Gülay Pınarbaşı Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Gülay Pınarbaşı Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Gülay Pınarbaşı Kimdir?

  Reklam  Gülay Pınarbaşı Kimdir?

  Forum Alev
  Gülay Pınarbaşı

  Gülay Pınarbaşı, 1969’da Karaman’da doğdu. İlk ve orta dereceli eğitimini Konya’da tamamladıktan sonra, Ankara Gazi Yüksek Hemşirelik okulunu kazandı.
  1989 yılında mankenliğe başlayıp, bir yıl sonra, 1990’da, “Miss Globe Türkiye Güzeli” seçildi. Bundan sonraki dönemde birçok televizyon dizisinde ve filmde rol aldı. “Ölümsüz Diriliş” ve “Kelebekler Sonsuza Uçar” gibi dini ağırlıklı filmlerde başrol oynadı. 1991-1993 yılları arasında Aktüel Kreasyon isimli dergide Moda Editörlüğü ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yaptı.
  1993 yılının Nisan ayında mankenliği bıraktı. İslami yaşam tarzını seçtiğini ifade eden Pınarbaşı, örtündü, Refah Partisi'nin kongrelerine katıldı ve Harun Yahya cemaatinde bulundu.
  1993 da Vakit gazetesine köşe yazıları hazırlamaya başladı. 1994 Şubat’ında Refah Partisi’ne katıldı.
  Çalışmalarını halen sürdürmekte olan Pınarbaşı’nın Milli Gazete’de ve Mektup, Genç Birikim, Anadolu Gençlik gibi dergilerde düzenli olarak makaleleri yayımlanmaktadır.

  Rol aldığı filmler

  Film Adı Yılı Karakter Adı Benim Zaferim 1991 Meral İki Kızkardeş 1992

  İskilipli Atıf Hoca/Kelebekler Sonsuza Uçar 1992 Mine
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Gülay Pınarbaşı Kimdir?

  Reklam  konya yöresinden olan Gülay Pınarbaşı iki farklı kişilik yaşamış görünüyor kapanmadan önce ve kapandıktan sonra yani tesettüre girdikten sonra daha ziyade gazetede fikir yazıları yazmaktadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi