En Uzun Gece (Ahmet Altan) Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden En Uzun Gece (Ahmet Altan) Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  En Uzun Gece (Ahmet Altan) Özeti

  Reklam  En Uzun Gece (Ahmet Altan) Özeti

  Forum Alev
  En Uzun Gece


  Yazarı : Ahmet ÜMİT
  Yayınevi : Alkım Yayınevi
  Basım Yeri ve Tarihi : İstanbul, Eylül 2005
  Sayfa Sayısı : 320
  Hayatında herkesten ve her şeyden fazla sevdiği erkekten kaçarak Güneydoğu'nun dağlarında uluslararası bir araştırma grubuna katılan bir kadın.
  Bir daha hiç kimseyi o kadını sevdiği gibi sevemeyeceğini bilmesine rağmen ruhundaki zaafları saklamak için yaptığı vahşice hatalarla karşısındakini yaralayan bir adam.

  Gerçek aşkın korkunç ağırlığını taşıyamayarak bir köprü gibi çöküp iki kıyısında iki insanı çaresiz bırakan bir ilişki. Affetmelerine izin vermediği için kendi hafızalarından bile nefret etmelerine rağmen affetmeyi beceremeyen insanların içine hapsoldukları bir yalnızlık.

  İki insanın bütün zekâlarını kullanarak öldürmek için uğraştıkları ve her yediği darbeyle biraz daha hastalanarak güçlenen bir tutku. Kutsal Mezopotamya ovasının eteklerinde yükselen dağlarda süren tehditkâr bir hayat.

  Bu iki insanın yaşadıklarını izleyen herkesin sorduğu bir soru:

  "Hayatım boyunca beni böyle seven biri oldu mu?"

  Ahmet Altan

  1950 yılında doğdu. Orta ve lise öğrenimini çeşitli okullarda dolaşarak tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesine devam etti, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Yirmi dört yaşında gazeteciliğe başladı. Gece muhabirliğinden, genel yayın müdürlüğüne kadar gazeteciliğin hemen hemen bütün kademelerinde çalıştı. 1987 yılında köşe yazarı oldu. 1990'da genel yayın müdürüyken gazeteciliğe ara verdi. Çeşitli televizyon programları hazırladı.Birçok yazısından dolayı yargılandı ve 1995 yılında bir buçuk yıla mahkûm edildi.
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: En Uzun Gece (Ahmet Altan) Özeti

  Reklam  basım yeri istnbul olan En Uzun Gece, Ahmet Altan'nın 8 Eylül 2005'te çıkardığı romanıdır. Roman, Güneydoğu'da bir araştırma grubuna katılan bir kadın ile geride bıraktığı sevgilisi ile yaşadıkları duyguları anlatıyor+ Yorum Gönder
en uzun gece karakterleri,  ahmet altan en uzun gece konusu,  ahmet altan en uzun gece özeti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi