Türkiyedeki üniversiteler Abant İzzet Baysal

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Üniversiteler Bölümünden Türkiyedeki üniversiteler Abant İzzet Baysal ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gökhan
  Emekli
  Reklam

  Türkiyedeki üniversiteler Abant İzzet Baysal

  Reklam  Türkiyedeki üniversiteler Abant İzzet Baysal

  Forum Alev
  Abant İzzet Baysal Üniversitesi http://www.ibu.edu.tr
  Öğrenciye Sağlanan Hizmetler

  Beslenme

  Üniversitenin Bolu Merkez, Düzce, Akçakoca ve İzzet Baysal Kampusunda düzenli öğle yemeği servisi yapılmaktadır. Kampuslarda önceden haber verilmek koşulu ile akşam yemeği de verilebilmektedir. AİBÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire başkanlığı denetiminde beslenme ve diyet uzmanlarınca düzenlenen yemek listeleri Bolu'daki kampuslarda özel bir firma tarafından, diğer kampuslarda da Üniversite elemanlarınca hazırlanmakta ve en ekonomik ücretle öğrencilere sunulmaktadır.

  Barınma

  Abant İzzet Baysal Üniversitesine bağlı 800 kız, 1440 erkek öğrenci için olmak üzere toplam 2240 öğrenci kapasitesi olan bir yurt bulunmaktadır.

  Ulaşım

  Üniversitenin İzzet Baysal Kampusu şehre 12 km. uzaklıktadır. Ulaşım, üniversiteye ait otobüsler ve özel bir kooperatifin otobüsleriyle sağlanmaktadır. Otobüsler şehir merkezinden, 15 dakika aralıklarla kalkmaktadır. Öğrenciye kente gidip gelmelerini sağlayacak sürekli servis hizmeti mevcut olup, gece 22.30'a kadar çalışmaktadır.

  Burslar

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerine Başbakanlık SYDTF (55), EKHABYS (15), Bolu ili SYDTF (27), TEV (4) gibi kuruluşlar burs vermektedir. İzzet Baysal Vakfı 1994-1995 öğretim yılından itibaren öğrencilere burs verme kararı almıştır. Burs miktarı, o yılın ekonomik şartlarına göre düzenlenmektedir.

  Kültürel Faaliyetler

  Üniversitede kültürel faaliyetlerin yürütüldüğü İzzet Baysal Kültür Merkezi, 3 kat ve 3 bloktan oluşmaktadır. Binada; Büyük (Mavi) Salon (balkonu ile birlikte 514 kişi kapasiteli), Çok Amaçlı Pembe Salon (balkonu ile birlikte 208 kapasiteli), ayrıca Sergi Salonu, Bale ve Folklor Çalışma Salonu, Müzik Oda Bölümleri bulunmaktadır. Kampustaki kültürel etkinlikler Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve İzzet Baysal Kültür Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile yürütülmektedir. Üniversitede yapılan etkinliklerin yanı sıra her yıl düzenli olarak yapılan başka etkinlikler de bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi, her yıl 11 Mayıs'ta yapılan ve 1996 yılında yedincisi gerçekleşen "Geleneksel İzzet Baysal Şükran Günü" kutlamalarıdır. İl çapında yapılan bu kutlamalara Üniversitede de çeşitli etkinliklerle katkıda bulunmaktadır. Gelenekselleştirilen bir diğer etkinlik de ağaç bayramlarıdır. Bugüne kadar yapılan ağaç bayramlarında Kampusa yaklaşık 10 bin fidan dikilmiştir.

  Spor Tesisleri ve Etkinlikleri

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Kampusunda, modern bir Spor Merkezi mevcuttur. Kuruluşunda mevcut olan 250 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu onarılarak hizmete sunulmuştur. Ayrıca İzzet Baysal Kampusunda çok amaçlı bir spor merkezi inşa edilmiştir. Bu merkezde biri 300 seyirci kapasiteli olmak üzere 2 adet kapalı spor salonu, sauna, şok havuzu, egzersiz fizyoloji laboratuarı ve kondisyon salonu bulunmaktadır. Dördüncü kapalı spor salonunun da temel atma çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca açık alan basketbol ve futbol sahalarına bir çim futbol sahası daha eklenmiştir.

  Üniversitede sportif yarışmalar da düzenlenmektedir. Bunlar, Yükseköğretim Kurumları arası yarışmalar, Spor Kulübü aracılığıyla kulüpler arası yarışmalar, Spor Şenliği yarışmaları, İzzet Baysal Günleri içerisindeki spor etkinlikleri ve özel yarışmalar olarak özetlenebilir. Basketbol, voleybol, futbol, badminton, kros, masa tenisi, tekvando, judo, karate sporlarında ferdi birincilikler, grup birincilikleri ve Türkiye üçüncülükleri elde eden Üniversite Spor Kulübü ayrıca, badminton spor dalında birinci lige çıkmıştır.

  Sağlık Hizmetleri

  Kampusta tam donanımlı Sağlık Merkezi ve yine tam donanımlı iki ambulans bulunmaktadır. Sağlık Merkezinde 2 doktor, 2 hemşire ve 1 sağlık memuru görev yapmaktadır.

  Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri

  Abant İzzet Baysal Üniversitesin de henüz bir rehberlik ve psikolojik danışma merkezi bulunmamakla birlikte tüm öğrencilerin barınma ve ulaşım sorunlarının yanı sıra her türlü akademik sorunlarını iletebilecekleri bir Öğrenci Sorunları Danışma Merkezi bulunmaktadır. Öğrenci, danışmanıyla çözemediği akademik ve sosyal problemlerini Öğrenci Sorunları Danışma Merkezine getirir. Merkez, mezun olan öğrencilere, talep etmeleri halinde iş bulmalarında da yardımcı olmaktadır. 2. 2
  sevdiyar21
  Emekli

  --->: Türkiyedeki Üniversiteler

  Reklam  hani yüzyüzüncü yıl üni.(van)
  ..
  .
  emeğine sağlık 3. 3
  Aydoğan
  Üye
  kardes saol unıversıteler hakkında bıraz bılgı sahıbı olduk !!!! 4. 4
  muamma.şair
  Bayan Üye
  peki hangisini tavsiye edersin ????????????????????????????????????????????????

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi