Windows 7 de Masaüstünü Göster Özelliği

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 Bölümünden Windows 7 de Masaüstünü Göster Özelliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  GeMiNii
  Usta Üye
  Reklam

  Windows 7 de Masaüstünü Göster Özelliği

  Reklam  Windows 7 de Masaüstünü Göster Özelliği

  Forum Alev
  Windows 7 de Masaüstünü Göster Özelliği

  Windows 7 de Masaüstünü Göster İkonunun Yerini Değiştirme

  windows7 de masaüstünü göster ikonu araç çubuğunun en sağına alınmış. Klasaik masaüstünü göster ikonunu geri istiyorsanız işte size nasıl yapılacağına dair yazımız.
  Windows 7 Üzerinden Masaüstünü Göster (Show Desktop) Özelliği Kaldırıldı mı?

  Eğer Windows 7 üzerinde eski Masaüstünü Göster kısayolunu kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek gerekli dosyayı oluşturabilirsiniz. Böylece Show Desktop özelliğiniz çalışmadığında bu yöntemi kullanarak çalışır halede getirebilirsiniz.

  1. İlk olarak boş bir Notepad sayfası açıyoruz ve aşağıdaki kodları içerisine yapıştırıyoruz.

  [Shell]
  Command=2
  IconFile=explorer.exe,3
  [Taskbar]
  Command=ToggleDesktop

  2. Daha sonra Notepad üzerinden File –> Save As seçeneklerini takip ediyoruz ve açılan pencere üzerinde dosya ismimizi ve uzantımızı belirleyerek içeriğimizi kaydediyoruz.

  File Name : Show Desktop.scf
  Save as Type : All Files

  3. Son olarak oluşturduğumuz dosyamızı Hızlı Başlat (Quick Launch) araç çubuğuna eklemek için aşağıdaki yazımızı inceliyoruz.
  Windows 7 de Hızlı Başlat Araç çubuğunu Oluşturma

  Windows 7 birçok yeniliği beraberinde getirirken, bir takım alışkanlıklarımızıda elimizden alacak gibi görünüyor. Gelişmiş Görev Çubuğu özellikleri olan Windows 7 üzerinde, Hızlı Başlat araç çubuğu bulunmuyor. Bu konuyla ilgili aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi vermiştik.
  Windows 7 Üzerinden Hızlı Başlat (Quick Launch) Kaldırıldı mı?

  Eğer çeşitli alışkanlıklarınızdan vazgeçemeyen bir Windows kullanıcısıysanız Windows 7 üzerinde kendi “Hızlı Başlat” araç çubuğunuzu oluşturabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamamız yeterli olacaktır.

  1. İlk olarak herhangi bir yere QuickLaunch isminde yeni bir klasör oluşturuyoruz.

  2. Araç Çubuğu (Taskbar) üzerinde sağ-tuş yapıyoruz ve Toolbars –> New Toolbar… adımlarını izliyoruz. Açılan pencere üzerinden ilk adımda oluşturmuş olduğumuz QuickLaunch ismindeki klasörümüzü seçiyoruz.

  3. Daha sonra Araç Çubuğu üzerinde boş bir yere sağ-tuş yapıyoruz ve Lock the Taskbar seçeneğinin yanındaki onay işaretini kaldırıyoruz.

  4. Bu işlemden sonra eklemiş olduğumuz Hızlı Başlat araç çubuğunun düzenlenebilir hale geldiğini göreceksiniz. Burada aşağıdaki adımları uygulayarak araç çubuğunuzu düzenleyebilirsiniz.

  Öncelikle araç çubuğumuzun üzerine basılı tutarak Start Menu‘nün olduğu bölüme taşıyoruz. Daha sonra aşağıdaki işlemleri uyguluyoruz.

  sağ-tuş –> Show Text (yanında bulunan işareti kaldırıyoruz)
  sağ-tuş –> Show Title (yanında bulunan işareti kaldırıyoruz)
  sağ-tuş –> View –> Large Icons

  İşlem tamamdır. Hayırlı olsun.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Windows 7 de Masaüstünü Göster Özelliği

  Reklam  Windows 7 de Masaüstünü göster özelliği vardır. ekranın sağ alt köşesinde, Durum çubuğunun en sağında küçük dikdörtgen kutuya tıklayınız. 3. 3
  Ziyaretçi
  Bilgiler için sizlere çok teşekkür ediyorum+ Yorum Gönder
windows 7 masaüstünü göster kısayolu,  windows 7 masaüstü göster kısayolu,  win7 masaüstü kısayol,  windows 7 masaüstü kısayolu,  windows 7 masaüstü kısayol
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi