Dünya’yı gök taşından kurtarma yolu araştırılıyor

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Uzay Bölümünden Dünya’yı gök taşından kurtarma yolu araştırılıyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Dünya’yı gök taşından kurtarma yolu araştırılıyor

  Reklam  Dünya’yı gök taşından kurtarma yolu araştırılıyor

  Forum Alev
  ANKARA - Tel Aviv Üniversitesi Wise Gözlemevi Direktörü Noah Brosch ve ekibi, Dünya’ya bir gök taşı çarpması olasılığının çok gerçek olduğunu, ancak 1998’de gösterime giren Armageddon filmindeki gibi gök taşını patlatmanın epey zor olduğunu belirtiyorlar.İsrailli astrofizikçiler, sonu felaketle bitecek bir çarpışmadan kaçınmanın en iyi yönteminin Dünya’ya yönelen gök taşının yönünü değiştirmek olduğunu, ancak bilim adamlarının gök taşını patlatabilmenin sonuçlarını da önceden tahmin etmelerinin gerekli olduğuna işaret ediyorlar.

  Çarpışmadan kurtulmak için gök taşını patlatmanın her biri 100 metre çapında çok sayıda küçük gök taşı ortaya çıkarabileceğini ve bunun da büyük bir tehlike oluşturabileceğini belirten araştırmacılar, 100 metre çapında bir gök taşının, Arizona’da 50 bin yıl önce meşhur Barringer kraterini yaratan gök taşının iki kat büyüklüğünde olduğunu kaydediyorlar.

  İsrailli bilim adamları, gök taşının sert kaya parçaları mı, yoksa gevşek dokulu bir yapıda mı olduğunu, hangi gücün bunları bir arada tuttuğunu ve eğer bombalanırsa nasıl parçalanacağını bilmenin gerekli olduğunun altını çiziyorlar.

  İsrailli astrofizikçiler bu alandaki araştırmalarının sonuçlarını, kısa süre önce ABD’nin Johns Hopkins Üniversitesi’nin sponsor olduğu Göktaşları, Kuyrukluyıldızlar ve Meteorlar toplantısında sundular.

 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Dünya’yı gök taşından kurtarma yolu araştırılıyor

  Reklam  Gökyüzü öyle kalabalık ki insanların sadece boşluk geliyor aklına.Gök taşları gezegenler yıldızlar ve daha bir çok şey vardır.Bu gök taşlarının bazıları dünyaya düşmektedir.Fakat atmosferde parçalanıp küçülmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi