Adnan Menderes Üniversitesi

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Üniversiteler Bölümünden Adnan Menderes Üniversitesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Bera
  Üye
  Reklam

  Adnan Menderes Üniversitesi

  Reklam  Adnan Menderes Üniversitesi

  Forum Alev
  Adnan Menderes Üniversitesi http://www.adu.edu.tr/
  Öğrenciye Sağlanan Hizmetler

  Kütüphane ve Bilgiişlem Hizmetleri,

  Üniversitenin Merkez Kütüphanesi Bilgi Bankası ve Otomasyon sistemiyle, ulusal ve uluslar arası bilgilere anında oluşan çağdaş kütüphanelik ve kütüphane otomasyonunda yetişmiş yeterli sayıda elemanla hizmet veren birimde ödünç verme, kataloglama, sınıflama vb. bir çok kütüphanecilik hizmetleri bilgisayarlarla yapılmaktadır.

  Merkez Kütüphanesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Ege Üniversitesi üzerinden Internet’e bağlıdır. İstenilen yaklaşık 110 ülke ve 5000'den fazla bilgisayar ağından oluşan Internet bilgileri okuyuculara anında ulaştırılmaktadır. Kütüphane resmi tatil günleri hariç, 08.00-22.00 saatleri arasında kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

  Beslenme

  Kaliteyi artırmak ve daha iyi hizmet üretmek amacıyla, yemekhaneler Üniversite genelinde özelleştirilmiştir. Ayrıca üniversiteye bağlı tüm fakülte ve yüksekokullarda kantin bulunmaktadır. Merkez Kampusunda hizmete giren Öğrenci Sosyal Tesislerindeki kantin ve kafeteryada tüm öğrencilere soğuk ve sıcak içecekler ve yiyecekler sunulmaktadır.

  Burslar

  Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu SYDTF'den burs almaktadır.

  Kültürel Etkinlikler

  Öğrencilerin boş zamanlarını yapıcı bir şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak, ruhsal, bedensel ve düşünsel gelişimlerine yön ve hız vermek üzere çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler yaptırılmaktadır.

  Öğrenciler, katılmak istedikleri kültürel ve sosyal etkinlikler için öğretim yılı başında Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca yapılan ilanlara başvurmaktadırlar.

  Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu binasında hizmete girecek sinema salonunda öğrenciler vizyondaki tüm filmleri videodan izleme imkânını bulabileceklerdir. Öğrenciler, Üniversite Rektörlüğünün desteği ile Nisan ayının ilk haftasında Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında tiyatro, fotoğraf sergisi, şiir dinletisi, slayt gösterileri ve konserler düzenlemektedir.

  Üniversitede sürdürülen kültürel ve sosyal faaliyetlerden bazıları şunlardır: Fotoğrafçılık, resim, satranç, sinema, şiir-drama, tiyatro, Türk halk oyunları, Türk halk müziği.

  Spor Tesisleri ve Etkinlikleri

  Üniversitede öğrencilere boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için, çeşitli alanlarda spor yapma imkânları sunulmaktadır. Öğrenciler, katılmak istedikleri sportif faaliyetler için öğretim yılı başında Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca yapılan ilanlara başvurmaktadırlar. Sportif etkinliklere katılan öğrenciler için birimler arası çeşitli yarışmalar düzenlenmekte ve öğrencilerin bölge ve ülke çapında yarışmalara katılmaları sağlanmaktadır.

  Her fakülte ve yüksekokulda masa tenisi masaları, Merkez ve Güney Kampusunda basketbol ve voleybol sahaları ile minyatür futbol sahası, Germencik'te kapalı spor salonu bulunmaktadır. Ayrıca Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinden de yararlanılmaktadır. Üniversitede sürdürülen spor etkinliklerinden bazıları şunlardır: Basketbol, voleybol, hentbol, futbol, masa tenisi, güreş, jimnastik.

  Sağlık Hizmetleri

  Üniversiteye kayıtlı tüm öğrencilere sağlık hizmetleri, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının sağlık merkezi tarafından verilmektedir.

  Ailesi veya kendisi bir sosyal güvenlik kuruluşuna bağlı olmayan öğrencilere, Üniversiteye sağlık karnesi verilmektedir. Bu öğrencilerin ilaç ve tedavi gederleri mevcut mevzuat çerçevesinde Üniversite Sosyal Hizmetler Bütçesinden karşılanmaktadır. Ailesi veya kendisi bir sosyal güvenlik kuruluşuna bağlı öğrencilerin ilaç ve tedavi giderleri ise bağlı bulundukları sosyal güvenlik tarafından karşılanmaktadır.

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri

  Adnan Menderes Üniversitesinde rehberlik ve psikolojik danışma merkezi adı ile bir hizmet birimi bulunmamaktadır. Bunun yerine öğrenci sorunları ile ilgilenecek Gençlik Sorunlarını Araştırma ve Yardım Merkezi (GESAYAM) adlı bir birim kurulmuştur.

  Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde kurulan GESAYAM'ın amacı öğrencileri gençlik çağına özgü ruhsal sorunlar konusunda bilgilendirmek, gerektiğinde yardımcı olmaktır. Öğrenciler sorunları olduğunda ya da herhangi bir konuda danışmak üzere GESAYAM'a başvurmaktadırlar. GESAYAM'ın bir başka amacı da üniversite öğrencilerinin ruhsal, toplumsal yönden ne tür özellikler gösterdiğini ve ne tür sorunlar yaşadığını belirlemeye yönelik araştırmalar yapmaktır. Bu araştırmalar belirli anketler uygulanarak gerçekleştirilmektedir. Bu tür araştırmalarda etkin biçimde görev almak isteyen öğrenciler GESAYAM'a başvurmaktadırlar. 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Adnan Menderes Üniversitesi

  Reklam  kuşadası ilk özge bir sitesinde öğrenciye kiralık eşyalı ve yüzme havuzlu villa+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi