Beyaz Diş- Jack London roman özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ücretsiz E-Kitaplar Bölümünden Beyaz Diş- Jack London roman özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Beyaz Diş- Jack London roman özeti

  Reklam  Beyaz Diş- Jack London roman özeti

  Forum Alev
  Beyaz Diş- Jack London

  Kuzeyin ormanlarında yaşam kavgası... Açlık ve hayatta kalma çabası... Beyaz Diş, bir kurt kırması; damarlarında hem kurt hem de köpek kanı taşıyor. Ormanda yapayalnız, hayatta kalmaya çalışıyor. Bir gün, o ana dek yaşadığı mağaranın duvarını geçip hayata atılıyor ve her şeyi en baştan keşfetmeye koyuluyor. Vahşî doğanın çetin şartları, yaratılışındaki sertliği gün geçtikçe daha çok besliyor. Ve sonunda Beyaz Diş, amansız bir kurt oluyor. Derken efendiyi, yani insanı tanıyor.

  Usta yazar Jack London, Beyaz Diş'te bir kurt ve ona 'sahip çıkan' farklı efendiler üzerinden evcilleşmenin imkânını sorguluyor.
  Jack London’ın klasikleşmiş ölmez eseri Beyaz Diş’... Derleme ya da uyarlama değil bu yapıt. Günümüz Türkçesiyle, duru, akıcı bir dille yapılmış, yepyeni bir çeviri. Yazarın en önemli başarılarından olan bu yapıt, Kuzey Amerika yerli yaşamının ve altına hücum yıllarının capcanlı bir aktarımı değil yalnızca. Vahşi dünyada aidiyetini kaybetmemek için mücadele eden ama nice güçlük ve eziyetlerden sonra katıksız ve koşulsuz bir sevgiyle yeni bir özgürlüğü kazanan kurt köpeğinin kimliğinde, benliğimizi oluşturmada çevremizin etkilerinin de çarpıcı bir incelemesi aynı zamanda.
  London, çetin ve acımasız bir ortamda türler arasındaki hayatta kalma savaşının vahşi gerçeklerini sürükleyici ayrıntılarla gözler önüne seriyor. Önce kurt olarak doğup sonra köpeklerin ve insanların dünyasını tanıyan Beyaz Diş’in öyküsü son derece çarpıcı.
  Beyaz Diş, cesaret ve bağlılığın, tehlike ve maceranın öyküsü olduğu kadar, insan kalbinin derinliklerine işleyen bir kurtuluş ve sevgi hikayesi aynı zamanda.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Beyaz Diþ- Jack London roman özeti

  Reklam  teşekkür ederim 3. 3
  Ziyaretçi
  of bu ne ya bakın sonuna kadar ama kısası ondan test çıkacak lütfen daha çok bilgi 4. 4
  Ziyaretçi
  bakın lütfen test de çıkacak sorularıda istiyorum sınıf 6 lütfen

 5. 5
  Ziyaretçi
  çok güzel tavsiye ederim okuyunnnnnnnnnnn

 6. 6
  Ziyaretçi
  tam da aradığım gibi

 7. 7
  Ziyaretçi
  çok işime yardı

 8. 8
  Ziyaretçi
  Teşekkür edilmesi gereken bir konu süper hazırlamışsınız

+ Yorum Gönder
beyaz diş özet,  beyaz diş özeti,  beyaz diş özeti kısa,  beyaz diş kısa özet,  beyaz diş kitap özeti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 16 kişi