Xp Açılıyor 1 Dk Sonra Bütün Dosyalar Kayboluyor

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows XP Bölümünden Xp Açılıyor 1 Dk Sonra Bütün Dosyalar Kayboluyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ireo13
  Yeni Üye
  Reklam

  Xp Açılıyor 1 Dk Sonra Bütün Dosyalar Kayboluyor

  Reklam  Xp Açılıyor 1 Dk Sonra Bütün Dosyalar Kayboluyor

  Forum Alev
  Xp Açılıyor 1 Dk Sonra Bütün Dosyalar Kayboluyor evet beyler sorun bu ama ctrl + del yapıp explorer.exe yi kapatıp bi daha açınca geliyor onu kesin çözmek için napabilirim 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  --->: Xp Açılıyor 1 Dk Sonra Bütün Dosyalar Kayboluyor

  Reklam  Verdiğim Programı Bir Deneyin İsterseniz.

  Dracula Virüs Temizleyici

  Tanıtım:
  Son zamanlarda, özellikle flash diskler ile yapılan dosya taşımalarında, PATRON adlı sürücüleri paylaşıma açan ve bilgisayarı kilitleyen bir virüs varyasyonunun kullanıcıları oldukça rahatsız ettiğini görüyoruz. Bu virüsü temizlemek için Türk bir programcı tarafından yapılan Dracula Virüs Temizleyicisi programını beğeneceğinizi umuyoruz.

  Üreticinin açıklaması :

  DRACULA Virüs Temizleyici İşlevleri Nelerdir?


  1 - Bilgisayarımızda gereksiz depolanan Temp ve Prefect vb. dizinlerindeki gereksiz dosyaları temizler.
  2 - Activexdebugger32.exe trojanını bir daha geri gelmemek üzere temizler ve sürücülerimizin paylaşım durumunu önceki haline getirir.
  3 - Programı kapatmadan simge durumuna küçültürseniz program görev çubuğuna yerleşir ve taşınabilir disk takıldığında activexdebugger32.exe virüsünü otomatik olarak tanıyabilir ve silebilir.

  PROGRAMI ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE VİRÜS İHTİMALİ BULUNAN
  TAŞINABİLİR DİSKLERİNİZİ(Flash disk vb.) MUTLAKA TAKIN!!!!

  Eğer bilgisayarınız masaüstü görününce takılıyor ve açılmıyorsa;

  1- ctrl+alt+delete ile görev yöneticisini açın.
  2- Dosya->Yeni Görev(Çalıştır) tıklayın.
  3- Gözat butonuyla DRACULA Virüs Temizleyici programımızı bulunduğu yeri gösterterek seçin ve Open dedikten sonra tekrar Aç İptal Gözat butonlarının bulunduğu yere gelirsiniz zaten ve aç derseniz program çalışır.

  Eğer masaüstü kilitleniyor ve yukarıdaki işlemleri yapmamıza rağmen program çalışmıyorsa; .NET Framework 2.0 kurulum dosyasını innDirip kurun; yüklemeyi yaptıktan sonra yukarıdaki 3 adımı tekrar yaparsınız program çalışacaktır.

  Not : Eğer program ile PATRON virüsünü (sabit sürücülerinizde aynı adla paylaşım klasörü oluşturur ve bilgisayarınızı, hatta masaüstünüzü kilitler) temizlemekte başarılı olamıyorsanız, aşağıdaki adımları deneyip bu virüsten elle kurtulmaya çalışabilirsiniz. İşlemlerden sonra Dracula programını çalıştırıp bilgisayarınızı başlatmanızı öneririz.

  DİKKAT!!! ALTTAKİ ADIMLAR DENEYİMLİ KULLANICILARIN KULLANIMI İÇİN YAZILMIŞTIR, HERHANGİ BİR ADIMI HATALI YAPARSANIZ BİLGİSAYARINIZA ZARAR VEREBİLİRSİNİZ!!!

  Masaüstünüz açılmazsa, CTRL + ALT + DEL tuşlarına basıp görev yöneticinizi çalıştırın ve Çalıştır tuşuna basarak explorer.exe uygulamasını onaylayın.

  Aynı yerden activexdebugger32.exe adlı virüs dosyasının çalışmasını durdurun ve bu dosyayı C:/ ya da C:/Windows/System32 klasörlerinden elle silin.

  Başlat Menüsü --> Çalıştır komutunu verin ve bu alana regedit.exe yazarak Windows kayıt defterini açın. activexdebugger32.exe kelimesini aratın ve bulduğunuz tüm kayıtları silin (sadece bir kayıt anahtarında explorer.exe activexdebugger32 şeklinde bir girdi olacak, o anahtarın tamamını silmek yerine sadece activexdebugger32 kısmını silin.

  Yine c:/Windows/System32 veya c:/Windows/System klasöründen acd.cmd ve acd2.cmd dosyalarını silin.
  Varsa aynı klasörlerdeki veya TEMP dizininizdeki ljl11.dll, kmon.ocx, ktkbdhk3.dll, mswinsck.ocx, pac.exe dosyalarını silin.

  Başlat Menüsü --> Çalıştır kısmına cmd.exe yazıp MS-DOS kutusunu açın ve net share PATRON1 /delete ile net share PATRON2 / delete komutlarını yazıp uygulayın.
  Dracula programını tekrar çalıştırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

  TIKLA 3. 3
  ireo13
  Yeni Üye
  Sağol hasan abi deniyecem 4. 4
  ireo13
  Yeni Üye
  virüs bulmuyoki dracula

 5. 5
  niko
  Özel Üye
  Önünde 3 seçenek var biri virüs taraması diğeri xp onarma 3. ise son çözüm format


  hasan abide sana çözüm sunmuş virüs yok diyorsun o zaman yapacağın işlem xpyi onarma aşağıda sunduğum çözümü dene sorunun hala aynı ise formatı bas xp artık kullanılamaz hala gelmiş demektir.

  XP CD'ni takıp Başlat > Çalıştır'ı aç sfc /scannow yaz Tamam, işlemlerin bitmesini bekle.
  Bozulan işletim sistemi dosyaların varsa onarılacaktır.


+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi