Uzayda Hayat Varmı

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Uzay Bölümünden Uzayda Hayat Varmı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  levent07
  Yeni Üye
  Reklam

  uzayda hayat varmı

  Reklam  uzayda hayat varmı

  Forum Alev
  Nasanın çektigi fotogr<font size="1">aflar bunu kanıtlıyormu bilinmez.Bu insan degilse ne uzaylımı acaba.Sizin düşünceniz ne:confused:

  İSLAMİYETİN CEVABI:
  Dünya dışındada başka varlıklar vardır. Ancak o varlıklar nurani varlıklardır. Şeriatın lisanında onlara Melaike ve Ruhaniyat denilir.

  Kur’ân’da dünya ve yeryüzü “ard” olarak geçer, başta Âdem Aleyhisselam olmak üzere bütün peygamberlerin yeryüzüne, dünyaya gönderildiği bildirilir. Bu arada bazı sema katlarında İbrahim, İdris ve İsa Aleyhimüsselâm gibi peygamberlerin makamının bulunduğu da mi’rac hadisinde ifade edilir. Yine İsra 44, Talak 12 âyetlerinde yeryüzünün gökyüzü gibi yedi tabaka olduğundan bahsedilir. Ama bu yeryüzü tabakalarının nelerden ibaret olduğu, yeryüzü katmanları mı, yedi kıta mı, yedi iklim mi, neler olduğu kesin olarak belirtilmemiştir.
  Ancak bu yaşadığımız dünyadan başka yaşama uygun farklı gezegenler olsa bile orada insan gibi mükellef ve sorumlu varlıkların yaşadığı konusunda bir ayet veya hadis yoktur.

  Dünyadan başka sekiz ve son verilere göre on bir gezegenin daha olduğu varittir, ama oralarda böyle bir varlık türünün yaşadığı hususunda ne dini, ne de bilimsel bir doküman söz konusu değildir.

  Bu arada şu gerçeği de gözden ırak tutmamak gerekir. Bu eski gezegen olan dünyamızda bu kadar canlı, ruh sahibi, akıl ve şuur sahibi varlıklar olduğu gibi diğer gezegen ve yıldızlarda, gök cisimlerinde oraların hayat şartlarına göre, oranın yapısına ve konumuna göre ruhani varlıklar vardır. Bu meseleye Bediüzzaman Said Nursi şu açıklamayı getirir:

  “Ecrâm-ı ulviye ve ecsâm-ı seyyare içinde küre-i arzın hakaret ve kesafetiyle beraber bu kadar hadsiz zîruhların, zîşuurların vatanı olması ve en hasis ve en müteaffin cüzleri dahi birer menba-ı hayat kesilmesi, birer mahşer-i huveynat olması, bizzarure ve bilbedâhe ve bi't-tarikı'l-evlâ ve bi'l-hadsi's-sâdık ve bi'l-yakîni'l-kat'î delâlet eder, şehadet eyler, ilân eder ki:

  “Şu nihayetsiz feza-yı âlem ve şu muhteşem semâvat, burçlarıyla, yıldızlarıyla, zîşuur, zîhayat, zîruhlarla doludur.

  “Nardan, nurdan, ateşten, ışıktan, zulmetten, havadan, savttan, râyihadan, kelimattan, esirden ve hattâ elektrikten ve sair seyyâlât-ı lâtifeden halk olunan o zîhayat ve o zîruhlara ve o zîşuurlara, Şeriat-ı Garrâ-yı Muhammediye (Aleyhissalâtü Vesselâm), Kur'ân-ı Mu'cizü'l-Beyan, "melâike ve cân ve ruhaniyattır" der, tesmiye eder.” (29. söz birinci maksat, birinci esas)<i> 2. 2
  murti
  Usta Üye

  --->: Uzayda Hayat Varmı

  Reklam  paylaşım için teşekkürler levo 3. 3
  Ziyaretçi
  bana göre uzayda hayat yok sadece astronllar başına geçirdiği şapka gibi şey varya onu taktıımızda okjisen alıyoruz hayat orda ooo başlarına geçirdii şeyle başlar yoksa neden astorlar taksınki eziyete çünkü hayat yok bukadar basit bilim damları bile aynı şey söylüyor bilim adamlarını birtanesi diyorki:İ;uzaya bir maymungönderdiler başına onu taktılar sonra geldi maymun geri diyer bilimadamıda diyorki:bence 2 maymun gönderceklerdi birinin başına onu takcaklardı diyerine takmiycaklardı hangisi gelirse oo belirlencekti başına tkmayan maymun gelirse uzayda hayat var demek başına onu takan maymun gelirse diyeri gerigelemezze uzayda hayat yoktur diye dedi+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi