Pelin Batu Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Pelin Batu Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Pelin Batu Kimdir?

  Reklam  Pelin Batu Kimdir?

  Forum Alev
  PELİN BATU

  Doğumu
  1978 - Ankara


  Eğitimi
  Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü 1978 yılında Ankara’da dünyaya gelen
  Pelin Batu, dışişlerinin en ünlü diplomatlarından biri olan babası İnal Batu’nun görevi nedeniyle hayatının büyük bir bölümünü yurt dışında geçirdi. Henüz bir yaşındayken babasının tayini nedeniyle Kıbrıs’a gitmek zorunda kalan Batu, okul çağına geldiğinde ise kendini Pakistan’da buldu
  İlk ve orta öğrenimini Pakistan’da Beacon House Public School, Ankara’da Pakistan Embassy Study Group ve Hacettepe Üniversitesi Piyano Bölümü’nde yaptı. Liseyi Marymount School (New York 1993-1995) ve Mannes College of Music’te (1993-1995) okuyan Batu, New York Üniversitesi’nde Edebiyat, Tiyatro, Felsefe öğrenimi gördükten sonra Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nü bitirdi.
  İslamabad, Girne, Prag, Londra, Paris, New York gibi birçok şehirde bulunduktan sonra, tatil için geldiği günden beri İstanbul’da yaşıyor. Siyaset ve politika ile ilgilenmediğini söyleyen Batu, sadece yazı yazmak ve oyunculuk yapmak istediğini belirtiyor.
  Pelin Batu, ilk sinema deneyimini Ferzan Özpetek filmi olan Harem Suare ile gerçekleştirdi. Oyunculuk kariyerini birçok sinema filmi ve televizyon dizisi ile devam ettiren Pelin Batu’nun bir tane de kitabı var. Pelin Batu’nun ‘Ghost Sonata’ adlı oyundan en iyi kadın oyuncu ödülü bulunuyor.

  Filmleri - Oyuncu (14 Film)
  Dün Gece Bir Rüya Gördüm Lale 2006
  Pars: Kiraz Operasyonu İnci öğretmen 2006
  Sessiz Gece Çiçek 2005
  Ayışığı Neredesin 2004
  Bakış 2003
  Baba Deniz 2003
  İçerideki Kizar 2002
  Sır Çocukları 2002
  O Şimdi Asker Müzeyyen 2002
  Şellale Nihal 2001
  Komser Şekspir Komiserin Kızı Su 2000
  Harem Suare Çerkez Cariye Nevres 1999
  Hayal Kurma Oyunları Zeynep 1999
  Akşam Güneşi Jülide 1999


  pelin batu

 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Pelin Batu Kimdir?

  Reklam  Kendisini televizyonda tarih programında gördük.Erhan bey ve Murat Bardakçının hazırlayıp sunduğu programda yorumları ile renk katıyordu.Fakat halkımız onu Kadir İnanır'ın başrolünü oynadığı Komiser Şekspirin hasta kızı olarak hatırlamaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi