Alexa’ya Site Ekleme

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Webmaster Genel Bölümünden Alexa’ya Site Ekleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  crayziso
  Usta Üye
  Reklam

  Alexa’ya Site Ekleme

  Reklam  Alexa’ya Site Ekleme

  Forum Alev
  Alexa tarafından incelenen bir siteden link almanız veya Alexa Toolbar ile ziyaret edilmişse sayfanız, Alexa sizi de incelemeye almaya başlayacaktır. Ama bilinen bir gerçek, site hakkında doğru bilgiler verilerek Alexa’ya sitenizi kaydettirdiğinizde puanlamaya girmeniz daha kolay olacaktır.

  Alexa’ya sitemizi nasıl ekleyeceğiz:
  • Öncelikle Alexa sitesine giriyoruz; En üstte “search” yani ara yazan yere ekleyeceğimiz sitenin adresini yazıyoruz, kendi sitemizi bulup hemen altında yazan “Overview” yazan yere tıklıyoruz.
  • Açılan sayfada sağ orta tarafta yazan “Edit site adı contact info” yazan yere tıklıyoruz.
  • Site Owner yazan yere site sahibinin adı, Adress yazan yerlere adres, City yazan yere şehir, State/Province yazan yere ilçe, Postal/Zip Code yazan yere posta kodu, Country yazan yere ülke, Phone & Fax Number yazan yere tel no ve E-mail yazan yere mail adresinizi yazıyoruz. Continue yazan yere tıklıyoruz.
  • Sonra açılan pencerede sitenin size ait olduğunu doğrulamanız isteniyor. Bunun için iki alternatif sunuyor. Birincisi siteadi.com gibi olan adresinize ait bir e-mail adresi. Yani karahannblog.blogspot.com için gerekli e-mail adresi karahannblog@karahannblog.blogspot.com olabilir. Blogger kullanan biri için blogger@blogger.com gibi bir e-mail adresi olmasi gerekir. Ama bu mümkün değil.
  • Aynı şekilde 2. alternatif ise bir txt dosyasını sitenize yerleştirmeniz. Bunun için açılan pencerede sağ tarafta bulunan info.txt linkine sağ tuş tıklatıp hedefi farklı kaydet deyip info.txt dosyasını bilgisayarınıza kaydediyorsunuz, ve bu dosyayı sitenizin kök dizinine kopyalıyorsunuz. (bloggerda nereye ne şekilde kopyalanıyo bilmiyorum)
  Bu iki işlemden birini yaptığınız zaman e-mail adresini verdiyseniz şayet o mail adres kutunuza gidip, gelen aktivasyon linkine tıklamanız gerekiyor. Eğer info.txt yi kök dizininize kopyaladıysanız hemen sağ tarafın altında yazan Go Fetch yazan yere tıklıyorsunuz. Siteniz artık tanımlanmış oluyor ve Alexa tarafından daha ciddiye alınıyor. Alexa Toolbar kullanan kişiler için siteniz daha güvenilir olur. 2. Alev
  Özel Üye

  Alexa’ya Site Ekleme Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi