Next Super Plus Uydudan Güncelleme Ota Test Yazılımları

Konu Kapatılmıştır
Elektronik ve Uydu Alıcıları Frekanslar Bölümünden Next Super Plus Uydudan Güncelleme Ota Test Yazılımları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ROBİN
  Usta Üye
  Reklam

  Next Super Plus Uydudan Güncelleme Ota Test Yazılımları

  Reklam  Next Super Plus Uydudan Güncelleme Ota Test Yazılımları

  Forum Alev
  1)arkadaşlar henüz çok yeni ve bu özellik yeni bir modele verilmek ve reklam yerine mevcut modellere kazandırıldı,sorunlar olabilir çözümlerde ilk etapta zaten mevcut yazılımın aynısı güncelleneceğinden sadece test edin..bu yeterli..
  2)aynı yazılımı tekrar güncellerseniz cihaz %5 e kadar 5 kadame sayar ve açılıp kapanır aynı yazılım olduğunu görünce yüklemez..
  3)yeni yazılım mevcut güncellemek istermisiniz yada yeni yazılım mümkün değil.vb uyarılar diğer versiyonlarda gelecektir..
  4)mantıken bir cihazdan alına udb datası ,keyfly ,softcam ,ana yazılım birarada güncellenmektedirifakat imkan olduğu halde her yazılım güncellendiğinde mevcut sıralı kanallar silineceğinden yada sizin hangi uydulardan yayın aldığınız bilinmediğinden udb datanız korunmaktadır(taralı kanallarınız korunuyor fakat bazı yazılımları internetten güncellediğinizde reset gerekiyorsa gine resetlenebilir bunu test eden arkadaşlar zaten bildirir?
  5) diğer model yazılımlarıyla beraber yazılımlar uydu güncellleme kullanılmadan internete zaten verilecektir.
  6) ota yazılımlarında softcam dosyaları güncellenerek verilebilinir.ve ana yazılım değişmesede internet imkanı olmayan arkadaşlara komple güncelleme sağlar.
  7) yeni yazılımda menvcut softcam datanız silinir yerine yazılımla gelen gelir bunuda tartışarak değiştirebiliriz(korunsun yada silinsin)
  8)sıralı kanal listeleri ifavori edilmiş kanallar sıralı uydular yani udb datası uydudan güncelllenebilir fakat hangi uydulari hangi sıralama vb çok büyük sorun olabilir bu konudada güncelleme şansımız var ama ilk etapta eski data silinmiyecek.
  9)kırmızı tuşa qıck scan eklendi..bu aslında türksat network frekansını direkt taramanıza ve yeni kanalları eklemenize imkan sağlayan bir fonksiyon türksatı taramaktan çok tarandıktan sonra arada yeni kanalları eklemeniz için..bu yüzden taralı kanal yoksa kırmızı tuşta çalışmayacak ilerki yazılımlarda bunu direkt 2 tuşa sırayla basarak menülere girmeden yapıcaz..ve dahada geliştiririz..şimdilik idare edin..
  10)türkçe çevirilerdeki eksik kızımları yada şu bölümdeki işlemle anlatım hatalı dediğiniz bölümleri rapor ederseniz
  yeni yazılımlarda düzeltiriz..olanaklı karekter sayısına bakarak düzeltme istemeniz rica olunur..
  11)yurtdışındaki kullanıcılar türksattaki güncelleme frekansını almayabilir fakat tüm güncellemeler bu data üzerinde bu türksattaki data tahsisiyle ilgili olabilir nextin kendi özel seçimi değildir..ilersi için 2 beam birden alınan bir frekans olurmu olmazmı benim işim değil....bu konuda yapabileceğim sadece önermek..
  12)lütfen sorunlarda bağırmak ve hakmış gibi istemek yerine bu özelliğin cihazla verilmediğini,yazılımla ÜCRETSİZ kazandırıldığını riskleri olduğunu unutmayın..
  13)ota güncellemeyen model yazılımları zaten eskisi gibi internetten verilecek sorun yok..
  14)uydudan güncelleme yazılımlarının bu ilk bölümü TEST YAZILIMLARIDIR.. herkesin yüklemesi önerilmez..ÇIKACAK SORUNLARDA YADA HATALARDA bağırmayın...ZORLA YÜKLEYİN DENMİYOR..
  diğer versiyonları bekleyebilirsiniz..
  15)yazılımın içeriği,düzenlemeler,uyduya ne zaman çıkacak söylemlerine muhatap bulamassınız çünkü sorunlarda siz muhatap olmayacaksınız BEKLEMEYİ BİLİN..
  16)yazılımlara küçük kullanım ekleri zaten sürekli geliyor marak etmeyin
  17) bazı kişilere anlatamıyoruz SON KEZ SÖYLÜYORUM BU YAZILIMLAR YÜKLENDİĞİNDE GÜNCELLEME YAPılıp sizin KAÇ ÇANAĞINIZ VARSA OLMAYAN BİR DEDEKTÖR ONU TESPİT EDİP SİZİN ZEVKİNİZE GÖRE KANALLARINIZI GÜNCELLEMEYECEK,ŞİFRELİ KANALLARINIZ AÇILMAYACAK..YADA KAPANANLAR GÜNCELLEMEDE AÇILMAYACAK..yıllardır bazıları sayesinde uydu güncellemenin şifreli yayaın açmaya yaradığı empoze edildi bu koca bir yalan..mevcut softcam dosyası güncellendiğinde yada mevcut yazılımda oto yapan bir şifreli grup sistem yada *** değiştirdiğinde yazılımı günceleyip BUNU AÇAMAYACAKSINIZ. yani kurallar net ve açık..HİLE YOK..satıcı arkadaşlarda lütfen bilgilendirmeyi doğru yapsın ....kullanıcılarda doğru bilgilensin.UYDUYA ÇIKAN ÖZEL BİŞEY YOK İNTERNETTEKİ YAZILIM ORDA OLACAK..
  18) nasılki BİLGİSAYAR YADA USB DEN YAZILIM ATARKEN ELEKTRİK KESİLİR YADA FLASJA YAZILIRKEM ELEKTRİK KESİLİRSE CİHAZ FLASHI HASARLANIYORSA UYDUDAN GÜNCELLEMEDEDE DEĞİŞEN BİŞEY OLMAYACAK....OLASI TÜM HASARDAN UYGULAYICI SORUMLU OLACAK ,KİMSE GİDİP ELEKTRİK ŞEBEKESİNİ YADA ELİNİZDEKİ KUMNADAYI DENETLEYEMEZ..
  19) HAYIRLI OLSUN..
  20) FTA Güncelleme süresi ve flasha yazma süresi 2 mb olduğundan daha kısadır..yazılımlar güncellenince emuyu açmayı unutmayın...yada kontrolünü..
  21)Bu yazılım ota yazılımıdır uydudan share değildir sat share destekli yazılım ..piyasada mevcut uyumlu kutulardan tavsiye edilecekler belli olunca verilecektir...şu anda donanım olmadığından yazılımı vermiyoruz zaten kullanıcının göreceği görsel bir ek olmayacak ve sat share desteği aynı comdan bilgisayarla paylaşım gibi next yada cihazın herhangi bir kanal açması yada cihazın bir özelliği değil com port bölümüne bir ek menüyle olacaktır eklenecek donanım,açacağı kanallar,süresi,düzenliliği,hızı her sistemde çalışması geçiş sorunları vb..UYDU ALICISI YAZILIMINDAN DÜZENLENEMEZ DÜZELTİLEMEZ.. sadece rs porta takılacak bir aparata kapı açılmaktadır.sistemi kutular belirlenince ayrıntılı olarak test edecez.ve artı ve eksileriyle bildireceğiz


  tüm güncelleme süreleri vb zaten deneyen arkadaşlarca yazılır..sürenin kısalması riski artırıyor önce güvenlik..herkese kolay gelsin..
  BU YAZILIMLAR YAZILIM YÜKLEYEN VE GÜNCELLEYEN ...SORUNLARDADA BAĞIRAN KULLANICILAR İÇİN UYGUN DEĞİLDİR.VE OLMAZDA...BİŞEYLER KAZANDIRILMAYA ÇALIŞILIYOR LÜTFEN KARALAYARAK YADA HERŞEYİ BEĞENMEYİP KENDİ İSTEDİĞİNİZ OLSUN MANTIĞINDA DAVRANMAYIN..neticede zaten badava veriliyor,kesilir olur biter YADA BERABER EN İYİSİNİ YAPALIM..
  şu modele neden yok,buna olacakmı,cihazımı yakacam,seni yakacam,biz üvey evlatmıyız soru ve sorunlarınız için lütfen kendinize başka bir oluşum arayın.herkes eşit yada bu modelleri kullana kimse kimsenin babasının oğlu değil,üretici,servisler,garanti sağlayıcı, başka...bizim aracılığımız başka..herkese saygılar..

  Bu yazılımlar doktorun bu yukardaki açıklamaları eklenmeden başka sitelere konursa sorumluluk oraya yükleyen koyanlara aittir

  Yazılımlar ve nasıl yüklenecek açıklama birazdan burda olacaktır

  USb den güncel yazılımı atın daha sonra Menu-Cihaz Bilgileri ekranına gelin orda en altta Yazılım Güncellemeyi göreceksiniz ok leyin
  turksat ve 62ci transponder gelmez ise 12122 7200h ya elle kırmızı tuş ile girip ekleyin yada fabrika ayarı yapıp yeniden girin menuye kendi otomatik gelir o frekans üstünde iken OTA BAŞLAT BASIN OTA KONTROLU BEKLEYİN DER CİHAZ REBOOT OLUR AÇILIR YAZILIMI YÜKLENİYOR KESİNLİKLE CİHAZI KAPAMAYIN LÜTFEN BEKLEYİN MENUSU GELİR % OLARAK İLERMEYE BAŞLAR BİTENE KADAR İŞLEM YAPMAYIN %98 DE HAZIFAZAYA YAZAR FLASHA VE BİTİRİLDİ DER DAHA SONRA CİHAZ REBOOT EDER KENDİLİĞİNDEN VE AÇILIR İŞLEM BİTMİŞ DEMEKTİR YAKLAŞIK TÜM İŞLEM 4.5 DK KADAR SÜRER
  mach1
  File: NEXT_YE-2000_CX_SUPER_PLUS_QNEC124.31_012009_TK0C1N0_pz.zi p
  DownloadLink: http://rapidshare.com/files/19371520...TK0C1N0_pz.zip
  File-Size: 1,60 MB
  Uploaded: 04.02.2009, 11:11:30
  ----------------------------------------------------------------------------------------------
  File: NEXT_YE-2000_FTA_USB_QNFM124.31_012009_TK0C0N0_pz.zip
  DownloadLink: http://rapidshare.com/files/19371581...TK0C0N0_pz.zip
  File-Size: 1,31 MB
  Uploaded: 04.02.2009, 11:13:48
  ----------------------------------------------------------------------------------------------
  File: NEXT_YE-2000_CIS_SUPER_PLUS_QNEC124.31_012009_TK2C1N0_pz.z ip
  DownloadLink: http://rapidshare.com/files/19371642...TK2C1N0_pz.zip
  File-Size: 1,64 MB
  Uploaded: 04.02.2009, 11:15:52
  ---------------------------------------------------------------------------------------------- 2. Alev
  Özel Üye

  Next Super Plus Uydudan Güncelleme Ota Test Yazılımları Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
Konu Kapatılmıştır
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi