Yüksel Özkasap Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Erkek Sanatçı Biyografileri Bölümünden Yüksel Özkasap Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Yüksel Özkasap Kimdir?

  Reklam  Yüksel Özkasap Kimdir?

  Forum Alev


  YÜKSEL ÖZKASAP


  MALATYA'nın yerlisi bir ailenin kızıyım. İlk okulu kısmen Malatya'da, kısmen de İstanbul'da okudum.Daha sonra Malatya Ticaret lisesinde üç yıl, Muş lisesinde bir, iki yıl da Ankara Yenimahalle Kız lisesinde okuyarak eğitimimi tamamladım. Müziğe İstanbul da mandolin çalarak başladım. Ortabirinci sınıfta iken altı ay kadar batı tarzı keman dersi aldım. Lise yıllarımda ise edebiyata karşı aşırı bir tutkum vardı. CAHİT SITKI TARANCI, FARUK NAFİZ ÇAMLIBEL en beğendiğim şairlerimizdendi. Lise bitiminde Almanya daki kuzenimin yanına gittim. Gidişim kısa süreli idi ama oraya yerleşir olduk. Gittiğimin üçüncü ayında ALİ EKBER ÇİÇEK hocamız Almanya ya konsere gelmişti. Bende kendilerini izleyip konser sonrası kulise hocayı görmeye gitmiştim. Bana İstanbul'a gel sana plak yapalım dediğinde konuyu Köln'de exportluk yapmakta olan YILMAZ ASÖCAL'a açtık.ARIOLA stüdyosunda ilk üç plağımı okudum. Hocamda bu plaklarda divan bağlaması ve sesiyle eşlik ettiler bana. Böylece ilk 45'liğim GÜLOM altı ayda 150.000 sattı. Dört yıl RADYO eğitimi, daha sonraları Prf.CEMİL DEMİRSİPAHİ'den uzun yıllar müzik dersleri aldım.
  Kırk yıllık sanat hayatımda 1'i CANNES MÜZİK FESTİVALİ nden olmak üzere 12 ALTIN PLAK, Köln Festivalinden ÖZEL SANAT nışanı, PLATİN TAÇ ve bir çok ödüller ve plaketler...Unkapanında plak firması açmış ilk sanatçıyım. 70'li ve 80'li yıllarda TÜRKÜOLA bünyesinde en büyük sanatçılara yapımlar yaptım.Halen müzik çalışmalarımın yanı sıra Prodüktör olarak çalışmaktayım. Yine TÜRKSHOW TV'de çarşamba akşamları proğram yapmaktayım.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Yüksel Özkasap (Yüksel Özkasap Kimdir?

  Reklam  Çok Büyük bir sanatçıdır. Onun şarkılarını çok dinlerim efkarlanırım. Ona çok büyük bir saygım vardır. 3. 3
  Ziyaretçi
  Harika bir şanatçıdır sesi yeter. Şarkıları anlayacak akıl taşıyacak yürek ister. 4. 4
  Ziyaretçi
  bakmayın onun mütevazi konuşmalarına o tüm hasret çekenlerin ilahıdır bundan kimsenin şüphesi yoktur ve o yüreklerin tartışmasız gelmiş geçmiş en büyük gönül yoldaşıdır.

+ Yorum Gönder
yüksel özkasap kimdir,  yüksel özkasap hayatı,  yüksel özkasap hayati,  yüksel özkasap ın hayatı ,  yüksel özkasap nereli
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi