Windows silmek

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows XP Bölümünden Windows silmek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  crazy_dreams
  Yeni Üye
  Reklam

  Windows silmek

  Reklam  Windows silmek

  Forum Alev
  ya bnm pcde c'ye 2 windows kurulmuş bu windowslardan birisi hasar görmüş durumda şuan ve bn onu kaldırmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz:) 2. 2
  Börtecine
  Emekli

  --->: windows silmek

  Reklam  Buradan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsin kardeşim....

  Başka bir yerden alıntıda bu:


  Windows XP'yi nasıl kaldırabilirim?

  Windows XP'yi kaldırmanız ve yükseltme yapmadan önceki işletim sistemine dönmeniz gerekiyorsa aşağıdaki yönergeleri izleyin.

  Not: Yükseltme yerine yeni bir kurulum yapmışsanız, Windows XP'yi kaldıramazsınız. Bu durumda, eski işletim sisteminizin yeni bir kurulumunu yapmanız gerekir.
  Önemli Notlar:

  * Yeterli boş alan varsa, yükseltme işlemi sırasında Windows XP kaldırma dosyaları otomatik olarak kaydedilir. Yeterli alan yoksa dosyalar kaydedilmez. Dosyalar kaydedilmemişse, bu bölümde anlatılan kaldırma işlemini yapamazsınız.
  * Windows XP yükseltmesinden önce kurulan programlar olduğu gibi korunur. Ancak, Windows XP yükseltmesinden sonra kurulan programlar Windows XP kaldırıldıktan sonra kullanılamaz. Bu programları tekrar kurmanız gerekir.
  * Windows XP SP2'yi başarılı bir şekilde kaldırabilmeniz için Windows 98, Windows 98 Second Edition veya Windows Millennium Edition sürümden yükseltme yapmış olmanız gerekir. Windows XP, Windows 2000, Windows NT 4.0 veya Windows 95 sürümden yükseltme yapmışsanız Windows XP SP2'yi kaldıramazsınız.
  * Sabit diskinizi NTFS dosya sistemine dönüştürdüyseniz, NTFS ile uyumlu olmayan bir işletim sistemine geri dönemezsiniz (örneğin, Windows 98 veya Windows Millennium Edition sürümüne geri dönemezsiniz).

  Windows XP'yi kaldırmak için:

  1. Bilgisayarınızı Güvenli Mod'da yeniden başlatın. Bunu yapmak için, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows başlarken F8 tuşuna basın.
  2. Yönetici hesabı ile oturum açın.
  3. Başlat'ı ve Denetim Masası'nı tıklatın, ardından Program Ekle veya Kaldır'ı çift tıklatın.
  4. Kurulu programları gösteren listeden Windows XP'yi Kaldır'ı çift tıklatın.

  Önemli: Kurulu programlar listesinde Windows XP'yi Kaldır ifadesi yoksa, özgün işletim sistemini yeniden el ile kurmanız gerekir. Böyle bir durumda, devam etmeden önce önemli verilerinizin tümünün yedeğini oluşturmalısınız.

  Windows XP'ye Windows 98 veya Windows Millennium Edition sürümden yükseltme yaptıysanız, Undo (Geri Al) klasörü hala varsa Windows XP'yi el ile kaldırabilirsiniz. Daha fazla bilgi için 312569 numaralı Microsoft Bilgi Tabanı makalesine bakın.
  5. "Windows XP'yi kaldırıp önceki işletim sisteminizi geri yüklemek istediğinize emin misiniz?" ifadesini içeren bir ileti aldığınızda Windows XP kaldırma işlemini başlatmak üzere Evet'i tıklatın.
  6. Windows XP kaldırma işlemi bittiğinde bilgisayarınız kapanır ve kurulu olan eski işletim sistemiyle başlar.
 3. 3
  irfancicek
  Üye
  öncelikle sistem geri yükleme noktası oluşturun
  Başlat çalıştıra msconfig yazıp enterleyin
  başlangıç sekmesinden arızalı windows önyüklemesini seçip sil i tıklayın. kaydedip çıkın restartan sonra sorun yoksa (özellikle yanlış önyüklemeyi silmediyseniz) pc normal şekilde sadece çalışan windowsunuzu görerek normal şekilde açılacak açılıştada bir uyarı bildirimi çıkacaktır onay kutucuğunu tıkladıktan sonra tamam deyin.
  artık çalışmayan windowsunuzun dosyalarını güvenle silebilir yada kurulu olduğu diski biçimlendirebilirsiniz.+ Yorum Gönder
windows silme,  windows silme programı,  windowsu silmek
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi