Windows 7 DNS Değiştirme Resimli Anlatım

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 Bölümünden Windows 7 DNS Değiştirme Resimli Anlatım ile ilgili Kısaca Bilgi
  1. 1
    Gülehasret
    Süper Moderatör
    Reklam

Reklam

Forum Alev

Windows 7 'de Youtube gibi Mahkeme kararıyla engellenen sitelere girmek için en bilindik yöntem Dns değiştirmedir.

Türk telekomun Dns'lerini kullandığınız sürece, engellenen sitelere erişemiceksiniz.

Bilgisayarımızın sağ alt köşesindeki simgelerden ekran şeklinde olan'a sağ tıklayın (alttaki gibi)

" Ag ve paylaşım merkezini ac Diyoruz "

Açılan pencerede ' Yerel ağ bağlantısı' na tıklayın.(Resimde sarı ile işaretli),

Yerel ağ bağlantısı penceresinden 'Özellikler'e tıklıyoruz.

Açılan pencerede 'İnternet protokolü sürüm 4'ü seçiyor ve 'Özellikler'e basıyoruz.

Burada 'Aşağıdaki sunucu DNS adreslerini kullan'ı aktif ediyoruz ve DNS adresimizi giriyoruz.Artık engelli sitelere diğer sitelere eriştiğiniz gibi problemsiz erişebileceksiniz.Resimdeki DNS adresi son zamanlarda popüler olan Google'ın dns adresidir.Çok hızlıdır.

Girebileceğiniz örnek DNS adresleri;

Google DNS;

8.8.8.8
    8.8.4.4

Open DNS;

208.67.222.222
    208.67.220.220

KENDİ KULLANDIGIM ağustos ve eylül ayı DNS ayarları ise şu şekildedir..

202.224.32.1
    202.224.32.2

alıntılıdır

2. 2
    Maximilyan
    Üye

Cevap: Windows 7 DNS Değiştirme Resimli Anlatım

Reklam

DNS Ayarlarını 4.2.2.2 4.2.2.3.3. yapiyorum Çok seri Bir Hızda çalışıyor Pc
    resimli anlarım İçin de Teşekkürler

3. 3
    Ziyaretçi
    Çok güzel dnsler bende bunları kullanıyorum

4. 4
    Ziyaretçi
    merhaba ben de Windows 7 kullanıyorum ama bilgisayar açılıyor ve 5 dk sonra otomatik hemen kapanıyor açma kapama düğmesinin ışığı yanıp sönüyor acaba bunun nedeni ne olabilir?

+ Yorum Gönder
windows 7 ultimate dns değiştirme,  win 7 ultimate dns değiştirme,  windows 7 professional dns değiştirme,  windows 7 ultimate ıp değiştirme,  windows ultimate dns değiştirme
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi