Windows Vİsta Dış bellek aygıtları

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows Vista Bölümünden Windows Vİsta Dış bellek aygıtları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Genç.bjk
  Bayan Üye
  Reklam

  Windows Vİsta Dış bellek aygıtları

  Reklam  Windows Vİsta Dış bellek aygıtları

  Forum Alev
  Dış bellek aygıtları

  Sistem belleği (RAM) eklemek, genelde kişisel bilgisayarınızın performansını artırmanın en iyi yoludur. Ne kadar fazla bellek olursa, sabit sürücüye erişmeden çalışmaya hazır olan uygulamaların sayısı da o kadar artar. Ancak, bellek miktarını artırmak her zaman kolay değildir. Gereksinim duyduğunuz bellek türünü öğrenmeniz, belleği satın almanız ve bilgisayarınızın kasasını açıp takmanız gerekebilir?ve bazı durumlarda bu işlem destek sözleşmenize uygun değildir. Ayrıca, bazı makinelerde bellek genişletme olanağı kısıtlı olduğu için, isteseniz bile RAM ekleyemeyebilirsiniz.

  Windows Vista, sisteme bellek ekleme işlemine yeni bir yaklaşım getiriyor. Bilgisayarın kasasını açmaya gerek kalmadan sistem belleğini genişletmek ve performansı artırmak için, Dış Bellek Sürücüsü (EMD) olarak USB flash sürücüler kullanılabilir. Bilgisayarınız, bir EMD aygıtındaki belleğe, sabit sürücüdeki verilere erişebildiğinden çok daha hızlı erişerek sistem performansını artırır. Hızlı Getirme teknolojisiyle birleştiğinde, bu özellik, sistemin yanıt verme süresi açısından sürücüyü büyük ölçüde hızlandırmaya yardımcı olabilir.

  EMD teknolojisi güvenilir ve güvenlidir. EMD'yi dilediğiniz zaman hiçbir veri kaybı veya sistemde olumsuz bir etki oluşturmadan çıkartabilirsiniz; ancak EMD'yi çıkarttığınızda bilgisayarınızın performansı aygıt olmadan kullandığınız düzeye döner. EMD olarak kullanıldığında, USB sürücüsünün üstte taşınır olması sorun oluşturmaz. Benzersiz bir algoritma ile üstte taşıma düzenleri en iyi duruma getirilerek, USB aygıtının yıllarca bir EMD olarak kullanılabilmesi sağlanır. Son olarak, aygıt çıkartıldığında verilere uygun olmayan yollarla erişilmesini engellemeye yardımcı olmak için EMD'deki veriler şifrelenir.
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Windows Vİsta Dış bellek aygıtları

  Reklam  readyboots özelliği ram yükseltmekte oldukça başarılı bir uygulamaydı ve bilgisayarları hızlandırmak konusunda da iyidi şimdiki sistemler yüksek olduğundan bu özellik fazla tercih edilmiyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi