İbrahim Yazıcı Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Erkek Sanatçı Biyografileri Bölümünden İbrahim Yazıcı Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  İbrahim Yazıcı Kimdir?

  Reklam  İbrahim Yazıcı Kimdir?

  Forum Alev
  İBRAHİM YAZICI
  (1970 – )

  1986 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’na giren Yazıcı, Öznur Orbay ve Nimat Karatekin’le piyano, Nevin Kodallı ve İstamenihan Taviloğlu ile kompozisyon, Hikmet Şimşek ve Rengim Gökmen’le orkestra şefliği, Alain Boeglin’le oda müziği çalışmış, konservatuarı 1994 yılında bitirerek Fransa’ya gitmiştir. Bu ülkede Perpignon Ulusal Konservatuarı’nda Daniel Tosi ile orkestra şefliği, Claude-Philippe Durand’la piyano, Michel Lefort ile oda müziği, Danielle Perriers ile opera yorumu çalışan sanatçı, bu kurumu üç birincilik ödülüyle 1995 yılında bitirmiştir.
  Ünlü İngiliz orkestra şefi Gilbert Varga’nın asistanlığını yaparak şeflik eğitimini sürdüren Yazıcı, ayrıca Macaristan, Belçika, İtalya, Fransa ve İspanya’da orkestra şefliği kurslarına katılmıştır.
  İbrahim Yazıcı, 1990-97 yılları arasında yönettiği Ankara Çoksesli Korosuyla katıldığı Uluslararası Koro Yarışması’nda iki birincilik ve bir ikincilik ödülü almıştır.
  Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde konuk şef olarak görev yapan sanatçımız, Ankara Devlet Konservatuarı ve Bilkent Üniversitesi’nde dersler vermektedir.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: İbrahim Yazıcı Kimdir?

  Reklam  orkestra şefi olan ibrahim yazıcı iyi bir eğitim almış ve mesleğini en güzel şekilde icra etmiştir,yurt dışındada birçok ödül alan ibrahim yazıcı ülkemizi iyi temsil edenler arasındadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi