Samantha Fox Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Samantha Fox Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Samantha Fox Kimdir?

  Reklam  Samantha Fox Kimdir?

  Forum Alev
  SAMANTHA FOX
  Samantha Fox, henüz 16 yaşındayken Daily Sun gazetesine verdiği üstsüz pozlarla İngiltere'de yıldız seviyesine yükseldi.
  Fox'un model olarak popülaritesi kısa süre sonra ona bir albüm anlaşması getirdi. İlk single Touch Me (I Want Your Body)," 1986da yayınlandı. "Touch Me", sanatçının gelecekteki kariyerinin ana hatlarını belirleyecek şekilde, iyi ritimler ve kulağa hoş gelen melodiler içeren seksi ve cüretkar bir dans-pop türünün habercisiydi. Kariyeri boyunca Samantha Fox, seksi dış görünüşünü müziğinin önünde tuttu. Buna rağmen, İngiltere listelerinde üç numaraya kadar yükselen Touch Me ile başlayan ve "Do Ya, Do Ya (Wanna Please Me)" ile devam eden birçok hit şarkıya imza atmayı başardı.
  Samantha Fox kısa süre sonra İngilteredeki müthiş başarısını Amerikada aynı seviyede bir başarı ile devam ettirdi. İlk albüm Touch Me, listelere dördüncü sıradan giriş yaparak altın plak almaya hak kazandı. Daha sonra ikinci albümü Samantha Foxtan (1987) yayınladığı ilk single "Naughty Girls (Need Love Too)" ABD listelerinde üçüncü sıraya kadar yükseldi. Samantha Fox aynı zamanda 1988'de yayınladığı I Wanna Have Some Fun ile bir altın plak daha kazandı.
  80li yılların hiç şüphesiz en büyük kadın sanatçılarından biri olan Samantha Foxun albümleri 15 ülkede 1 numaraya kadar yükseldi ve sanatçı dünyanın her yerinde kapalı gişe arena konserleri verdi. Bir keresinde Hindistanda üç gün boyunca 200.000 üzerinde hayranının karşısına çıktı ve daha önce Bruce Springsteene ait olan rekoru kırdı. Yine bir konser vermek üzere gittiği Kolombiyada havaalanında 50.000 kişi tarafından karşılandı. İngiliz basını Samantha Foxu, Margaret Teatcher ve Prenses Diana ile birlikte İngilterenin en çok fotoğrafı çekilen üç kadınından biri olarak gösterdi. Samantha Fox, aynı zamanda birkaç filmde Pierce Brosnan ve Tom Sizemore gibi isimlerle rol aldı.
  Samantha Fox yakın zamanda, hızlı dans ritmlerini klasik rock kalıplarıyla harmanladığı Angel with an Attitude adlı albümünü yayınladı.
 2. 2
  GAZİBE
  Bayan Üye

  Cevap: Samantha Fox Kimdir?

  Reklam  Bir zamanların en güzel ve seksi bayanları arsında yer almaktaydı.80 li yıllarda bir çok dergide ve televizyon filmlerinde yer almıştır.Kısa boylu olmasına rağmen çok beğenilen kadınlar arasında yer almaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi