Windows 7 İşletim Sistemi Kurulumu Adım Adım (Resimli Anlatım)

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 Bölümünden Windows 7 İşletim Sistemi Kurulumu Adım Adım (Resimli Anlatım) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Denizcan
  Usta Üye
  Reklam

  Windows 7 İşletim Sistemi Kurulumu Adım Adım (Resimli Anlatım)

  Reklam  Windows 7 İşletim Sistemi Kurulumu Adım Adım (Resimli Anlatım)

  Forum Alev
  Windows 7 İşletim Sistemi Kurulumu Adım Adım (Resimli Anlatım)


  Bu yazıda Windows 7 işletim sisteminin nasıl kurulucağını öğreneceğiz..


  Adım adım Windows 7 Kurulumu anlatılıyor. Kurulumdan önce yapamımız gereken bir kaç adım var. Öncelikle elimizde olması gereken Windows 7 CD’ si yada DVD’ sine ihtiyacımız olacak. ikinci olarak Windows 7’ yi kuracağımız bilgisayarın donanımsal olarak Windows 7′ yi desteklemesi gerekiyor.. Bilgisayarınızın Windows 7 donanım uyumluluğunu buradan öğrenebilirsiniz.. son adımda ise BIOS’ tan CD/DVD-ROM sürücüsünün Boot edilmesini sağlamamız gerekiyor..

  Not : BIOS’ tan nasıl boot edildiğini anakartınızını kullanım klavuzuna yada web sitesinden öğrenebilirsiniz.
  Windows 7 Kurulum CD/DVD’ si yerleştirip DVD-Room boot ettiğinizde resimde görüldüğü gibi “Press any key to boot from CD or DVD” yazısını gördüğünüzde Enter tuşuna basın..


  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 0.png


  Install Now tıklayın..


  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 1.png  Kısa bir süre sonra Windows 7 kurulum ilk yükleme ayarı Dilinizin ve diğer tercihlerin yapıldığı ekran karşımıza geliyor burada Windows 7 Beta olduğu için bir kaç dilde çıktığı için Dil Ayarı English olarak gelicektir. Biz bunu Türkçe olarak değiştirmemiz gerekiyor. İkinci olarakta Klavye ayarı gerekiyor Klavyeyide Türkçe ve Q olarak değiştiriyoruz.


  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 2.png  I accept the license terms kutusunu onayladıktan sonra next tıklayarak bir sonraki adıma geçiyoruz..


  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 3.png


  Burada Windows diğer işletim sistemlerini kullanıp bu işletim sistemlerini güncellemek istiyorsanız Upgrade seçiyorsunuz. Farklı bir sürücüye ikinci işletim sistemi olarak kurmak istiyorsanız Custom (advanced) seçmeniz gerekiyor..


  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 4.png


  Ben Custom geçerek farklı bir sürücüye Windows 7 kurmaya tercih ettim.  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 5.png  Drive options ( advanced ) tıkladığınızda resimde görüldüğü gibi Delete, format, New kısımlar açılıyor bu açılan kısımlar ile diskinizi bölümlendirebilir yada var olan bölümleri silip biçimlerdirebilirsiniz.. bu işlemlerden sonra Windows 7 kurulması istediğiniz disk bölümünü seçerek Nex diyerek kurulumu başlatın.


  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 6.png  Kurulum işlemine başladı bir üst kısımda Windows 7′ nin kurulmasını istediğiniz bölüme Windows 7 gerekli dosyalayıp gerekli kurulumu yapıyor..


  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 7.png

  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 8.png

  windows-7-isletim-sistemi-kurulumu-15.jpg

  windows-7-isletim-sistemi-kurulumu-14.jpg

  Kurulum işlemi bitti bilgisayar yeniden başlatmak için hazırlanıyor..

  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 9.png  Kurulum işlemi bitti sizden bir kullanıcı oluşturmanız isteniyor..


  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 10.png  Oluşturulan kullanıcıya şifre belirlemenizi isteniyor.  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 11.png  Elinizde Windows 7 için etkinleştirme numaraları varsa girebilirsiniz.


  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 12.png  Windows 7’ nın ilk açılışta güncelleştirilmesini isteyip istemediğini soruyor burada Önerilen ayarları seçebilirsiniz.  Windows 7 isletim sistemi kurulumu 13.png  Saat ve tarih ayarlarını seçin.  windows-7-format-nasil-atilir.jpg  Kendinize bir ağ türü belirleyin.


  windows-7-format-nasil-atilir-0.jpg  Seçtiğiniz ağ türüne göre Picture, Video, Music gibi klasörlerin diğer bilgisayarlar paylaşıp paylaşmayacağını belirliyorsunuz ve ağ parolasını veriyor bunu bir yere not alınız..

  Windows 7 format nasil atilir 1.png

  Windows 7 format nasil atilir 2.png

  Windows 7 format nasil atilir 3.png  Ve Windows 7 kurulum işlemi bitmiştir…


  Hayırlı Olsun. (:
 2. 2
  plakorumm
  Üye

  --->: Windows 7 İşletim Sistemi Kurulumu Adım Adım (Resimli Anlatım)

  Reklam  kolaymış ya kurulumu ama benım pc 512 ram :(kurmak isterdim bunu vistayı çok merak etmezdim ama 7 yi istiyorum ya. 3. 3
  Denizcan
  Usta Üye
  kolaymış ya kurulumu ama benım pc 512 ram :(kurmak isterdim bunu vistayı çok merak etmezdim ama 7 yi istiyorum ya.
  Hayırlısı Olsun Kardeşim, Tadına Bakarsın inşallah :) 4. 4
  atıman
  Yeni Üye
  ya beninki 1gb ranm var olurmu??

 5. 5
  SkyReader
  Üye
  ya beninki 1gb ranm var olurmu??

  1 GB olur ama istenilen performası alabilir misiniz bu konuda birşey söylemek şu an için güç.Ben Beta kullanıcısıyım. 2 GB Ram ile XP den daha iyi performans alıyorum.
  Görsellik olarak Vista dan daha şeffaf ve kullanış olarak XP gibi :)

 6. 6
  PROxTECH
  Yeni Üye
  Bende yeni windows 7 indirdim 32 bit 2,40gb DVD ye windows7.iso olarak yazdım ama bios başlarken f11 basıyorum oradan dvd boot ediyorum ama - yanıp sönüyor xp açılıyor.
  Yardımcı olurmusunuz.

  bil özellik: 1gb ram
  p4 3.2 gb
  160 gb hdd

 7. 7
  ubeyde
  Yeni Üye
  paylaşım için teşekkürler

 8. 8
  dolapdereli_4
  Üye
  Arkadaşım PROcTECH ""Bende yeni windows 7 indirdim 32 bit 2,40gb DVD ye windows7.iso olarak yazdım ama bios başlarken f11 basıyorum oradan dvd boot ediyorum ama - yanıp sönüyor xp açılıyor. Yardımcı olurmusunuz."" demişsin. Sana öncelikle tavsiyem 1 gb Ram in var ise Windows 7 yi yüklemeni tavsiye etmem. Çünki Windows 7 için en az 2 gb Ram in olması lazım. Windows 7 verimli kullanabilmen içinen az ;
  2 Gb Ram - 512 Mb Ekran Kartı - Çift Çekirdek İşlemcin -120 Gb veya 250 Gb Harddisk ( ne kadar boş alan olursa o kadar hızlı çalışıyor..) olmasılazım. Zaten Windows Vista ve 7 de bios tan boot ayarı yapmadan da görebiliyor Cd yi.. sistemini yükseltmek istiyorsan pc ne uygun olarak Vista öneririm fakat Vista da kullandıkça Ram performansını etkiliyor.. Eğer yanlışım var ise düzeltmenizi istiyorum. Saygılarımla Arkadaşım..... 9. 9
  albatros91
  Üye
  Xp kac yıl surumde kaldı vista ne zaman cıktıda windows 7 cıkıo biraz dusundurucu deil mi???

 10. 10
  niko
  Özel Üye
  Xp'nin bu kadar tutulması düşündürücü. ama Microsoft ta kendini geliştirmek zorunda ve bunun içinde yeni işletim sistemleri piyasaya sürmek zorunda hiç bir teknoloji geriye dönük kalmıyor.

 11. 11
  WebStyle
  Özel Üye

  --->: Windows 7 İşletim Sistemi Kurulumu Adım Adım (Resimli Anlatım)

  Reklam  İstenilen performansı alabilmeniz için en az 3gb ram + çift çekirdekli işlemciye sahip olmanız gerekiyor...

 12. 12
  smart176
  Yeni Üye
  teşekkürler güzel anlatım

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
işletim sistemi kurulumu,  windows 7 işletim sistemi kurulumu,  işletim sistemini bilgisayara kurmak,  windows 7 kurulumu resimli anlatım,  işletim sistemi kurulumu resimli anlatım
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 18 kişi