Güncel uydu keyleri : Ntv , Tv8 ve e2 şifreleri

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Uydu Alıcıları Frekanslar Bölümünden Güncel uydu keyleri : Ntv , Tv8 ve e2 şifreleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Uyducu
  Üye
  Reklam

  Güncel uydu keyleri : Ntv , Tv8 ve e2 şifreleri

  Reklam  Güncel uydu keyleri : Ntv , Tv8 ve e2 şifreleri

  Forum Alev
  Güncel uydu keyleri : Ntv , Tv8 ve e2 şifreleri

  Ntv, Tv8 ve e2 kanalları neden şifreli ? : Bu kanallar normalde şifresizdir. Ancak bu kanallarda yayınlanan bazı futbol ligleri Türkiye'ye yakın diğer ülkelerde paralı abonelik gerektirdiğinden uydudan gelen dijital yayınlar şifrelenmiştir.

  Key nedir ? : Key şifre demektir. Şifreli kanalları dijital uydu alıcınız aracılığı ile izleyebilmeniz için her kanala özel olarak düzenlenmiş bu keyleri cihazınızda uygun bölüme girmeniz gerekmektedir. Her marka cihazın her modeline farklı şekillerde key girilebilir.

  Key nasıl girilir ? : Uydu alıcınızın kumandasındaki "menü" tuşuna basınız. Menü içerisinde "Şifreleme Sistemi" , "Key Ayar" , "CAS" , "Cas Interface" , " Edit Keys" vs. gibi bir bölüm bulunması gerekmektedir. Bu bölümde farklı şifreleme sistemleri yer almaktadır. Bunlar "Viaccess" , "Nagravision" , "Biss" vs. olabilir. Ntv , Tv8 ve e2 kanallarının keyleri "Biss" şifreleme sistemine aittir.
 2. 2
  uyukucu
  Yeni Üye

  --->: Güncel uydu keyleri : Ntv , Tv8 ve e2 şifreleri

  Reklam  Teşekürler
  Ama şifreleri Ile Vermiş Olsaydın Daha ıyı Olurdu+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi