Aile Mutluluğu (Lev Tolstoy) Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Aile Mutluluğu (Lev Tolstoy) Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Aile Mutluluğu (Lev Tolstoy) Özeti

  Reklam  Aile Mutluluğu (Lev Tolstoy) Özeti

  Forum Alev
  Aile Mutluluğu
  Yazar:Lev Tolstoy

  Yayınevi:İnkılap Kitabevi


  Sayfa Sayısı:150

  Etiket Fiyatı:5,50 YTL

  ISBN:9751024994

  Basım Tarihi : Ekim 2006  Kendisinden sonra gelen birçok Rus yazarın yanı sıra Dünya Edebiyatını da derinden etkileyen Tolstoy,” Aile Mutluluğu”nu 1859'da yazdı. Hikayenin kaynağı Valeria Arseneva isimli genç kızla yaşadığı ilişkiydi.
  Bir evliliğin öyküsü diyebileceğimiz bu romanın Katya isimli kadın kahramanı, babasının arkadaşı Sergey Mihayloviç'e aşık olur ve onunla evlenir. Ancak Petersburg sosyetesinin çekiciliği ve toy bir genç kadın oluşu bu evliliği gölgelendirir.
  “Bana acı veren bu aşkı kendi ellerimle yıkıverdim. Bana acı veren o şeyi yıktım ben. Çok rahatım şimdi;seni seviyorum ama daha değişik bir biçimde”

  Sergey Mihayloviç'in bu sözleri kadın-erkek ilişkilerinin geçtiğimiz yüzyıllarda da aynı kırılma noktalarını barındırdığını ve aynı temeller üzerine oturduğunu gösterir niteliktedir ve Tolstoy'un bir nefeste okunacak çağdaş bir yapıtıdır.
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Aile Mutluluğu (Lev Tolstoy) Özeti

  Reklam  Lev Tolstoy tarafından yazılan kitap ekim 2006 yılında basılmıştır 150 sayfa içeren kitapta bir evliliğin hikayesi anlatılmaktadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi