Uzakları Görebilen Hükümdar kitap tanıtımı - kitap özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Uzakları Görebilen Hükümdar kitap tanıtımı - kitap özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Uzakları Görebilen Hükümdar kitap tanıtımı - kitap özeti

  Reklam  Uzakları Görebilen Hükümdar kitap tanıtımı - kitap özeti

  Forum Alev
  Uzakları Görebilen Hükümdar kitap tanıtımı - kitap özeti

  Kitabın künyesi

  Uzakları Görebilen Hükümdar
  Kolektif

  Çamlıca Basım Yayın / Tarih Dizisi
  240 sayfa, 2. hamur,
  ISBN: 9789944905831
  Boyut: 14 x 21 cm;
  Baskı Tarihi: Mayıs 2010


  Kitap hakkında

  Abdülhamid Han, saltanatı müddetince, milyonlarca kilometrekare toprağa sahip bir ülkede, eğitim, kültür, sanat, mimari, askeri teşkilat, sağlık, iktisat, bilim ve teknoloji sahalarında yaptığı yenilik ve hizmetlerle devlet ve millete şeref ve itibar kazandırmıştır. O devirde yapılan atılımların birçoğu hâlâ bilinmemektedir. Daha da garibi, o devrin teknolojisiyle hazırlanan projelerin pek çoğu günümüzde bile henüz gerçekleştirilememiştir.

  Düşmanlarının bile "siyasi bir deha" demekten kendini alamadığı bu sultanın devri, yakın tarihimizde bilinmesi gereken mühim teferruatlar ihtiva etmektedir. Böyle bir devirde, günümüzde 40 küsür devletin kurulduğu toprakları ve milletleri idare etmek, maddeten ve manen yetişmiş olmayı; kısa mesafeli ve küçük hesaplar değil, dünyayı kapsayan plan ve projeler yapmayı; kısacası, uzakları görebilen bir bakışı gerektiriyordu.

  "Uzakları Görebilen Hükümdar" Abdülhamid Han devrinin daha iyi anlaşılması ve geleceğe ışık tutacak fikirlerin zihinlerde yeşermesi ümidiyle o devre mercek tutan bu kitabı siz kıymetli okuyucularımıza takdim ediyoruz.

  Kitap kapağı
  ..
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Uzakları Görebilen Hükümdar kitap tanıtımı - kitap özeti

  Reklam  alın size kanuniden yavuzdan fatihten daha büyük bir padişah okuyun hayatını Kültür Kitapları Tarih Kitapları Uzakları Görebilen Hükümdar Sultan İkinci Abdülhamiti anlatıyor+ Yorum Gönder
uzakları görebilen hükümdar özet
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi