Uzay komplo teorileri 1 (Ay'a iniş bir aldatmacaydı)

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Uzay Bölümünden Uzay komplo teorileri 1 (Ay'a iniş bir aldatmacaydı) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Uzay komplo teorileri 1 (Ay'a iniş bir aldatmacaydı)

  Reklam  Uzay komplo teorileri 1 (Ay'a iniş bir aldatmacaydı)

  Forum Alev
  Uzay komplo teorilerinin büyük babası Ay’a inişin bir hileden başka bir şey olmadığıdır. Bu teorinin en büyük destekleyici iddiası ise o tarihte Amerika’nın bir uzay aracını Ay’a mürettebatı ile birlikte indirip tekrardan geriye getirmesinin teknolojik olarak imkansız olduğu yönündeydi. Bu olaya inananlar NASA’nın John F. Kennedy’nin 1970’den önce insanın Ay’a ayak basacağını söz vermesi üzerine gerçekleştirdiği bir aldatmaca olduğudur.
  Peki başka hangi kanıtlar sunuldu bu teoriyi desteklemek için. Birincisi, çekilen videolarda hiç yıldız olmamasıdır. Fakat NASA cevabı ise Ay yüzeyi ve astronot elbiselerinin ışığı yansıttığı ve kamerada bu yüzden yıldızların görünmediğidir. İkinci iddia ise Ay’a dikilen Amerika bayrağının dalgalanmasıdır. Uzayda hava yok, bu nasıl oldu? NASA ise Ayda bulunan kutuplanma etkisi nedeniyle bu dalgalanmanın olduğunu söyleyerek bu iddiayı geçiştirdi.
  NASA insanın Ay’a inişinin gerçek olduğunu söylüyor ve ekliyor; fotoğraflar var, videolar var, aydan gelen parçalar var diyerek kendini savunuyor. Fakat bu teoriyi destekleyenler bu kanıtların bilinmeyen bir uçuşla getirildiği yönünde bir iddiada bulunuyorlar ve tüm bu olayın bir stüdyoda gerçekleştiğini söylüyorlar.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Uzay komplo teorileri 1 (Ay'a iniş bir aldatmacaydı)

  Reklam  insanoğlunun aya aya basıp basmadığı yıllardır süregelen bir tartışmadır 50 yılı geçgin zamandır halen amerikanın uzaya diktiği bayrağın dalgalanmasının uzayda rüzgar olmaması kaynaklı bir aldatmaca olduğu söylenir , fakat marsa gidilmeye hazırlanıldığı bu dönemde aya gidilmemiş olması pek inandırıcı gelmiyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi