Bir Yaz Gecesi Rüyası - Tiyatro Oyunları

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro Bölümünden Bir Yaz Gecesi Rüyası - Tiyatro Oyunları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  naberya?
  Bayan Üye
  Reklam

  Bir Yaz Gecesi Rüyası - Tiyatro Oyunları

  Reklam  Bir Yaz Gecesi Rüyası - Tiyatro Oyunları

  Forum Alev
  Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü
  14.08.2010
  21:00

  NE KADAR: Tam: 45,00 TL, Öğrenci: 35,00 TL

  Oyuncu Kadrosu
  TAMER KARADAĞLI
  HALE SOYGAZİ
  İSMET ÜSTEKİN
  AKASYA ASILTÜRKMEN
  ORÇUN KAPTAN
  ELİF ÇAKMAN
  EDA GÜLTEN
  SERTAÇ EKİCİ
  EREZ ERGİN KÖSE
  ADEM YILMAZ
  ESER EYÜBOĞLU
  BAŞAK ŞAMLIOĞLU
  FAHRİ ÖZTEZCAN
  HÜSEYİN GÜLHUY
  MERVE ÇALOĞLU
  SERENAY KAZANCI
  SERTAN CAN
  TÜMAY REVŞAN GENÇ
  ZEYNEP PAPUÇÇUOĞLU


  Önder Bali yönetiminde;
  KEDİ QUARTET

  Tiyatro Kedi, oniki ay tiyatro sloganıyla hiç ara vermeden devam ettiği tiyatro etkinliklerine bu yaz yeni bir müzikal ekliyor. William Shakespeare tarafından yazılan Bir Yaz Gecesi Rüyası, müzikal olarak sahneleniyor.

  Hakan Altıner ‘in yönettiği müzikalin şarkı sözleri ve uyarlaması İpek Kadılar Altıner’e, özgün besteleri Kağan Yavuz’a, koreografisi Atılgan Gümüş’e, kostüm tasarımı Türkan Kafadar’a; dekor tasarımı Tuba Unat’a, ışık tasarımı Mesut Sarı’ya ait. Müzikalin müzik direktörü ve orkestra şefi Önder Bali.

  Bir Yaz Gecesi Rüyası ‘nda; bir büyü sonucu ortaya çıkan yanlışlıkların sebep olduğu komik olaylar anlatılıyor. Karmaşık aşk ilişkileri, komedi, heyecan ve entrika, Shakespeare'in diğer oyunlarında olduğu gibi; bu oyunda da yerini alıyor. Kentten bir grup esnaf, gözden uzak bir yerde Atina Dükü’nün düğününde sahneleyecekleri oyunlarını prova etmek için ormana gelirler. Oyuncuların lideri olan ve bir cin tarafından büyülenerek zor duruma sokulan Dokumacı Mekik (Tamer Karadağlı) ormanda Orman Kraliçesi Titania ile (Hale Soygazi) karşılaşır. Periler Kralı Oberon, (İsmet Üstekin) karısı Orman Kraliçesi Titania’yı da bir öfke anında büyülemiştir. Büyünün etkisindeki Mekik ve Titania görürgörmez birbirlerine aşık olurlar. Yine aynı gece; Atina yakınlarındaki bir ormanda yollarını şaşıran dört sevgili (Orçun Kaptan, Elif Çakman, Sertaç Ekici, Eda Gülten); Periler Kralı Oberon ile hizmetkârı Puck'ın (Akasya Asıltürkmen) büyüsüne kapılırlar. Bir yazdönümü gecesinde geçen karmaşık ve komik olaylar dizisini anlatan “Bir Yaz Gecesi Rüyası”, dünya tiyatro edebiyatının en komik oyunlarından biridir.

  Tiyatro Kedi tarafından Müzikal olarak hazırlanan “Bir Yaz Gecesi Rüyası” nın genç ve dinamik müzikal kadrosunu; Erez Ergin Köse, Adem Yılmaz, Başak Şamlıoğlu, Eser Eyüboğlu, Fahri Öztezcan, Hüseyin Gülhuy, Merve Çaloğlu, Serenay Kazancı, Sertan Can, Tümay Revşan Genç, Zeynep Papuççuoğlu oluşturuyor. Böylece, Tiyatro Kedi her yıl olduğu üzere bu yıl düzenlediği seçmelerle kadrosuna eklediği 9 genç tiyatro oyuncusunu “Bir Yaz Gecesi Rüyası” müzikalinde seyircisiyle buluşturuyor. Müzikalde genç oyunculara, Önder Bali yönetimindeki Kedi Quartet eşlik ediyor. 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Bir Yaz Gecesi Rüyası - Tiyatro Oyunları

  Reklam  Ana teması aşk ve evliliktir.Bir Yaz Gecesi Rüyası, William Shakespeare'in erken dönem romantik komedya oyunudur İlk basımı 1600 lü yıllardır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi