Mutluluk (Zülfü Livaneli) Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Mutluluk (Zülfü Livaneli) Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Mutluluk (Zülfü Livaneli) Özeti

  Reklam  Mutluluk (Zülfü Livaneli) Özeti

  Forum Alev
  Zülfü Livaneli
  Remzi Kitabevi;
  Şubat 2008, 56. Baskı, 343 sayfa, Türkçe, K. Kapak.
  ISBN No: 9751409004  Günümüz Türkiye'sinin içinden bıçak gibi geçen bu romanda üç kişiyle tanışıyoruz. Van gölü kıyısındaki kasabada, tecavüze uğramış oan on yedi yaşındaki Meryem, evlerinin 'izbe' denilen ambarına kilitlenmiş durumda yazgısını düşünmektedir.

  İstanbul'un tanınmış profesörlerinde Harvard mezunu ve varlıklı İrfan Kurudal, Boğaz'a bakan evinde yaşamını kökten değiştirme planları yapmaktadır.

  Cemal ise Gabar dağlarında PKK takibinde, ateş altındadır.

  Yaşam bu üç kişinin yolunu garip bir rastlantıyla birleştirir ve birbirlerinin ruh fırtınalarını daha yakından tanırlar.

  Mutluluk hem bir dönem romanı; hem kentiyle kasabasıyla, İstanbul'u ve Ege'siyle bugünkü Türkiye'nin tanığı, hem de anlattığı kişilerinin psikolojik derinliklerine ulaşan bir başyapıt.

  Meryem'i, İrfan'ı Cemal'i hiçbir zaman unutamayacaksınız.
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Mutluluk (Zülfü Livaneli) Özeti

  Reklam  Mutluluk, Zülfü Livaneli'nin yazdığı bir romandır. İlk Yayınlanma Tarihi: 2002 yılıdır baş karakteri olan İstanbullu profesördür+ Yorum Gönder
zülfü livaneli mutluluk özeti,  mutluluk zülfü livaneli özeti konusu karakterleri yorumları,  zulfu livaneli mutluluk ozeti,  mutluluk karakterler,  zulfu livanelini mutluluk adli romani. ozeti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi