Şeytan Yemini (Jean-Christophe Grangé) Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Şeytan Yemini (Jean-Christophe Grangé) Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Şeytan Yemini (Jean-Christophe Grangé) Özeti

  Reklam  Şeytan Yemini (Jean-Christophe Grangé) Özeti

  Forum Alev


  Orijinal adı ve dili:
  Les Serment des Limbes - Fransızca

  Şeytan Yemini
  Jean-Christophe Grangé

  Çeviren: Şevket Deniz


  Grangé, farklı bir bakış açısıyla kaleme aldığı "Kötülüğün Kaynağı" üst başlıklı üçlemesinin ikinci kitabı şeytan Yemini’nde soluk soluğa okunan şeytani bir kara kitap yazdı.
  Polisiye gerilim gibi başlasa da insanın tüylerini ürperten metafizik unsurlar romanda öylesine güzel harmanlanmış ki tüm insanlığın ortak sorgulamaları olan iyilik, kötülük, şeytan, inanç, satanizm, din, arkadaşlık ve ölüm konularındaki zayıflıklarımız öylesine ince yerlerinden yakalanmış ki soluksuz bir okuma vaat ediyor.
  Ölüm yolundan geri dönmeyi başaranlar deneyimlerinde hep aynı verileri anlatırlar. Uzun karanlık bir yol ve ucunda görünen parlak bir ışık.Ya o yolun sonunda parlak bir ışık yoksa?..
  Öldükten sonra geri dönenler hep iyilikleri mi beraberlerinde getirirler?..
  Ölüme Yakın Deneyim "diğer taraf"tan dünyaya neler taşır?..
  Araf’a yapılan yolculuktan herkes eskisi gibi mi döner?..
  Araf yolcularını dünyaya kim, hangi şartla yolcu eder?..
  Grangé nefes kesen sayfaların arasına metafizik ürpertilerin yanı sıra entomolojiyi, tıbbi, farmakolojiyi, böcekbilimi, kısaca bilimi yerleştirmekle, gerilim kadar gerçeklik ve mantık dengesinde de mükemmeli yakalamış


  Jean-Christophe Grangé


  Fransız yazar Jean-Christophe Grangé 1961’de Paris’te doğdu. Serbest gazeteci olarak çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı. "Paris-Match" için gezi-macera röportajları, "Figaro Magazine" için bilimsel röportajlar hazırladı. Leyleklerin göçü üzerine hazırladığı yazı dizisinden esinlenen "Leyleklerin Uçuşu" adlı ilk romanı 1994’te yayımlandı. Bu kitap sekiz bölümlük bir TV dizisi haline getirildi. Fransa’da 450 000 adet satan ve dünyada 20 dile çevrilen "Kızıl Nehirler" yazarın ikinci romanı. Grangé’nin üçüncü romanı "Taş Meclisi" ise eylül 2000’de çıktı ve yalnız Fransa’da kısa sürede 150 000 adet sattı. Mathieu Kassovitz tarafından filme çekilen ve başrollerini Jean Reno ve Vincent Cassel’in oynadığı "Kızıl Nehirler" Hollywood’u keşfetmek için iyi bir koz.
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Şeytan Yemini (Jean-Christophe Grangé) Özeti

  Reklam  1961 paris doğumlu Jean-Christophe Grangé tarafından yazılan kitap asıl mesleği gazeteciliktir ilk romanı leyleklerin uçuşu 1994 yılında yayınlanmıştır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi