Skeet Ulrich Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Erkek Sanatçı Biyografileri Bölümünden Skeet Ulrich Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Skeet Ulrich Kimdir?

  Reklam  Skeet Ulrich Kimdir?

  Forum Alev


  "Scream ” ve “ As Good As It Gets ” gibi hem seyirci hem de eleştirmenler tarafından beğeni toplayan filmlerde rol alan Skeet Ulrich, adını daha ziyade umarsızca yaşayan sorunlu genç tiplemeleriyle duyurdu. Henüz Hollywood’da çok yeni olan Ulrich, gerçek yaşamda da oldukça sorunlu dönemler geçirmiş. 3 yaşındayken anne ve babasının boşanması Ulrich’i çok sarsmış. Babasına karşı duyduğu öfkesinin hala dinmediğini vurgulayan aktör, babasını annesinden sonra da birçok kadınla kısa süreli evlilikler yaşadığını söylüyor.

  İlk adı Skeeter olan Ulrich, isminin çok uzun olduğunu düşünmüş ve Skeet olarak kısaltmış. Aslında bunu yapmasındaki temel etkenin bir gün televizyonda Skeeter adında bir kız görmesiymiş.

  Sinemanın kendisi için bir çıkış yolu olduğunu söyleyen Ulrich, kötü geçen okul yıllarını anmak bile istemiyor: “ Eğitime önem vermiyorum. Aslına bakılırsa neye önem verdiğimi de bilmiyorum ” Kuzey Carolina’da dünyaya gelen 30 yaşındaki aktör, hatta bir beyzbol oyuncusu olmak uğruna kolejdeki eğitim hakkını yitirdiğini söylüyor: “ Bir oyuncu olarak, hayallerinizi devam ettirmeyi istemeniz gerekiyor bence.” Lise eğitimini zar zor Güney Carolina’daki Concord lisesinde tamamlayan, her ne kadar okulun popüler gençleri arasında yer alsa da kızlarla arası beklendiği gibi çok iyi değilmiş: “ Geri çevrilmeye tahammül edemem. Gelecek cevabın hayır olacağını bildiğim için hiç kimseden bir şey rica etmem. Bu yüzden bu tür şeyler için hiç gayret sarf etmedim.”

  Gençliğinde beyzbol oynayan ve bu konuda büyük hayalleri olan Skeet Ulrich, hayallerinin, şampiyonluk maçında bir oyuncuyla kavga ettiği için atılması üzerine bir anda uçup gittiğini belirtiyor. Okulu tamamladıktan sonra New York Üniversitesine giden aktör, 28 yaşına geldiği sıralarda Georgina Cates adlı genç bir aktris ile evlendi. Eşiyle birlikte Virginia’sa koca bir çiftlik satın alan Ulrich, emekli olana kadar en fazla altı film yapmayı planlıyordu. Her ne kadar son olarak Hugh Grant ile “ An Awful Big Adventure ” filminde oynayan eşi Georgina işinden emekli olsa da genç aktör sinemada devam kararı verdi.

  2000 yılı içerinde “ Kevin of North ” ve “ Anasazi Moon ” iki orta düzeyli filmde rol alan Ulrich, son olarak başrolünde Vince Vaughn’un da yer aldığı “ In to Deep ” adlı filmde rol adlı. Koluna dövme yaptırarak sevenlerine sürpriz yapan aktör, ileriye dair en büyük kabusunun yeni bir Keanu Reeves olarak anılmak olduğunu söylüyor.

  Filmografi:

  2000-Anasazi Moon
  2000-Kevin of North
  1999-Takedown
  1999-Chill Factor
  1998-A Soldier's Sweetheart
  1998-The Newton Boys
  1997-As Good As It Gets
  1997-Touch
  1996-Last Dance
  1996-Scream
  1996-Albino Alligator
  1996-Boys
  1996-The Craft
  1996 Ride with the Devil
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Skeet Ulrich (Skeet Ulrich Kimdir?

  Reklam  Gerçek yaşamı da zorluklarla geçen sanatçı filmlerin de haşarı ergen genç tipleri ile ön plana çıkmıştır.Oldukça başarılı filmlerde oynamıştır.Genç yaşına rağmen çok ünlenmiştir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi