Aslıhan Kandemir Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Aslıhan Kandemir Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Aslıhan Kandemir Kimdir?

  Reklam



  Aslıhan Kandemir Kimdir?

  Forum Alev
  Aslıhan Kandemir



  Aslıhan Kandemir, (d. 19 Mayıs 1972 İstanbul) Türk Tiyatro oyuncusu.
  1995 yılında Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü'nden mezun olduktan sonra, aynı bölümde yüksek lisans yaptı. 1993-1994 Cüneyt Gökçer'in yönetmenliğinde Ankara Devlet Opera ve Balesi'ndeki Damdaki Kemancı adlı oyunda oynadı. 1994'de Boston "The Hungtinton Theatre"'da staj, 1995'de Roxbury Outreach Shakespeare Experience Company'de oyuncu olarak görev aldı. 1995'de Massachusetts Institute of Technology'de drama dersleri aldı.
  Ankara Tiyatrosu'nda yönetmen Mustafa Uğurlu'nun "Nikah Kağıdı" ve Sinan Pekin'in yönetmenliğinde "Özel Hayatlar adlı oyunlarda oynadı. 1997 - 2003 yılları arasında İstanbul Şehir Tiyatroları'nda Troyalı Kadınlar ve Kabus Yiyen, Aşk Hastası, Düşlere Sobe, Mankurt, Hürrem Sultan, Sweyk II. Dünya Savaşında, Düşler Sirki Başlıyor, Sarıpınar 1914, Medea, Othello, Bir Adam Yaratmak, III.Richard oyunlarında rol aldı.
  1994-1995 yıllarında Ferhunde Hanımlar adlı TV dizisinde oynadı. Ayrıca TV için bazı programlarda sunuculuk yaptı.




 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Aslıhan Kandemir Kimdir?

  Reklam



  aslıhan kandemirde tiyatroculardan fakat bir artısı var diğer sanatçılara göre aslıhan kandemir bu konuda yüksek lisans yapmıştır sunuculukta yapan sanatçı bir dönem ferhunde hanımlardada rol almıştır







+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi