Intihale mason koruma Ve DAU rezaleti..!!!

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Üniversiteler Bölümünden Intihale mason koruma Ve DAU rezaleti..!!! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  faslihal
  Yeni Üye
  Reklam

  Intihale mason koruma Ve DAU rezaleti..!!!

  Reklam  Intihale mason koruma Ve DAU rezaleti..!!!

  Forum Alev
  basılabilir format - bu haberi e-posta ile gönder
  Rusen Keles" e mason koruma WWW.memurlar.net
  gönderen: TARIK Thursday, Jan. 06, 2011 at 3:43 AM:S:S

  Tarık K. 2010-03-12 üniversiteye sahip çıkımalı Aşağıdaki bilgiler bize de ulaştı. Konuyla ilgilenen kişilerin yazı ve yorumlarını incelerken (buna kıbrıslı gazeteci Hüseyin beyin iyiniyetle yazdıkları da dahildir)bazı noktaların hiçgündeme gelmediği ya da getirilmediği anlaşılmaktadır: 1- Yaklaşık 1 yıl önce Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu DAÜ Rektörlüğüne başvurarak Birol Ertan ve Ruşen Keleş'in 'mahkeme tarafından intihal suçuyla mahkum edildiğini' ve 'mahkumiyetin Yargıtay kararıyla kesinleştiğini' bildirerek gerekli işlemlerin yapılmasını Talep etti. 2- DAÜ Rektörlüğü konuyu 1 Ay araştırdıktan sonra! DAÜ Hukuk Fakültesinden görüş istemiştir. 3- DAÜ Hukuk Fakuültesi 'her nedense' 'ilgili kişiler aleyhine eş zamanlı olarak açılan bir Ceza Davası bulunduğu' ve bu davanın sonucunun beklenmesi gerektiğine dair görüş bildirdi. 4- Bu görüşe göre, konu Yargıtayda daireler arası bir kurul tarafından yeniden görüşülerek 'karar tashihi' yapılacakmış. 5- Kısacası, DAÜ bu kişiler hakkında işlem yapmak için Ceza davasınnın sonucunu beklemektedir. DAÜ, her nedense inthalcileri korumaya devam ediyor. İntihal zeminine dayalı bir üniversite var olabilir mi? Benim tavsiyem konunun basın önünde tartışılmasına artık son verilerk akademik ölçütler çerçevesinde nihai bir kararın verilerek kıbrıs için önemli olan bu üniversitenin bu durumdan kurtarılmasıdır. sevgilerimle. İntihali mazur görerek önlem almayan bir üniversite yaşayıp var olabilir mi?
  Tarık K. 2010-03-12 üniversiteye sahip çıkımalı
  Aşağıdaki bilgiler bize de ulaştı. Konuyla ilgilenen kişilerin yazı ve yorumlarını incelerken (buna kıbrıslı gazeteci Hüseyin beyin iyiniyetle yazdıkları da dahildir)bazı noktaların hiçgündeme gelmediği ya da getirilmediği anlaşılmaktadır:

  1- Yaklaşık 1 yıl önce Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu DAÜ Rektörlüğüne başvurarak Birol Ertan ve Ruşen Keleş'in 'mahkeme tarafından intihal suçuyla mahkum edildiğini' ve 'mahkumiyetin Yargıtay kararıyla kesinleştiğini' bildirerek gerekli işlemlerin yapılmasını Talep etti.

  2- DAÜ Rektörlüğü konuyu 1 Ay araştırdıktan sonra! DAÜ Hukuk Fakültesinden görüş istemiştir.

  3- DAÜ Hukuk Fakuültesi 'her nedense' 'ilgili kişiler aleyhine eş zamanlı olarak açılan bir Ceza Davası bulunduğu' ve bu davanın sonucunun beklenmesi gerektiğine dair görüş bildirdi.

  4- Bu görüşe göre, konu Yargıtayda daireler arası bir kurul tarafından yeniden görüşülerek 'karar tashihi' yapılacakmış.

  5- Kısacası, DAÜ bu kişiler hakkında işlem yapmak için Ceza davasınnın sonucunu beklemektedir.

  DAÜ, her nedense inthalcileri korumaya devam ediyor.

  İntihal zeminine dayalı bir üniversite var olabilir mi?

  Benim tavsiyem konunun basın önünde tartışılmasına artık son verilerk akademik ölçütler çerçevesinde nihai bir kararın verilerek kıbrıs için önemli olan bu üniversitenin bu durumdan kurtarılmasıdır.

  sevgilerimle.
  İntihali mazur görerek önlem almayan bir üniversite yaşayıp var olabilir mi?  yorum ekle 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Intihale mason koruma Ve DAU rezaleti..!!!

  Reklam  Üniversitelerde siyaset olmalımıdır yoksa lise gibi mi olmalıdır?Uzmanlar üniversitelerin fikir hürriyetinin olduğu,öğrencilerinde hiç bir baskı olmadan kendi kişiliklerini oluşturdukları,fikir ve vicdanı özgür nesillerin yetiştirildiği yerler olduğu için her konunun özgürce tartışılması gerektiğini savunuyorlar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi