Uzayda elmas gezegen bulundu

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Uzay Bölümünden Uzayda elmas gezegen bulundu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Uzayda elmas gezegen bulundu

  Reklam  Uzayda elmas gezegen bulundu

  Forum Alev
  Uzayda elmas gezegen bulundu

  Uzaybilimciler 10 milyar trilyon trilyon karatlık bir elmas gezegen keşfetti. Centaurus takımyıldızının bir üyesi olan ve dünyamızdan 50 ışık yılı uzaklıkta bulunan BPM 37093 adlı gezegen kristalize karbondan oluşuyor. Gezegene Beatles’ın “Lucy in the Sky with Diamonds” (Gökyüzünde Elmaslarla Lucy) adlı şarkısından esinlenilerek Lucy adı verildi.
  1500 km genişliğindeki elmas gezegenin aslında kristalize olmuş bir beyaz cüce, yani nükleer enerjisini tüketip sönen bir yıldızın çekirdeği olduğu açıklandı. “Lucy”, Afrika Yıldızı adındaki 530 karatlık dünyanın en büyük elmasından daha yüksek kalitede. Afrika Yıldızı 3100 karatlık bir elmas parçasından kesilmişti ve şu anda İngiltere’deki kraliyet taçlarından birinin üzerinde bulunuyor.


  Harvard Smithson Astrofizik Merkezi’nden uzaybilimci Travis Metcalfe “Bu beyaz cücenin içindeki karbonun katılaşarak galaksideki en büyük elmas olduğunu anladık” dedi.
  Uzaybilimciler Güneş’in de 5 milyar yıl sonra sönüp bir beyaz cüce olacağını söylüyor. Ondan iki milyar yıl sonra ise Güneş’in kor halindeki çekirdeği de kristalize olacak ve Güneş Sistemi’nin ortasında dev bir elmasa dönüşecek.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Uzayda elmas gezegen bulundu

  Reklam  eveet elmasın sonu artık para etmez ne kadar çok varsa o kadar değersiz tek taşlar değerini kaybeder bütün kadınlar bana tek taşmı aldın yada bu kolyeyimi aldın diye çıkışır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi