bellek varsa takas dosyanızı kapatmanız olumlu olabilir. “HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\Session Manager\Memory Management” klasörü altındaki “DisablePagingExecutive” değerini “1” yapmanız yeterli olacaktır.

  Açılış Ekranında ClearType
  Regedit’den “HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop” anahtarına ulaşın. Burada “FontSmoothing” ve “FontSmoothing” değerlerini “2” yapın.

  Açılış Disketi Oluşturmak
  Disketi disket sürücünüze takın.. formatlayın.daha sonra “Create MS-DOS Startup Disk” i çalıştırın.

  Sistemin Klavye Yardımıyla Yeniden Başlatılması
  Genellikle yeni sistem kurulduğunda veya bazı boot gerektiren programlar kurulduğunda bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Buna bi klavye kısayolu atamak için Regedit’den “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Window s\Cur rentVersion\Winlogon” anahtarına ulaşın. Yeni bir Dize Değeri oluşturun ve isim olarak “EnableQuickReboot” yazın ve dize değerini açın değer olarak “1” verin. Bundan sonra bilgisayarınızı Ctrl+Shift+Alt+Del tuş kombinasyonu ile kapatabilirsiniz. 2. 2
  amuklu
  Yeni Üye

  --->: Windows XP'de yarayacak bir kaç bilgi

  Reklam  msı 6712 ver :10A anakartımın üzerinde ses kartı var pc'ime format attım ses çıkmıyor.2.si regedit kayıt defteri yöneticiniz tarafında devrede çıkarılmış tekrar nasıl düzenlerim.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi