Gelibolu 1915 (Erol Mütercimler) Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Gelibolu 1915 (Erol Mütercimler) Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Gelibolu 1915 (Erol Mütercimler) Özeti

  Reklam  Gelibolu 1915 (Erol Mütercimler) Özeti

  Forum Alev
  ÇANAKKALE SAVAŞI’NIN 90. YILI

  Erol Mütercimler’in Düşler ve Entrikalar, Denizden Gelen Destek, Kadınlar, Gemiler ve Otomobiller adlı kitaplarından sonra yakın tarihimize ışık tutacak olan kitabı “Gelibolu” Alfa Yayınları’ndan çıktı.

  Çanakkale Savaşı hakkındaki yanlış bilgileri düzeltme ve bilinmeyenleri ortaya çıkarmak amacıyla hazırlanan kitap Çanakkale Savaşı’nın 90. yılında okuyucuyla buluşuyor.

  Kitapta 90 yıldır bir çok olayın yanlış ve abartılarak anlatıldığına dikkat çekilirken savaşta stratejik olarak yapılan hataların yanı sıra savaşa katılan ülkelerin komutanlarının kendi içlerinde yaşadıkları görüş ayrılıklarına da yer veriliyor.

  Doksan yıldır bilinen yanlışlar artık gün ışığında!

  Abartılan Şehit Sayısı!

  Yarbay Mustafa Kemal Savaş Alanına Geç mi Geldi!

  Çanakkale’de askerler aç mı savaştı!

  Askerlerin cephedeki yemek mönüsünde neler vardı?

  Yakın tarihimizle ilgili bildiğimiz birçok doğrunun yanlış olduğuna dikkat çekilen kitapta Nusret Mayın Gemisi’nin mayınlarını denize döktüğü tarihin yanlışlığında yapılan ısrara dikkat çekiliyor. Aynı zamanda kaybolan Norfolk taburu meselesine de değinilirken, beyaz bir bulutun askerleri yuttuğuna dair inancın hurafe, diğer taraftan Türklerin bu taburun askerlerinin teslim olmasına rağmen süngülemiş ve diri diri yakmış olduğuna duyulan inancın ise gerçekleri yansıtmadığı yine belgelerle açıklanıyor.”Yarbay Mustafa Kemal muhabere alanına geldi? ” eleştirilerine de açıklık getirilirken Çanakkale Savaşı’ndaki şehit sayısı konusunda ileri sürülen tez tartışma yaratacak türden. Tarihimizde bu savaşla ilgili abartı yapıldığı ifade edilirken 253 bin olarak verilen şehit sayısının gerçekte 57 bin olduğu savunuluyor. Aynı zamanda yine Çanakkale Savaşı’nda askerlerin aç savaştığına dair var olan bilginin aksine yemek mönüsünün oldukça geniş tutulduğu belgelere dayanılarak anlatılıyor. 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Gelibolu 1915 (Erol Mütercimler) Özeti

  Reklam  adamlar gelsin ülkeni işkal etsin sonra üstüne kitaplar şarkılar yazalım .!! İlk Yayınlanma Tarihi: 2005 yılıdır Korkak Abdul'den Coni Türk'e: Gelibolu 1915 Erol Mütercimler tarafından yazılan kitaptır+ Yorum Gönder
erol mütercimler gelibolu kitap özeti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi