Rihanna Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Rihanna Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Rihanna Kimdir?

  Reklam  Rihanna Kimdir?

  Forum Alev
  Rihanna

  Robyn Rihanna Fenty, bilinen adıyla Rihanna (20 Şubat 1988,Barbados)Amerikalı şarkıcıdır.Barbadoslu beyaz bir babanın Ronald Fenty ve Guyanalı siyah bir annenin Monice Fenty en büyük kızları olarak dünyaya geldi.Ünlü olmadan önce Amerika'daki Teknik Okul benzerindeki Combermere adlı okula gitmiştir. Rihanna, okulunda düzenlenen bir yetenek sovunda Mariah Carey'in "Hero" isimli parçasını seslendirerek yeteneğini göstermiştir. Ayrıca okulunda düzenlenen bir güzellik yarışmasında birinci seçilmiştir. Nihayet bir arkadaşı onu Bardabos'ta tatilini geçirmek üzere eşiyle birlikte bulunan ünlü Newyork'lu yapımcı Evan Rodgers ile tanıştırınca Rihanna'nın yeteneği onu okulunda ve çevresinde dinleyenlerle sınırlı kalmamış, sesini ve yeteneğini tüm dünyaya tanıtma fırsatını yakalamıştır.
  Rodgers Rihanna'ya Def Jam Records'un yöneticisi ve aynı zamanda ünlü bir R&B şarkıcısı olan Jay-Z ile New-york'ta bir randevu imkanı sağlamıştır. Jay-Z Rihanna'nın sesini dinlediği ilk şarkı sonrasında onun büyük bir star olacağını anlamış Def Jam Records'tan çıkardığı ilk albümü "Music Of The Sun"için anlaşma yapmıştır. Rihanna bu kontrata imza attığı sırada henüz 16 yaşındaydı.

  Keys,Beyonce Knowlessİlk single'ı "Pon De Replay" sayesinde Rihanna uluslararası çapta hem tanınmış hem de büyük bir başarı sağlamıştır. Kendisiyle yapılan bir röportajda kendisine müzikal anlamada örnek aldığı isimler arasında Alicia ve Mariah Carey'i göstermiştir.
 2. 2
  GAZİBE
  Bayan Üye

  Cevap: Rihanna Kimdir?

  Reklam  Dünyanın en ünlü şarkıcıları arsında yer almaktadır.Halen çok izlenen ve dinlenen isimlerin başlarında gelmektedir.Melez şarkıcı sesi kadar kendi güzelliği ile de dikkat çekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi