Vestel dvb 840 cı yazılım yükleme

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Uydu Alıcıları Frekanslar Bölümünden Vestel dvb 840 cı yazılım yükleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  seddat
  Yeni Üye
  Reklam

  Vestel dvb 840 cı yazılım yükleme

  Reklam  Vestel dvb 840 cı yazılım yükleme

  Forum Alev
  arkadaslar bısım uydunun markası vestel dvb 840 cı bn buna yasılım yuklemek ıstıoyrum lınk yada bana yardımcı olursanız sevınırım:o:confused: 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  vestel dvb 840 cı yazılım yükleme

  Reklam  _______Arkadaşlar Uğraşılarımın Sonunda Emu Yazılımını ve Keylerini Hiçbir Sorun Çıkmadan(Receiver'ın Öncekine Daha Yavaş Kapanmasının Saymassak ki Açılma Hızında Problem Olmadığı İçin Onuda Ben Problem Olarak Saymıyorum) Becerdim ve Nasıl Yaptığımı Bir Aceminin Bakış Açısı İle Aşağıya Yazdım. (Eğer Unuttuğum Birşey Var İse Düzeltebilirim)

  _______Tabi Daha önce Buraya Yönergeleri Yazan Diğer(Özellikle "CRINEY") Arkadaşlarada Teşekkür Ederim.

  VESTEL DVB 840CI YAZILIM İŞLEMLERİ

  Öncelikle Elimizde Hangi Aletlerin Olduğuna Bakmalıyız.

  1-) (2-2 3-3 5-5 7-7 8-8)Pinleri Düz Bağlanmış Bir Ucu Erkek Bir Ucu Dişi RS-232 Kablo. (Aman Dikkat Düz Bağlarken Erkek ve Dişi Socketlerin Ucundaki Numaralara Göre Hareket Edin)
  Bu Pin Eşleşmesi Ürünün Kullanım Klavuzunda Belirtilen Standart Eşleşmedir. Ama Siz İsterseniz(ki Benim Tavsiyemdir) Bütün Uçları Düz Bir Bağlantı İle Bağlayın.

  2-) Hyper Terminal Yüklü Bir Bilgisayar.

  3-) Vestel DVB 840CI Dijital Receiver.

  Vestel Cihazın Yazılım Versiyonunu Yükseltme ( Veya Emu'lü Yazılım Yükleme )

  1-) RS-232 Kablonun Dişi Ucu Bilgisayarın COM Portlarından Birine, Erkek Ucu İse Dijital Receiver'ımızın Arkasına Bağlanır.

  2-) Bilgisayarımız ve Dijital Receiver'ımız Açılır.

  3-) Dijital Receiver'ımız Stand Bye ( Uyku ) Moduna Alınır.

  4-) Bilgisayarımızdan Hyper Terminal Programı Açılır.

  5-) Yapacağımız Bağlantı İçin Bir Ad ("Versiyon ve Emu Yazımı Yükleme" Adı İlerisi İçin Tavsiye Edilir) Seçilir.

  6-) Çıkacak Pencerede "Bağlanırken Kullan" Şeklinde Belirtilen Yer İçin RS-232 Kablomuzun Bilgisayara Bağladığımız COM Portunun Numarası Seçilir.

  7-) Daha Sonra Çıkacak Penceredeki Ayarlar "Saniyedeki Bit Sayısı: 115200 , Veri Bitleri: 8 , Eşlik: Yok , Dur Bitleri: 1 , Akış Denetimi: Yok" Şeklinde Ayarlanır ve Hyper Terminal Ana Menüsüne Geçilir.

  8-) Hyper Terminal Penceresinin Üst Tarafındaki Menüden "Aktarım" Menüsüne Basılır ve Açılan Menüden "Dosya Gönder.." Tuşuna Basılır.

  9-) Karşımıza Çıkan Pencerede "Gözat" Tuşuna Basarız ve Yükselteceğimiz Yeni Yazılımın yada Emu'lu Yazılımın Dosyasını Seçeriz.(Eğer Forumdaki Emu'lu Dosyayı Kullanacak İsek Zip'li Dosyanın İçerisindeki "Dvb3_emu.bin CI" Dosyasını Seçmeliyiz)

  10-) "İletişim Kuralı" Bölümü İçin "1K Xmodem" 'i Seçeriz ve Gönder Tuşuna Basarız.

  11-) Yukarıdaki İşlemden Hemen Sonra Dijital Receiver'ımızı Kumandadan Açarız ve Aktarımın Başladığını Anlayacağımız Receiver'ımızın Ön Panelinde 1'den Başlayarak Yükleyeceğimiz Dosyanın Boyutu Kadar Saydığını Görürüz.

  12-) Yükleme İşlemi Bittiğinde Receiver'ımızın Ön Panelinde "FUSE" Yazısı Belirir ve Cihazımız Otomatik Olarak Kendini Kapar ve Açar.

  13-) Bu İşlem Bittiğinde Receiver'ımızın İçerisinde Hiçbir Kanal Bulunmadığı İçin Ön Panelde "0000" Yazısı Görülür.

  14-) Buradan Sonra Benim Size Tavsiyem Receiver'ımıza Takılı Olan Çanakların Dönmüş Olduğu Yöndeki Uyduların Kanallarını Kendimizin Manuel Olarak Ayarlamasıdır.

  Vestel Cihazımıza Emu ***'lerini Yüklemek

  1-) Emu Keylerini Cihazımızın Kumandasında "Menü" Tuşuna Basarak ve 1903 Numaraları Tuşlayarak Karşımıza Çıkacak Pencereden Yükleyeceğiz.

  2-) Bu Nedenden Dolayı Keyleri İstersek Manuel Olarak Kumandadan Girebiliriz, İstersekte Emu Dosyasının Bulunduğu Zip Dosyasının İçindeki "emuup.bin" Dosyası ve RS-232 Kablo Yardımı İle Bilgisayarımızdan Otomatik Olarak Yaparız.

  3-) Eğer *** Yükleme İşlemini "emuup.bin" Dosyasından Yapacak İsek Aşağıdaki Adımları Takip Etmeliyiz.

  4-) RS-232 Kablonun Dişi Ucu Bilgisayarın COM Portlarından Birine, Erkek Ucu İse Dijital Receiver'ımızın Arkasına Bağlanır.

  5-) Bilgisayarımız ve Dijital Receiver'ımız Açılır.

  6-) Bilgisayarımızdan Hyper Terminal Programı Açılır.

  7-) Yapacağımız Bağlantı İçin Bir Ad ("Key ve Program Tablosu Yükleme" Adı İlerisi İçin Tavsiye Edilir) Seçilir.

  8-) Çıkacak Pencerede "Bağlanırken Kullan" Şeklinde Belirtilen Yer İçin RS-232 Kablomuzun Bilgisayara Bağladığımız COM Portunun Numarası Seçilir.

  9-) Daha Sonra Çıkacak Penceredeki Ayarlar "Saniyedeki Bit Sayısı: 38400 , Veri Bitleri: 8 , Eşlik: Yok , Dur Bitleri: 1 , Akış Denetimi: Yok" Şeklinde Ayarlanır ve Hyper Terminal Ana Menüsüne Geçilir.

  10-) Hyper Terminal Penceresinin Üst Tarafındaki Menüden "Aktarım" Menüsüne Basılır ve Açılan Menüden "Dosya Gönder.." Tuşuna Basılır.

  11-) Karşımıza Çıkan Pencerede "Gözat" Tuşuna Basarız ve Yükleyeceğimiz Bu Keylerle İlgili Dosyayı Seçeriz.(Eğer Forumdaki Dosyayı Kullanacak İsek Zip'li Dosyanın İçerisindeki "emuup.bin" Dosyasını Seçmeliyiz)

  12-) "İletişim Kuralı" Bölümü İçin "1K Xmodem" 'i Seçeriz ve Gönder Tuşuna Basmadan Önce Kumandadan Receiver'ımızın *** Menüsüne Girmek İçin "Menü" Tuşuna Basarız ve 1903'ü Tuşlarız.

  13-) Açılan Pencereden "Key Al" Tuşuna Basarız ve Hemen Ardından Bilgisayarımızdaki Hyper Terminal Programında Az Önce Yaptığımız İşlemi Bitirmek İçin "Gönder" Tuşuna Tıklarız.

  14-) Yükleme İşlemi Bittikten Sonra Kumandadan "Menü" Tuşuna Tıklarız ve 1903'ü Tuşlayarak *** Menüsünden ***'lerin Yüklenip Yüklenmediğini Kontrol Ederiz.

  15-) Daha Sonra Eğer Yüklediğimiz Keylerden Eskimiş Olanı veya Yeni Bulunmuş Olanı Var İse Forumdan veya Adresinden Güncel Keyleri Alarak Kumandamızdan Manuel Olarak Gireriz. 3. 3
  ayaztuncay
  Yeni Üye
  slm arkadaşlar hiç gerek yok menuye girin 1903 girip emu yazilimından biss seçin olan şifreleri silin ve yeni şifre ekleyin başina sadece 1 koyun gitsin atv rahatlıkla izleyebilirsiniz 4. 4
  mp_albatros
  Yeni Üye
  vestel dvb 840
  kardeş herşey içinn klavyene sağlık da şu emuile keylerde verebilcenmi onları nasıl atacaz .şimdiden teşekkürlerr.


 5. 5
  yalnizkurt28
  Yeni Üye
  usta valla ellerine saglık baya bi ugras vermişsin ama bende şöyle bi sorun var rs 232 kablonun bir ucu usb çıkısı dişi çıkış pc rs232 kablonun takılı oldugu portu göstermiyor Hyper Terminal Penceresinde usb yazılımında sorun olabilirmi yardımınızı bekliyorum iyi çalısmalar -----------------

 6. 6
  Hozukcan
  Emekli
  Alıntı yalnizkurt28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  usta valla ellerine saglık baya bi ugras vermişsin ama bende şöyle bi sorun var rs 232 kablonun bir ucu usb çıkısı dişi çıkış pc rs232 kablonun takılı oldugu portu göstermiyor Hyper Terminal Penceresinde usb yazılımında sorun olabilirmi yardımınızı bekliyorum iyi çalısmalar -------------------
  abicim sitenizde msn adresi vermek yasaktır herhangi bir yardım bekliyorsan buraya yazarlar sen merak etme

 7. 7
  yalnizkurt28
  Yeni Üye
  Alıntı Hozukcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  abicim sitenizde msn adresi vermek yasaktır herhangi bir yardım bekliyorsan buraya yazarlar sen merak etme
  ßir Daha Yazarsam İkİ Olsun:mad::mad:

 8. 8
  brknazkara
  Yeni Üye
  ben menüye girdim 1903 bişey çıkmadı karşıma

 9. 9
  brknazkara
  Yeni Üye
  acaba kanal şuanda açık ondan olabilirmi

 10. 10
  ecrin75
  Yeni Üye
  yardımlarınız için teşekkürler

 11. 11
  Ziyaretçi

  Cevap: vestel dvb 840 cı yazılım yükleme

  Reklam  mavi menü de ne demek

+ Yorum Gönder
vestel dvb 840 cı,  vestel dvb 840 cı yazılım güncelleme,  vestel dvb 840 cı kanal ayarlama,  vestel dvb 840 cı yazılım,  vestel dvb 840 ci uydu ayarları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi