Kurtlar İmparatorluğu (Jean-Christophe Grangé) Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Kurtlar İmparatorluğu (Jean-Christophe Grangé) Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Kurtlar İmparatorluğu (Jean-Christophe Grangé) Özeti

  Reklam  Kurtlar İmparatorluğu (Jean-Christophe Grangé) Özeti

  Forum Alev


  Kurtlar İmparatorluğu

  Yazarı: Jean-Christophe Grangé
  Çevirmen: Şevket Deniz
  Yayınevi: Doğan Kitap
  Basım Tarihi: Temmuz 2003
  Sayfa Sayısı: 405
  Orijinal adı ve dili: L’Empire des Loups - Fransızca
  Orijinal yayın yılı: 2003


  Her şey korkuyla başladı. Ve yine korkuyla sona erecek.


  KİTAP HAKKINDA
  “Kurtlar İmparatorluğu”nda Fransa ile Türkiye arasında gerilimli bir hat kuruluyor. Jean-Christophe Grangé, her zamanki gibi etkileyici bir atmosfer yaratıyor, kahramanlarına inandırıcı roller biçiyor ve okuyucuyu soluksuz bırakacak bir serüvene tanık ediyor. Seri cinayetler, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denis’deki küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçlara alet edilmesi... Okuyucu kendini böyle gerilimli bir dünyanın içinde buluyor. Heyecan dozu son sayfaya kadar hiç düşmeyen bir roman.

  BASINDAN
  "Gerçekten etkileyici bir yazar."
  - The Guardian

  "Grange güçlü bir kalem. Onu seviyorum."
  - Anita Brookner, The Spectator

  "Eleştirilere, mantığa, gerçeğe meydan okuyan bir kitap..."
  - The Washington Post

  "Paris'te sokak sokak, cadde cadde yaşanan bir kedi-fare oyunu... İstanbul'a kadar süren ve Nemrut Dağı'nda sona eren bir kaçma-kovalamaca... Jean-Chritophe Grance'ye yaraşır bir kitap."
  - Le Monde

  Seri cinayetlere, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denis'deki küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçları alet edilmesi.
  Paris'i kana boyayan Türk mafyası. Kızıl Nehirler'in, Taş Meclisi'nin ve Leyleklerin Uçuşu'nun yazarı Grange'den yine çarpıcı, yine soluk soluğa bir roman.

  YAZAR HAKKINDA
  Fransız yazar Jean-Christophe Grangé 1961’de Paris’te doğdu. Serbest gazeteci olarak çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı. "Paris-Match" için gezi-macera röportajları, "Figaro Magazine" için bilimsel röportajlar hazırladı. Leyleklerin göçü üzerine hazırladığı yazı dizisinden esinlenen "Leyleklerin Uçuşu" adlı ilk romanı 1994’te yayımlandı. Bu kitap sekiz bölümlük bir TV dizisi haline getirildi. Fransa’da 450 000 adet satan ve dünyada 20 dile çevrilen "Kızıl Nehirler" yazarın ikinci romanı. Grangé’nin üçüncü romanı "Taş Meclisi" ise eylül 2000’de çıktı ve yalnız Fransa’da kısa sürede 150 000 adet sattı. Mathieu Kassovitz tarafından filme çekilen ve başrollerini Jean Reno ve Vincent Cassel’in oynadığı "Kızıl Nehirler" Hollywood’u keşfetmek için iyi bir koz.
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Kurtlar İmparatorluğu (Jean-Christophe Grangé) Özeti

  Reklam  doğan kitap tarafından basılan jean christophe grange tarafından yazılan bu kitap, şevket deniz tarafından türkçe'ye tercüme edilmiştir+ Yorum Gönder
grange kurtlar imparatorluğu özeti,  kurtlar imparatorluğu kitap özetleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi