Maggie Grace Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Bayan Sanatçı Biyografileri Bölümünden Maggie Grace Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Maggie Grace Kimdir?

  Reklam  Maggie Grace Kimdir?

  Forum Alev
  Maggie Grace, 1983 doğumlu Amerika'lı sinema ve dizi oyuncusu. Grace, 2004 yılında yayınlanmaya başlayan Emmy ödüllü ve çok sevilen Lost adlı dizide ‘Shannon Rutherford’ karakterini canlandırıyor.

  Margeret Grace Denig, 21 ekim 1983’de Columbus, Ohio’da dünyaya geldi. 2001 yapımı Rachel’ın Odası (Rachel's Room) adlı filmde Rachel Reed karakterini canlandıran Grace, ilk kez 2002 yapımı televizyon filmi Murder in Greenwich’de canlandırdığı, Martha Moxley karakteriyle göze çarptı. Aynı yıl Shop Club ve Septuplets (Hope Wilde rolünde) filmlerinde oynadıktan sonra, 2003’de 12 Mile Road adlı filmde Tom Selleck ve Wendy Crewson karşısında oynayarak anne ve babasına yabancılaşmış bir kızı (Dulcie Landis) canlandırdı. 2004 yılında yayınlanmaya başlayan Lost adlı dizide ‘Shannon Rutherford’ adındaki tembel, şımarık ve bencil karakterli zengin bir kızı canlandıran Grace, bu rol sayesinde daha çok tanınmaya başladı. Aynı yıl komedi-macera filmi Oliver Beene’de Elke Nelsonbooster’ı canlandıran Grace, 2005’de John Carpenter filmi The Fog’un yeniden çevriminde, Smallville dizisinde Superman’i oynayan Tom Welling ile başrolleri paylaştı. Fakat ne Elizabeth Williams rolünü canlandıran Grace, ne de film, seyirci ve eleştirmenlerden iyi not alamadı.
  Kanun ve Düzen (Law & Order: SVU), Cold Case, Lyon's Den ve CSI: Miami dizilerinde de küçük rollerde görünen Grace, 2006 yapımı The Girls' Guide to Hunting and Fishing’de Chloe rolünü oynadı. X-Men 3 (X-Men: The Last Stand)’deki Kitty Pride (shadowcat) rolü için kendisine teklif geldiği söylentileriyle ilgili (fakat bu hemen yalanlandı ve rol Ellen Page’e verildi) kendisiyle yapılan bir röportajda bu rolle ilgili hiç bir kontak kurmadığını ve yazılanları okuyunca şaşırdığını açıkladı.
  Maggie Grace, Los Angeles’da yaşıyor ve şarkıcı olmaya hazırlanıyor.
 2. 2
  Fatal
  Özel Üye

  --->: Maggie Grace (Maggie Grace Kimdir?

  Reklam  Maggie Grace

  Hayatı

  Grace, Worthington, Ohio'da doğdu. Fakat şu anda Los Angeles'da yaşamaktadır.
  Grace ekranlarda ilk kez haftalık bir internet yapımı olan Rachel's Room adlı programda göründü. Program, Sony'e ait olan ScreenBlast adlı internet sitesinde 2001-2002 yıllarında yayınlandı. Ardından 2002'de kariyerine "Murder in Greenwich" ve "Shop Club" adlı filmlerde başrol oynayarak devam etti. 2003 yılında "12 Mile Road" adlı filmde Tom Selleck ve Wendy Crewson'un sorunlu kızını canlandırdı.
  Fakat Grace, tembel ve bencil kız Shannon Rutherford rolüyle Lost adlı dizide yer alarak parladı. Yer aldığı son proje, bir John Carpenter filmi olan "The Fog"'dur. Bu filmde Smallville dizisinden Tom Welling'in Grace ile bu filmde oynaması beklenmektedir.
  Söylentilere göre X-Men 3 adlı filmde Shadowcat adlı karakteri canlandırması için Maggie Grace'e teklif yapıldığı, ancak Grace'in bu teklifi Lost ile konratı olması nedeniyle reddetiği belirtilmiştir. Faka Grace bir röportajında böyle bir şeyi ilk defa duyduğunu, böyle bir şey olmadığını ve çok şaşırmış olduğunu söylemiştir.
  Ayrıca romandan uyarlama olan Suburban Girl adlı filmde, Sarah Michelle Gellar ve Alac Baldwin ile beraber oynayacağı açıklanmıştır.
  Her ne kadar kanıtlanamasa da Grace'in Lost dizisinde üvey kardeşini canlandıran Ian Somerhalder ile birlikte olduğu söylenmektedir.

  Filmografi
  • 2001-Rachel's Room, Shop Clup, Septuplets
  • 2003- 12 Mile Road
  • 2005-The Fog
  • 2006-The Girls' Guide To Hunting And Fishing
  • Law&Order
  • Cold Case
  • Lyon's Den
  • CSI:Miami
  • Lost
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi