Boğaziçi Üniversitesi

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Üniversiteler Bölümünden Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Princess
  Üye
  Reklam

  Boğaziçi Üniversitesi

  Reklam  Boğaziçi Üniversitesi

  Forum Alev
  Boğaziçi Üniversitesi
  Boğaziçi Üniversitesi, 10 Eylül 1971’de kurulmuş. O zamanlar Türk üniversiteleri arasına yeni katılmış gibi görünse de, Amerika Birleşik Devletleri sınırları dışında kurulan ilk Amerikan Koleji olan Robert Kolejinin geçmişine sahip. Boğaziçi Üniversitesi, Robert Kolejinin ayrıcalıklı eğitimi ve muhteşem olanaklarının varisi.
  Üniversite adayları! Boğaziçi üniversitesi, muhteşem boğaz manzarası ve yeşillikler içerisindeki kampüsü ile herkesi kendisine hayran bırakıyor. Böyle bir ortamda üniversite öğrenimi görmek Boğaziçililer için bir ayrıcalık. Tabii Boğaziçili olmak yalnızca manzaralı bir kampüse sahip olmak değil. Boğaziçi üniversitesi, kalitesiyle bütün şampiyon üniversite adaylarını kendisine çekmeyi başarıyor. Üniversite eğitimi çok yüksek standartlarda ve mezunları iş dünyasında her zaman bir adım önde. Mezunlar gününde şirketler Boğaziçilileri işe alabilmek için standlar açıyor ve onlara cazip fırsatlar sunarak birbirleri ile yarışıyor.
  Boğaziçi Üniversitesi ayrıca her türlü spor olanakları, fotokopi, kuaför ve güzellik salonu, bankalar, atm’ler, yemek hizmetleri, yurtlar, çamaşırhane, revir, diş kliniği, gazete bayii ve kitapevi, postane gibi birimleri de içerisinde barındırıyor.


  Barınma
  Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin büyük bir bölümü barınma konusunda hiçbir sıkıntı çekmiyor. Boğaziçi Üniversitesi I. Kız, I. Erkek (Güney Kampüs), II. Kız, II. Erkek (Kuzey Kampüs), Uçaksavar ve Superdorm yurtlarını Boğaziçililerin hizmetine sunuyor. Tüm yurtlarda 24 saat sıcak su, uydu anten bağlantısı, odalarda buzdolabı, internet bağlantısı ve telefon bulunuyor. Yurtlar her türlü bütçeye hitap ediyor. Boğaziçi Üniversitesi’nin en büyük amacı gençleri İstanbul’un yaşam stresinden etkilenmemesini ve kampüs içerisinde yirmi dört saat geçirilebilecek bir ortam sağlamak ve böylece Boğaziçili kimliğini koruyup geliştirmek.
  Beslenme
  Kuzey kampüste öğle ve akşam yemeği servisleri saat 12.00 - 14.00 ve 17.30 - 19.30 saatleri arasında yapılıyor. Güney Kampüs yemekhanesinde ise öğrencilere 13.00 – 14.30 arası öğle yemeği veriliyor. Yemekler dört çeşit ve fiyatlar uygun. Bunlar dışında Kuzey kantin, orta kantin, çarşı kantin, Hisar restoran, süperdorm yemekhane gibi hizmetler de bulunuyor. Kantinler 08.00 - 23.00 arası açık. Bunlar dışında kampüs çevresinde pek çok kafe ve restoran var.

  Teknoloji
  Bilgi İşlem Merkezi Güney Kampüs’te kendi binasında hizmet veriyor. Güneyde biri Braille (görme engelliler için özel laboratuar) olmak üzere beş, Kuzey Kampüste iki, Hisar, Uçaksavar ve Kilyos’ta da her biri 250 bilgisayardan oluşan bilgisayar laboratuarları bulunuyor. Bunlar dışında da birçok bölümün kendisine ait bilgisayar laboratuarları var. Kampüslerde yedi gün 09.00 – 23.00 arası internet erişimi ve genel kullanım amaçlı laboratuarlar, üniversiteye yayılmış 100Mbit/sn kapasiteli iletişim ağı ile çağdaş üniversitelerin sağladığı bilişim olanaklarının en iyisini vermek için çalışmakta. Bunun dışında bütün sınıflarda, study’lerde (çalışma odaları), yurtların her odasında internet erişimi mevcut. Boğaziçi Üniversitesi internet erişimi olanaklarından tüm öğrenciler faydalanabiliyor. Ayrıca öğrencilere @boun.edu.tr servisi ile e-posta da sağlanıyor.. Buna ek olarak çeşitli bilgisayar kursları da veriliyor.
  Sağlık
  Üniversite bünyesinde öğrenci ve personelin sağlık hizmetlerinin görülmesi amacıyla çeşitli branşlarda uzman hekim ve diş hekimleri ile poliklinik ve Diş Kliniği mevcut. Revir hafta içi her gün 08.30 - 17.00 arası hizmet veriyor. Revirde muayene, laboratuar tetkikleri, aşılama, küçük cerrahi müdahaleler, pansuman, enjeksiyon, serum uygulaması, müşahede hizmetleri sağlanıyor. Ve bir İç Hastalıkları uzmanı, bir Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, iki Aile Hekimi ve iki Pratisyen hekim, bir Laborant, altı hemşire ve iki Sağlık Memuru mevcut.

  Ulaşım
  Boğaziçi Üniversitesi’ne ulaşım servis otobüsleri ve toplu taşıma araçları ile yapılıyor. Sahil yolundan gitmek istiyorsanız Bebek kapıdan, Levent – Etiler yolundan gitmek istiyorsanız da Hisarüstü Güney kapıdan giriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca kampüsler arası ‘’shuttle bus’’ adı verilen ring minibüsler de hizmet veriyor.
  Burslar
  Boğaziçi üniversitesinde burslar çok çeşitli: Başarı Ödülü, Başarı Bursu, Gereksinim Bursu, Yemek Bursu, Yurt Bursu, Kitap Bursu, YADYOK Bursu, Yaz okulu Bursu, Fon Bursları ve Özel Burslar var. Burs başvuruları Boğaziçi Üniversitesi kayıt sırasında Burs ofisine yapılıyor. 2. 2
  Tenha2190
  Emekli

  --->: Boğaziçi Üniversitesi

  Reklam  Her babayiğidin harcı değil bu üniversite.Çalışınca olmayacak diyede birşey yok ama..+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi