War Rock Temel Bilgiler

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve WarRock Bölümünden War Rock Temel Bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  eRen
  Özel Üye
  Reklam

  War Rock Temel Bilgiler

  Reklam  War Rock Temel Bilgiler

  Forum Alev
  warrock-temel-bilgiler.jpg

  Havada ağır mazot kokusu ve arka planda uzak bir çatışmanın sesleri. Bir zamanlar basit ve sakin bir hayatin yaşandığı yollardan geçen tanklar ve askerler. Bunlar, Derbaran da yıllardır NIU ve Derbaran ordusu arasında yaşanan iç savaşın değişmeyen özellikleri.
  Derbaran ordusu ya da NIU isyancıları, hangi tarafa katılacaksın?
  Servis branşınızı seçin, silahlarınızı donatın ve kendi askerinizi yaratın. Oyun içinde bir çok değişik haritalar oynarak Experience puanları kazanıp, rütbenizi yükseltin ve bir çok yeni ve kuvvetli silahlar kullanmaya hak kazanın!
  Üç değişik oyun seçeneğinden oyun tarzınıza uyanı seçip, (Close Quarters Combat, Urban Ops, Battlegroup) hızlı tempolu oyunlar veya devasa haritalarda tanklar, jet uçaklari ve hücüm botları kullanıp düşmanlarınızla savaşın!

  Derbaran’da savaşlar oyuncuları kurak çöllerden, karlı tren istasyonlarına ve tropik adalar gibi bir çok değişik bölgelere taşıyacak!

  War Rock dünyasına hoş geldin asker!

  warrock-temel-bilgiler-0.jpg


  Sistem Gereksinimleri

  War Rock pek çok farklı bilgisayar sisteminde oynanabilmek üzere tasarlanmıştır. Ancak daha zayıf sistemler performans sorunu yaşıyabilirler ve oyun içinde bir çok grafik özelliklerinin kapatılmasını gerektirebilir. War Rock, DirectX 9.0. gerektirir. Lütfen tüm sistem sürücülerinin güncel olduğuna emin olun.

  War Rock Kurulumu


  1. Adım
  13 yaşından genç oyuncuların,War Rock'ı yüklemeden ve hesap yaratmadan önce ebeveynlerinden izin almaları gerekmektedir. Bu nedenle oyuncuların yerine ebeveynlerinin hesaplarını kendi isimlerine açmaları gerekir. Oyunu yüklemeden önce sistem gereksinimlerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

  2. Adım
  Kayıt
  WarRock.net websitesinin ana sayfasındaki, “Kayıt Ol” linkine tıklayın. Gerekli olan bütün alanları doldurup “Kayıta devam et” düğmesine tıklayın. Kayıt olduktan sonra e-mail adresinize hesabınızı aktif hale getirmek için gerekli olan bir aktivasyon kodu gönderilecektir. Hesabınızı aktif hale getirdikten sonra War Rock oynayabilirsiniz.


  3. Adım
  CD’den Yükleme
  Retail kutusu aldıysanız, oyunu indirmek yerine, cd den kurabilirsiniz. Oyunu indirme linkleri için resmi War Rock websitesini ziyaret edebilirsiniz. Diğer sitelerden War Rock’ı indirmenizi tavsiye etmeyiz. Bazı sayfalarda War Rock’ın en yeni versyonu olmayabilir.
  War Rock ana sayfasında “Oyunu İndir” düğmesine tıklayınız ve kurulum dosyasını sisteminize kaydediniz.

  4. Adım
  Kurulum
  War Rock kurulum dosyasını çalıştırın ve ekranda gözükecek olan talimatları takip ederek kurulumu tamamlayınız. Tebrikler! Nerdeyse War Rock oynamaya hazırsınız.

  5. Adım
  War Rock’ı Çalıştırmak
  War Rock’ı çalıştırdığınızda önünüze açılış penceresi gelecektir. Bu pencerede oyun ile ilgili en güncel yamalar indirilir. Güncelleme başlamaya hazır olduğunda “Complete!” mesajı gözükecektir. OK’e basarak güncellemeye başlayabilirsiniz. Güncelleme bittikten sonra tekrar OK’e basarak oyunu çalıştırabilirsiniz.

  Yukarıda: Açılış penceresi


  Aşağıda: Güncelleme penceresi  Seçenekler

  Oyun menüsünden “Options” seçeneğini tıklayarak bir çok oyun içi özellikleri değistirebilirsiniz. Ayrica oyun içindeyken chat’de “/o” yazarak seçenekler menüsüne girebilirsiniz.

  Graphics
  Bu bölümden, grafik kalitesi ile ilgili değişiklikler yapılabilir. Daha eski sistemlerin oyunu oynarken Video özelliklerini “Low” a getirmeleri gerekebilir.

  Audio
  Bu bölümden oyun içindeki ses ayarları yapılabilir.

  Control
  Bu bölümden, oyun içinde kullanılan klavye ve mouse tuşlarını ve özelliklerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca joystick kullanımı ve ayarları da buradan yapılabilir.

  FX
  FX bölümü oyun içinde oyunu daha gerçekçi ve görsel açıdan detaylı kılacak ayarları içerir. Ancak bu grafik ayarlar güçlü sistemler gerektirir ve sistem gereksinimleri yüksek olmayan sistemlerde kapalı bırakılması tavsiye edilir. FX ayarları sadece oyun içinden açılıp kapatılabilir. FX bölümünde “Shader” ayarlarını “enable” edip bir çok değişik FX özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

  Voice
  Bu bölümden oyun içindeki sesli konuşma ayarları yapılabilir.


  Kontroller

  Koşmak için “W” tuşuna iki kere, hızlı bir şekilde basarak ve basılı tutunuz.
  Oyun kontrollerini Options’daki “Key Settings” bölümünden değiştirebilirsiniz..
  Rütbeler

  Oyun oynadıkça ve Experience puanları kazandıkça War Rock’da karakterinizin rütbesi yükselecektir. Yüksek rütbeler daha güçlü silahların kullanımını mümkün kılar. Ayrıca bazı oyun içi etkinliklere katılmak için minimum rütbe gereksinimleri vardır.
  Rütbeniz tüm branşları etkiler.


  Sunucu Seçenekleri

  Sunucu seçenekleri bulunduğunuz bölgeye göre değişir. Bölgenize servis veren sunuculardan birine iki kere tıklayıp giriş yapabilirsiniz. Sunucu isminin sağındaki çubuklar, sunucuda bulunan aktif kullanıcı sayısını belirtir. Ayrıca ekranın yukarısında ve sağında bulunan posterlerde War Rock da olup biten yeni promosyonlar ve haberler hakkında bilgi alabilirsiniz.


  Oyun Kanalları

  Oynamak istediğiniz sunucuyu seçtikten sonra oynamak istediğiniz harita şeklini seçmeniz gerekmektedir. War Rock , üç değişik oyun kanalı sunar ve her kanaldaki haritalar farklı bir oyun tarzı gerektirir. Tarzınıza uygun harita şeklini seçtikten sonra ana lobiye yonlendireleceksiniz.
  Oyun kanalını lobiden istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
  Close Quarters Combat: Oyuncuları her köşede tehlikelerin beklediği, küçük çaplı ve hızlı tempolu haritalar . Takım taktiklerini kullanarak avantaj elde edip düşmanlarınızı yenin.
  Urban Ops:0.50 caliberlik otomatik silahlar, keskin nişancı tüfekleri ve zırhlı araçlar kullanarak tüm şehri ele geçirin! Urban Opsharitalarında, toplam 24 oyuncu iki takım halinde önceden belirlenmiş noktaları kontrol altına almak için savaşırlar.
  Battle Group: War Rock’daki en büyük çaplı haritalara sahiptir ve geniş çapta savaşlara elverişlidir. Bu tip haritalarda 32 adet oyuncu tanklar,jet uçakları, hafif zırhlı araçlar, hücum botları gibi birçok değişik araç kullanarak önceden belirlenmiş noktaları kontrol altına almak için savaşırlar.
  Ana Lobi


  Harita Kanalları
  Harita çeşitlerini buradan değiştirebilirsiniz. Lobideyken sadece bulunduğunuz harita kanalındaki oyunların listesini görebilirsiniz.

  Kullanıcı Menüsü
  Training: Bu bölümde istediğiniz haritayı tek başınıza deneme amaçlı oynayabilirsiniz.
  Item Shop: Bu bölümde oyunlardan kazandığınız Dinarlar ile yeni silahlar ve PX esyaları alıp, karakterlerinizin donatımını değiştirebilirsiniz.
  Control: Bu bölümde oyunda kullanılan klavye tuşlarının listesini bulabilirsiniz.
  Options: Bu bölümde grafik, mouse ve ses gibi bir çok değişik oyun ayarları yer alır.
  Exit: Oyundan cıkmanızı sağlar.

  Oda Listesi Kontrolleri
  Prev: Bir önceki sayfadaki oyun listesine götürür.
  Create Room: Yeni bir oda yaratır.
  QuickJoin: Bulunduğunuz harita kanalında açık yer olan rastegele bir odaya giriş yapar.
  Enter: Seçtiğiniz odaya giriş yapar.
  Waiting Room / Show All: Bulunduğunuz harita kanalındaki tüm odaların listesini veya sadece açık yer olan odaları görmek için tıklayınız.
  ClanWar QuickJoin: Bu özellik şu anda oyunda bulunmamaktadır.
  Next: Bir sonraki sayfadaki oyun listesine götürür.

  Oda Listesi
  Bulunduğunuz harita kanalında oynanan oyunların listesi. Seçtiğiniz bir odaya girmek için iki kere tıklayın. Oda ile ilgili daha detaylı bilgi için mouse’unuzu oda isminin üstüne getirin.

  Chat
  Bulunduğunuz kanal ya da tüm kanallarda bulunan oyuncular ile konuşun. Sağ alttaki “Refuse” düğmesi size gelebilecek olan herhangi bir odaya katılma davetinin otomatik olarak geri cevirilmesini sağlar.

  Oyuncu Listesi
  Bulunduğunuz harita kanalında lobideki oyuncuların listesini gösterir. Herhangi bir odada oyun oynayan oyuncular bu listede yer almazlar. Her sayfada 8 adet oda gösterilir. Prev ve Next düğmelerini kullanarak sayfalarda ileri veya geri gidebilirsiniz.

  Rütbe
  Şu andaki rütbenizi ve bir sonraki rütbeye ne kadar Experience puanı kaldığını gösterir.


  Yukarıdaki seçeneklerin bazıları sadece Premium üyelere açık olabilir..
 2. 2
  eRen
  Özel Üye

  --->: War Rock Temel Bilgiler

  Reklam  Item Shop

  Armory’e Ana Lobiden ulaşabilirsiniz. Buradan oyun içinde kazandığınız Dinar ile yeni silahlar ve eşyalar alıp, karakterinizin donatımını değiştirebilirsiniz.


  Branşlar

  War Rock da beş adet değişik branş bulunur. Bunlar: Engineer, Medic, Sniper, Assault ve Heavy Trooper. Onyamak istediğiniz branşı seçip silah ve eşya donatımını değiştirebilirsiniz. Mouse’u kullanarak 3 boyutlu modeli döndürebilirsiniz.

  Slotlar

  Karakterinizin donatımını herhangi bir silah slotuna tıklayarak değiştirebilirsiniz. Oyuncular oyuna 4 adet slot ile başlarlar. Ekstra slotlar Premium üyelik, Retail kutusu gibi değişik yöntemler aracılığı ile eklenebilir.

  Item Shop

  Bu bölümde War Rock İtem Shop’da Dinar ile alınabilecek tüm silahların listesini bulabilirsiniz. Silahları çeşitlerine göre kategorize edebilirsiniz. Seçtiğiniz bir silah hakkında daha detaylı bilgi almak için üstüne tıklayınız. Her alınan silahın gün limiti vardır. Maksimum silah alma süresi 2 aydır. Bazı silahları almak için rütbe veya özel slot gereksinimleri vardır. Tüm silahlara aynı anda sahip olmak mümkün değildir.


  Leasing a Weapon

  Bu bölümde alınabilecek silahların günleri ve fiyatları gösterilir. Almak istediğiniz silahı seçtikten sonra kaç günlük almak istediğinizi belirleyip BUY tuşuna basarak silahı alabilirsiniz.


  Oyun odasına girdikten sonra, oyun başlamadan önce
  oyuncuların takımlarını seçebilecekleri lobidir. Odayı yaratan kişi, oyun türünü, kac raund oynanıcağını ve oynanıcak olan haritayı buradan seçebilir. Sadece odayı kuran kişi bu değişiklikleri yapabilir.

  Bu bölümde karakterinizin almış olduğu silahların ve PX eşyalarının listesini bulabilirsiniz. Ayrıca bazı PX eşyalarını sadece bu bölümden aktif hale getirebilirsiniz.

  Kıyafet

  Bu, gelecekte getirilecek ve karakterinizin kıyafetini değiştirmenizi sağlayacak bir özellik olacak.  Yukarıdaki seçeneklerin bazıları sadece Premium üyelere açık olabilir..
  Oda Yaratımı

  Yeni yaratılan odalar, yaratan oyuncunun içinde bulunduğu oyun kanalında yaratılır ve sadece bu kanaldaki oyuncular tarafından girilebilir. Ana lobiden ‘Create a Room’ düğmesine tıklayarak yeni bir oda yaratabilirsiniz.

  Room Name (Oda İsmi): Oda yaratıldığında War Rock, otomatik olarak odaya isim vericektir. Bu ismi istersen değiştirebilirsiniz. Uygunsuz lisan içeren odalar War Rock GM’leri tarafından kapatılabilir.
  Map Setting (Harita Ayarları): Odadaki maksimum oyuncu sayısını belirler. Bulunduğunuz oyun kanalına göre maksimum oyuncu sayısı değişecektir.
  Private Room (Şifreli Oda) : Odanıza giriş yapabilmek için şifre koymak isterseniz kutucuğun içine tıklayınız.
  Password Setting (Şifre): Bu bölüm odanıza şifre koymak istediğinizde belirir. Odanıza koymak istediğiniz girii şifrenizin bu kutuya yazabilirsiniz.
  Tüm boşlukları doldurduktan sonra ‘OK’ düğmesine tıklayarak odanızı yaratıp, giriş yapabilirsiniz.


  Yukarıdaki seçeneklerin bazıları sadece Premium üyelere açık olabilir..
  Oyun Lobisi


  Start/Ready – Tüm oyuncular ‘Ready’ tuşuna bastıktan sonra, oda kurucusu oyunu başlatabilir. ‘Ready’ olan oyuncuların rütbelerinin üstünde yeşil bir ışık belirecektir.
  Invite – İsmini bildiğiniz bir oyuncuyu odanıza davet eder.
  User Limit – Odaya girebilecek maksimum oyuncu limitini değiştirir.
  Kick Out – Oda kurucusu, odadaki bir oyuncunun isminin üstüne tıklayarak ve bu düğmeye basarak odadan atabilir.
  Exit – Odadan çıkmanızı sağlar.  Takım – Takım ismine tıklayarak takım değiştirebilirsiniz. Oyun başladıktan sonra takım değiştirilemez.
  Takım Listesi – Her iki takımdaki oyuncuların listesini gösterir.  Chat Penceresi – Oyun dışındaki ana lobideki oyuncular ile konuşmanızı sağlar.  Harita Seçimi –Bulunduğunuz oyun kanalina dahil olan haritalar içerisinden oynamak istedğinizi seçmenizi sağlar.
  Oyun Çeşidi> – Bulunduğunuz oyun kanalına göre oynayabileceğiniz oyun çeşitleri değişir.
  • Explosive – Bir takım haritada belirlenmil bölgeye patlayıcı yerleştirmeye çalışırken, karşı takım bunu engellemeye çalışır.
  • FFA – Free For All, takımlar olmadan her oyuncunun birbirine karşı savaştıkları oyun çeşididir. Oyun sonunda en çok öldüren oyuncu kazanır.
  • Death Match – Amaç karşı takımın puanını sıfıra getirmektir. Her ölüm takımın puanından 1 puan azaltır. Puanı biten takım oyunu kaybeder.
  • Conquest – Her iki takımda 999 puan ile oyuna başlar. Haritadaki bayrakların çoğunluğuna sahip olmak karşı takımın puanının azalmasına sebep olur. Puanı sıfıra gelen takım oyunu kaybeder.

  Oyun Tipi Seçenekleri
  • Game Length – Oyunun ne kadar süreceğini belirtir. Oynanan oyunun çeşidine göre değişir.
  • Game Rounds – Explosive oyun çeşidinde oyunun kaç raund süreceğini belirler.
  • Target Kill Points – Deathmacth oyunlarında her takımın kaç puanla oyuna başlayacaklarını belirler. Free For All oyun çeşidinde, oyunu kazanmak için oyuncuların kaç puan elde etmeleri gerektiğini belirler.

  Limit Ping – Oyun kurucusunun oyuna girebilecek için gerekli olan bağlantı kalitesini belirler. Yesil en iyi bağlantı, kırmızı en kötü bağlantıyı temsil eder. Seçilen bağlantıdan daha kötü bağlantıya sahip oyuncular odaya giriş yapamayacaklardır.

  Yukarıdaki seçeneklerin bazıları sadece Premium üyelere açık olabilir..
  Yeniden Doğma Penceresi


  Bu pencere CQC haritaları dışında her oyun açılışında ve her ölüm sonrasında gözükür. Buradan branşınızı ve donatımınız değiştirip, harita üzerinde yeniden doğmak istediğiniz bölgeyi seçebilirsiniz. Yeniden doğmak için sağ alt köşedeki ‘OK’ tuşuna basmanız gerekir.


  Karakteriniz
  Bu pencereden, branşınızı ve karakterinizin donatımını değiştirebilirsiniz. Aynı İtem Shop’da olduğu gibi karakterinizin sahip olduğu silahları buradan kontrol edip, İnventory kısmından aldığınız PX eşyalarınızı kullanabilirsiniz.

  Oynanan Harita
  Buradan oynanan haritanın tamamını görebilirsiniz. Takımınızın bayraklarından birinin üstüne tıklayarak öldükten sonra, o bölgede tekrar doğabilirsiniz.

  OK
  Karakter penceresinden çıkıp tekrar oyuna girmek için ‘OK’ tuşuna basmanız gerekir.

  Yeniden Doğmak İçin Gereken Zaman
  Öldükten sonra tüm oyuncular yeniden doğmak için sıra beklerler. Yukarıdaki sayaç sıfıra ulaştığında eğer ‘OK’ e tıkladıysanız, yeniden doğacaksınız.

  Takım
  Bu bölüm takımınızdakı diğer oyuncuların hangi branşları oynadığını gösterir. 3. 3
  eRen
  Özel Üye
  Kullanıcı Arayüzü


  Nişan Artısı
  Nişan aldığınız noktayı gösterir. Kullandığınız silaha ve hareket hızınıza göre boyutu değşebilir. Nişan artısı ne kadar küçük olursa alınan eğim o kadar doğru olur. Bazı dürbünlü silahların dürbünden bakılmadığı zamanlar nişan artısı gözükmez.


  Oyuncu Arayüzü
  Karakteriniz hakkında bilgileri gösterir. Soldaki resim karakterinizin pozisyonunu (ayakta, çömelmiş, yere yatmış) belirtir. Gösterilen bilgiler yukarıdan aşağıya:
  1. Seçtiğiniz Branş
  2. Kullandığınız Silah
  3. Cephane (mevcut kursun sayısı / şarjör sayısı)
  4. HP: Hit Points. Karakterinizin kalan canının göstergesidir. Can kaybettikce çubukların sayısı azalır. 3 bar kaldığı karakteriniz kanamaya başlar.
   1. Kanama: 3 çubuk veya daha az canınız kaldığı zaman, karakteriniz kanamaya başlayacaktır ve kalp atış sesi duyulacaktır. Eğer bir medic tarafından iyileştirilip yada can kutularından can almazsanız çubuklar yavaş yavaş azalır ve tükendiği zaman karakteriniz ölür ve yeniden doğmak için sıraya girer.

  5. SP: Stamina. Stamina karakterinizin enerjisinin göstergesidir. Koşma ve zıplama gibi hareketler Stamina gerektirir. Azalan Stamina zaman içinde kendi kendine dolar.


  Radar

  Radar, karakterinizin haritadaki yerini gösterir. Düşman ile çatışmaların olduğu bölgeler haritada kırmızı daireler olarak gözükecektir.

  Takım Skorları
  Skor tipi oyun çeşidine göre değişir.
  • Explosive: Beyaz noktalar kaç tane raund kazanıldığını gösterir. Gri noktalar oyun bitimine kaç raund kaldığının göstergesidir.
  • FFA: “1st” Sıralamadaki en yüksek puanlı oyuncunun skorunu gösterir. “You” oyuncunun skorunu gösterir. “Mission” oyunun sonunda birincinin ulaşması gereken puanı gösterir.
  • Deathmatch & Conquest: Puanlar, her iki takımın maç bitimine kalan puanlarını gösterir.

  Araç Arayüzü
  Araçtaki pozisyonunuza göre kullanabileceğiniz silahlar değişebilir. Bazı araçların silahları yoktur.

  Ana(Main) ve Yan(Sub) silahların cephanesi ve silahın ısınma derecesi. Devamlı ateş edilen silahlar ısınır. Fazla ısınan silahlar soğuyana kadar ateş kullanılamaz.

  Araç içindeki oyuncuların pozisyonları. Pozisyon değiştirmek için, istediğiniz pozisyonun klavyede numarasına bakın.

  Aracın canını gösterir. Hasar aldıkça azalır. Can çubukları azaldıkça araçtan duman ve alev çıkmaya başlayacaktır. Çubuklar tükenince araç patlar ve içindeki tüm oyuncular ölür.


  Üs Servisleri
  Üslerde bulunan can ve cephane kutularının dışında araçların tamir edilmesini sağlayan ve cephanesini dolduran bölgeler de mevcuttur. Bu bölgeler haritada işaretlenmiştir.


  • Medic Boxes(Medic Kutuları) - Askerler için can geri getirir.
  • Ammo Boxes (Cephane Kutuları) - Askerlerin tüm silahlarının cephanelerini doldurur. (El bombaları ve mayınlar dışında)
  • Ammo Bases(Cephane Üsleri) - Araçların tüm cephanesini yeniler.
  • Repair Bases (Tamir Üsleri) - Araçların tamirini sağlar.

  Üs servislerini kullanmak için sadece kutunun yanında durmak yeterlidir. Ekranın yukarısında bir sayaç belirecektir.sayaçtaki % her 100% e geldiğinde can geri gelecek yada cephane dolacaktır. Her seferde toplam canınızın belli bir miktarı geri gelecektir.

  Kazanma Koşulları
  Oynanan oyun çeşidine göre oyunu kazanma koşulları değişecektir. Bir çok CQC haritalarında takımların amacı belirlenmiş bölgelere bomba kurmaktır.


  Belirlenmiş bölgenin yakınında olduktan sonra ‘F’ tuşuna basılı tutarak bombayı yerleştirebilirsiniz (yada bombayı etkisiz hale getirebilirsiniz). Ekranın ortasında bir ilerleme çubuğu belirecektir Çubuk dolduktan sonra bomba başarı ile yerleştirilir. Bu sure zarfında herhangi bir zaman ‘F’ tuşundan parmağınızı çekerseniz, işlem iptal edilir.
  Eğer bomba yerleştirmesi gereken takımdaysanız, bomba yerleştirildikten sonra ekranda bir sayaç belirecektir. Raund’u kazanmak için bombayı sayaç sıfıra ulaşana kadar korumanız gerekmektedir.
  Eğer bomba alanını korumaya çalışan takımdaysanız, karşı takımdaki tüm oyuncuları bomba yerleştirilmeden önce öldürerek raund’u kazanabilirsiniz. Eğer bomba yerleştirildiyse amacınız zaman sayaçı sıfıra ulaşmadan bombayı ‘F’ tuşuna basılı tutarak etkisiz hale getirmektir.
  Bazı haritalarda takımların amacı kendi bayraklarını korurken, karşı takımın bayraklarını ele geçirmektir. Bayrağı ele geçirmek için yanında durup yukarıdaki % in 100% gelmesini beklemek gerekir. Eğer bayrak beyaz ise herhangi bir takıma ait olmadığı anlamına gelir. Bu durumda sadece bir kerede bayrağı kendi takımınız adına ele geçirebilirsiniz. Eğer almak istediğiniz bayrak karşı takıma ait ise, öncelikle bayrağı beyaz hale getirmek, sonradan da ele geçirmek için iki kere 100% kadar beklemek gerekir. Bir kere bayrağı ele geçirdikten sonra takım arkadaşlarınız o bölgede tekrar doğabilirler.


  Sağ Tuş Ateşi

  Dürbünler
  Keskin nişan tüfekleri gibi bazı silahlar mouse’da sağ tuşa basarak dürbünden bakılarak nişan alınabilir. Bu şekilde nişan almak çok daha doğru ve etkilidir.
  Tam Otomatik(Glock)
  Glock el tabancası kullanırken mouse’da sağ tuşa basılı tutularak tam otomatik ateş edilebilir.
  Hava Araçlarına Kilitlenme
  Bazı silahların ve araçların havadaki araçlara kilitlenme özellikleri vardır. Hava araçlarına kilitlenmek için, nişan artısını kilitlenmek istediğiniz aracın üstünde tutarak SHIFT tuşuna basılı tutunuz. Kilitlenmeye çalıştığınız aracın cevresinde yeşil bir kare belirecektir ve bu karenin hemen üstünde yeşil bir çubuk belirir. Kilitlenme tamamlandığında çubuk kırmızı renk alır ve ‘Lock On’ yazısı belirir. Bu şekilde ateşlenen füzeler kilitlendiğiniz aracı, kilit iptal edilene kadar takip edeceklerdir.
  Eğer SHIFT tuşunu basılı tutmazsanız veya hedefiniz gorüs mshafesinin dışına çıkarsa kilit iptal edilir.
  Hava araçları kullanırken, first person bakış açısında olmanız gerekir. Bunu yapmak için kamera değiştirme tuşuna basmanız gerekir. Avenger, uçak savar aracını kullanırken, 3 numaralı pozisyonda olup, 3rd person bakış açısında olmak gerekmektedir.
  Stinger kullanırken, sağ tuşa tıklayıp dürbünlü pozisyondan hedefinize kilitlenebilirsiniz. 4. 4
  Hkncnknk
  Yeni Üye
  Paylaşım için sağol.

 5. 5
  тя Hack тя ҳ
  Emekli
  Paylaşım İcin Saol .....

+ Yorum Gönder
warrock kilitlenme
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi