Antreman sistemi (İleri düzey )

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Vücut Geliştirme Bölümünden Antreman sistemi (İleri düzey ) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Antreman sistemi (İleri düzey )

  Reklam  Antreman sistemi (İleri düzey )

  Forum Alev
  Antreman sistemi (İleri düzey )

  Antreman sistemi 3 aşamadan olur gelişim değişim ve kuvet ben bu sistemi uygulamaktayım bu sistemi açtığımızda yıl bazında yaptığımıza göz atalım.
  süper set
  Aralık
  ocak


  piramit sistem
  şubat
  mart

  kuvet Antremanı
  nisan
  mayıs

  normal set
  haziran
  temmuz

  off sezon
  ağustos

  on sezon normal set
  eylül
  ekim
  kasım

  Evet dostlar bu benim sistemimdir yine deneyim ve deneme yanılma eğitimle ortaya çıkan sonuç
  on sezondan çıkan vucudu aralık ve ocakta süper sete sokulmalı
  süper set
  vucudun yağ oranını düşürüp hatları belirleme adına yapılır aynı zamanda ciğer aralılığı direnç ve dayanıklılığıda arttırır birnevi ağırlıklarla yapılan kardio gibi düşünebilirsiniz bu nitelikteki antreman kışın en yoğun olduğu dönemde yapılmalıdır. en büyük sebeplerden biri hafiften ağıra ağırdan hafife düştüğümüzden vucut sıcaklığı maximum derecededir ve sakatlık riski düşüktür soğuğun en yoğun döneminde maximum sıcaklığıda düşünürsek kışın yapılmasında fayda vardır.

  Süper set proğramı bittikten hemen sonra norma piramit bir proğram yapılmalı. piramit proğram biraz kuvet biraz süper set sistemine benzediğinden aradaki en ideal sistemdir. bu ocak şubat olursa iyi olur süper set sisteminden hemen sonra kuvet antremanı yapmak stress kırığı/ sendromu ve isteksizliği doğurur aynı zamanda bu ara proğram süper setten çıkmış vucut için toparlanma sürecidir fakat bu surecin 2 aydan fazla olmaması gerekir çünkü vucudun dayanıklılığının maximuma çıktığı süpersetin verdiği yetenek kaybolmadan kuvet antremanına geçilmelidir çünkü direnç kuvet antremanında ileri düzey vucutcunun en büyük yardımcısıdır.
  Kuvet antremanı genel itibari ile kas gelişiminden ziyade tendon eklem direnci ve fiziki gücün artışı için kullanılan bir sistemdir.
  Bu antremanın ilk baharın ortalarında olması çok önemlidir çünkü direk ağır kilodan başlayan antremanda dış sıcaklığın ne yüksek nede alçak olmaması gerekir eğer kuvet antremanını kışın en yoğun zamanda yapsaydık sakatlanmalar bahara oranla daha fazla olurdu.

  Off sezon Yani vucudun en düşük şeklde çalısması gereken sezondur. yeni sezon için güç toplamak hafif yağlanmak ve bu yağı on sezonda kullanmak için ihtiyacımız olan bir sezondur.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Antreman sistemi (İleri düzey )

  Reklam  Vücut geliştirme sistemli bir şekilde ilerlemesi gereken bir spordur.Bu sporu yaparken sabırlı olmak ve uzun zaman alacağını akılda tutmak gerekmektedir.Sonuçların hemen alınacağını beklemek doğru bir yaklaşım olmaz.+ Yorum Gönder
ileri seviye vücut geliştirme programı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi