Bilgisayardaki Açılış Şifresi Nasıl Kırılır ?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
Bilgisayar Dünyası ve Windows XP Bölümünden Bilgisayardaki Açılış Şifresi Nasıl Kırılır ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  cimbom158
  Yeni Üye
  Reklam

  Bilgisayardaki Açılış Şifresi Nasıl Kırılır ?

  Reklam  Bilgisayardaki Açılış Şifresi Nasıl Kırılır ?

  Forum Alev
  Pcde çok kalmamam için şifre koyduklarında bu yöntemle şifreyi kırmıştım .. Bunu sizinlede paylaşmak istedim ...

  Şimdi pc açılmıyor .. Karşınızda şifre isteyen bir makina var .. Ne yapacaz ozaman ..

  Pc ye Res atın ... Pc açılmadan sürekli F8 tuşuna basın ... Karşınıza yeni bir pencere gelcek ... Ordaki pencereden güvenli kipte başlatmayı seçin .. Pcniz güvenli kipte başlatıldığında sizden şifre istemicektir ... Bundan sonra Başlat > Ayarlar > Denetim Masasına girin .. Denetim masasından Kulanıcı hesaplarına girin .. Aşağıda size engel olan şifreli kullanıcıyı seçin ve şifre değiştir deyin .. Şifre değiştirirken sizden eski şifreyi istemiyor .. Şifreyi değştirdikten sonrada pcye res atın ve sizden şifre istediğinde değiştirdiğiniz şifreyi yazın .. Pc Açılacaktır ...
 2. 2
  Small_Devil
  Özel Üye

  --->: Bilgisayardaki Açılış Şifre Nasıl Kırılır?BUYRUN..

  Reklam  Konu uygun bölüme taşınmıştır... 3. 3
  general70
  Yeni Üye
  iyi güzelde administratörde şifre varsa onu nasıl kıracağız esas olazım 4. 4
  oguz05
  Üye
  nette arayıp bula bildiğim bilgiler bunlar ama kesin çözüm olduğu söyleniyoben hiç denemedim kolay gelsin doğacak herhangi bir problemden sorumlu olmam ona göre

  Windows kullanıcı şifresi nasıl kırılır.

  Şifrelerini unutan Windows NT, 2000 veya XP kullanıcıları, kapalı kapılar ile karşı karşıya kalırlar. CHIP, zekice hazırlanmış bir araç yardımıyla tüm yerel kullanıcı parolalarını nasıl elde edebileceğinizi ve verilerinize nasıl ulaşacağınızı gösteriyor.

  Tehlikeli bilgisayar virüslerinin ve solucanlarının kol gezdiği günümüzde, Windows NT, 2000 ve XP işletim sistemini kullanan PC’lerde özellikle sınırlandırılmış kullanıcı hesapları ile çalışmakta fayda var. Devamlı olarak tüm haklara sahip olan yönetici hesabı ile çalışan kullanıcılar, bir saldırı sonucunda sistemlerinin tamamen kullanılmaz hale gelmesi tehlikesi ile karşı karşıya kalıyorlar. Ancak uzunca bir süre sonra tekrar sistem yöneticisi olarak çalışmanız gerektiyse ve kullanıcı şifresini unuttuysanız ne yapacaksınız? Eğer NTFS dosya sistemini kullanıyorsanız ve her hangi bir parola geri yükleme disketine sahip değilseniz Windows NT, 2000 ve XP işletim sistemlerine genellikle sadece yeniden yükleme ile ulaşabilirsiniz. Ancak bunun sonucunda “Belgelerim” klasörü içerisindeki tüm bilgiler de silinecektir. Aslında sabit diskinizi başka bir bilgisayara ikinci sürücü olarak takabilir ve üzerinde sakladığınız bilgileri güvenli bir ortama aktarabilirsiniz. Ancak bu, yönetici parolasını unuttuğunuz için ödemeniz gereken oldukça zahmetli bir bedel.

  Şifrelerini unutanlar için harika bir çözüm

  Peter Nordahl tarafından geliştirilen Ofşine NT Password & Regitry Editor adındaki akıllı araç, imdadınıza koşup bu sıkıntılı durumdan rahatlıkla kurtulmanızı sağlayabiliyor. Bu araç, bir açılış CD’si veya disketi üzerinden çalışıyor ve yerel bilgisayar üzerindeki sistemde kayıtlı olan tüm kullanıcı parolalarının sadece birkaç dakika içerisinde geri yüklenmesine imkan tanıyor. Bu sayede sabit disk üzerindeki verilerin ayrıca yedeklenmesi ve Windows’un yeniden kurulumu gibi zahmetli işlerle uğraşmaktan kurtulabilirsiniz. Araç, Windows NT, 2000 ve XP işletim sistemleri altında çalışıyor ve hem FAT hem de modern NTFS dosya sistemleri ile başa çıkabiliyor.

  Ayrıca aracı kullanarak işletim sisteminin Kayıt Defteri’nin derinliklerine kadar da ulaşabilirsiniz. Yine de geliştirici, yeteri kadar teknik ve İngilizce bilmeyen kullanıcıların da rahatlıkla çalışabilmeleri için programı oldukça basit tutmuş. Ofşine NT Password & Registry Editor’ün kullanımı hakkında ayrıntılı bilgi ve sık sorulan sorulara ise programın [Only Registered Users Can See Links] adresindeki web sayfasından ulaşabilirsiniz.

  Hazır imajlardan açılış CD’si ve disketine

  Ofşine NT Password & Registry Editor aracı ile çalışmaya başlamadan önce, ilk olarak ileride bilgisayarın açılışında kullanılacak olan değiştirilebilir ortamı hazırlamanız gerekiyor. Bunun için ister disket, ister CD sürümünü kullanabilirsiniz. Programı CD üzerinden çalıştırmak isterseniz “cd040116.zip” ismindeki gerekli ZIP arşivini, geliştiricinin web sayfasından temin edebilirsiniz. Daha sonra bu arşiv dosyasını açıp içerisindeki ISO imajını herhangi bir CD yazma programıyla boş bir CD’ye yazmalısınız. Disket sürümünde ise durum biraz farklı. Gerekli ZIP dosyasını indirdikten sonra imaj dosyasının açılması ve daha sonra boş bir diskete yazılması gerekiyor. Bunun için arşiv dosyası içerisinde bulunan INSTALL.BAT dosyasına çift tıklamalı, disket sürücüsünün ismini belirtmeli ve son olarak da sürücüye boş bir disket yerleştirmelisiniz.

  file:///F:/HDD/kullanıcı%20ayarları/Windows%20kullanıcı%20şifresi%20nasıl%20kırılır_fi les/esu25kq.gif

  Bunun sonucunda yükleme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilecek ve sistemi yeniden başlatmanız istenecektir. Ancak isterseniz disket oluşturma işlemini DOS altında çalışan Rawrite 2.0 aracını kullanarak elle de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için DOS komut satırını açın, arşiv dosyasını açtığınız klasöre geçin, sürücüye boş bir disket yerleştirin ve aşağıdaki komutu çalıştırın:

  rawrite2 -f bd040116.bin -d A:

  Yukarıda komutta kullanılan “-f ” parametresi disk imaj dosyasını ve “-d” parametresi de kullanılacak disket sürücüsünün ismini (“A” veya “B” olabilir) belirtiyor. Şayet ulaşmaya çalıştığınız Windows kurumu bir SCSI sürücü üzerinde ise, ek olarak bir de sürücü disketi oluşturmalısınız. Bununla birlikte, CD imajı içerisinde gerekli olan tüm SCSI dosyaları hazır olarak bulunur.

  CD ya da disketten açılış için önemli BIOS ayarları

  Açılış disket veya CD’sini hazırladınız, sürücüye yerleştirdiniz ve bilgisayarı yeniden başlattınız. Ancak bilgisayarınız otomatik olarak bu sürücüyü kullanarak açılmayı reddediyorsa, PC’nizin CD veya disket sürücüyü kullanarak açılmasını sağlamak için BIOS Setup içerisindeki açılış sırasını uygun şekilde değiştirmeniz gerekir. Bilgisayarın BIOS’una nasıl ulaşılacağı ve açılış sırasının nereden değiştirileceği, kullanılan anakarta ve BIOS tipine göre değişiklik gösterir. Bunun için anakartınızın kullanım kitapçığına göz atmalısınız. Ancak genel bir açıklama yapmak gerekirse, BIOS’u etkinleştirmek için bilgisayar açıldığında [Del] tuşuna basmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Açılış sırasını değiştirmek için kullanabileceğiniz seçenekler ise genellikle Advanced BIOS Features menüsünün altında bulunur. Ancak emin olmak için anakartınızın kullanım kitapçığına bakmanızda fayda var. Asıl zor kısım, program başarılı bir şekilde yüklendikten sonra başlıyor. Akıllıca hazırlanmış olan program akışı, kullanıcının neredeyse tüm sistemlerde birçok soruyu vakit yitirmeden cevaplamasına izin veriyor. Ancak SCSI sistemlerde ve bilgisayar disketten açıldığında, ihtiyaç duyulan ek sürücülerin yüklenmesini atlamamak için ekrana gelen İngilizce açıklamaları dikkatlice okumalısınız.

  Kullanıcı bilgilerinin ve parolaların görüntülenmesi

  Tüm sorular doğru şekilde cevaplandıktan sonra, sisteminizde kayıtlı olan tüm kullanıcıların bir listesi ekrana gelecek. Artık yapmanız gereken tek şey, parolasını kırmak istediğiniz kullanıcı hesabının metin ekranında görüntülenen ismini girmek. Bir sonraki adımda eski parolayı bir yıldız girerek geri yükleyebilirsiniz. Yaptığınız değişikliğin uygulanması için de son olarak ekrana gelen soruyu “Y” tuşuna basarak cevaplamalısınız. Ardından açılış için kullandığınız CD veya disketi sürücüsünden çıkartın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık üzerinde değişiklik yaptığınız kullanıcı hesabı için herhangi bir parola istenmeyecektir. Böylece, açılış penceresinde sadece kullanıcı isminin girilmesi ve herhangi bir parolaya gerek kalmadan Tamam tuşuna basılması yeterli olacak. Bu kullanıcı için daha sonra Denetim Masası’ndaki Kullanıcı Hesapları’nı kullanarak yeni bir parola oluşturabilirsiniz.

  Madalyonun öteki yüzü hiç de aydınlık değil

  Peter Nordahl Hagen’ın geliştirdiği araç, yeni başlayan kullanıcıların bile, Fiziksel olarak erişim hakların bulunduğu sabit disk üzerindeki Windows işletim sisteminde kayıtlı olan kullanıcıların parolalarına ulaşabilmesini mümkün kılıyor. Bu, kendi bilgisayarının yönetici parolasını unutan kullanıcılar için büyük kolaylık ve zaman kazancı sağlasa da, bu rahatlığın bir de göz önünde bulundurulması gereken cefası var. Bu araç; NT, 2000 ve XP sistemlerindeki verilere izinsiz erişimleri de kolaylaştırıyor. Bu nedenle sadece parola kullanmak sistemin güvenliği için yeterli değil ve bu nedenle donanıma Şziksel olarak erişimin kaldırılması, en azından zorlaştırılması da gerekli. Tamamen güvenlikte olmak isteyenler ayrıca bilgilerini de şifreleyebilirler (“Dosya Şifreleme” kutusuna bakınız). Bu noktada parola unutulduğu zaman, aynı zamanda şifreleme anahtarı olarak da kullanıldığından dolayı tüm verilerin geri döndürülemez şekilde kaybolacaklarının da göz önünde bulundurulması gerekiyor.

  Peter Nordahl Hagens’in geliştirdiği Ofşine NT Password & Registry Editor programı bir çok kullanıcı için hayat kurtarıcı. Bu araç sayesinde parola unutmak bir kabus olmaktan çıkıyor, ancak program aynı zamanda lokal Windows NT, 2000 ve XP işletim sistemlerinin güvenliğini de tehlikeye sokuyor.

  DOSYA ŞİFRELEME

  Windows 2000 ve XP altında şifreleme

  Microsoft, Windows 2000 ve XP Professional işletim sistemlerini dosya sistem katmanında şifreleme fonksiyonu ile donatmıştır. Windows XP Home kullanıcıları maalesef bu fonksiyona sahip değiller. Windows, erişimi engellemek için kullanıcı parolasını kullanıyor. Bu sayede, sisteme dahil olduktan sonra tüm kullanıcılar şifreli dosya ve klasörlerine rahatlıkla ulaşabilirler. Söz konusu şifreli dosya ve klasörleri diğer kullanıcılar da görebilir, ancak açamazlar.

  Şifrelemek için ilk olarak istediğiz dosya veya klasörlere sağ tuşla tıklayın ve kısayol menüsündeki Özellikler komutunu çalıştırın. Bunun sonucunda açılan Genel kutusundaki Gelişmiş düğmesine tıklayın. Takip eden penceredeki Veriyi korumak için içeriği şifrele seçeneğini işaretleyin. Yapılan değişiklikler onaylandıktan ve uygulandıktan sonra ekrana gelen bir durum çubuğu, şifreleme işleminin ilerleyişi hakkında bilgi verir.

  -------------------------------------------------------------------------------

  http://www.yudumla.com/bir_pcyi_sifreyi_bilmesenizde_acabilirsiniz-t83652.html

 5. 5
  wedwerson
  Yeni Üye
  işe yaradı ama bazı bilgisayrda bu işlem olmuyo

 6. 6
  acer aspire
  Yeni Üye
  arkadaşlar benim bilgisayarımın adı acer aspire dizüstü bilgisayardır ama ben f8 e basıyom güvenli kipte açiyom gene şifre istiyor acaba ne yapabilirim bunu açıkça söyleyen yokmu allah rızası için TEŞEKKÜRLER...

  Saolun Ben Sizi Anlayana Kadar şifremi Rüyamda Gördüm.. Hihihi Mesela Yanii..

  Yahu Bunu Açıkça Söyleyecek Bir Insan Yokk Mu?

 7. 7
  niko
  Özel Üye
  arkadaşlar benim bilgisayarımın adı acer aspire dizüstü bilgisayardır ama ben f8 e basıyom güvenli kipte açiyom gene şifre istiyor acaba ne yapabilirim bunu açıkça söyleyen yokmu allah rızası için TEŞEKKÜRLER...

  Saolun Ben Sizi Anlayana Kadar şifremi Rüyamda Gördüm.. Hihihi Mesela Yanii..

  Yahu Bunu Açıkça Söyleyecek Bir Insan Yokk Mu?


 8. 8
  kırınşunu
  Yeni Üye
  Arkadaşlar Lütfen Yardımcı olun ....

  Benm biLgisayarım acer aspıre 5738G dizüstü bil. ama sizin dediğinz gibi güvenli modda açtığımda parola istiyor..

  Bilgisayarı nasıl acabilirim ?? Yardımcı oLurmusunuz ??


  Lütfen iLgileninnn :S


 9. 9
  ömerali
  Yeni Üye
  arkadaslar benim açil ama açil yardıma iihtiyacım var adminstor şifresi istiyor ben onu nasıl kırıp degiştircemm soleyin bane acele

 10. 10
  by_brian
  Üye
  Arkadaşlar Öncelikle Kasaya Gelen Enerjiyi Kesin Sonra Kasayı Açın İçinde Bir Pil Göreceksiz O Pili Çıkarın Yerine Madeni Para Koyun 1,2 Dk Bekleyin Madeni Parayı Çıkarın Pili Takın Bilgisayarı Enerjiye Bağlayın Ve Pc Niz Açılsın

 11. 11
  Maximilyan
  Üye

  Cevap: Bilgisayardaki Açılış Şifresi Nasıl Kırılır ?

  Reklam  güzel kardeşim açılmıyrsa yapacak bişe yok Format at bence ben olsam hiç uğraşmam format atarım..

 12. 12
  Ziyaretçi
  arkadaslar ıcbırı olmuo net bı cvp verınn

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
laptop şifre kırma,  laptop şifresi kırma,  laptop şifresi nasıl kırılır,  şifreli bilgisayar nasıl açılır,  bilgisayar şifresi nasıl kırılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 29 kişi