Müjdat Gezen sanat okulu açıyor

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro Bölümünden Müjdat Gezen sanat okulu açıyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Nazım-Hikmet
  Üye
  Reklam

  Müjdat Gezen sanat okulu açıyor

  Reklam  Müjdat Gezen sanat okulu açıyor

  Forum Alev
  Ünlü sanatçı Müjdat Gezen, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i makamında ziyaret ederek çalışmalarından dolayı övgüler yağdırdı. Gezen, Bursa'ya yeni bir sanat okulu açmak için yer arayışında olduğunu söyledi.
  Kendi adını taşıyan sanat okuluyla yüzlerce gence sinema ve tiyatro eğitimi veren usta sanatçı Müjdat Gezen, sanata ve sanatçıya verdiği değerle tüm Türkiye'de örnek alınan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'e nezaket ziyaretinde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bursa'da da bir sanat okulu açmak üzere yer arayışına giren ve bu sebeple şehre gelen Müjdat Gezen, sanat camiası içinde adını sıkça duyduğu Başkan Bozbey ile tanışmak istediğini söyledi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'de ünlü sanatçı Müjdat Gezen'in Türk tiyatrosu ve sineması için önemli bir isim olduğunu belirterek, "Müjdat Gezen oynadığı filmler ve tiyatro oyunlarıyla kalmayıp, sanat yaşamı boyunca kazandığı tüm birikimini gençlere yatırmış örnek bir sanatçıdır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve yine kendi adını taşıyan tiyatroyla, Türkiye'deki gösteri sanatlarının gelişimine ve yeni yeteneklerin ortaya çıkmasına büyük katkı sağlamaktadır. 50 yıllık sanat hayatına pek çok ilkleri sığdıran usta sanatçıyla tanışmaktan büyük mutluluk ve onur duydum. Kendisinin Bursa'da bir sanat okulu açacak olması da bu kent adına bu kentin kültür-sanat geleceği adına çok önemli bir kazanımdır" diye konuştu.
  __________________ 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Müjdat Gezen sanat okulu açıyor

  Reklam  kısa adını söylersek msm sanat merkezi istanbul ziverbeyde bulunuyor eğitim öğretimler Klasik Türk Müziği, Türk Halk müziği, Hafif Batı Müziği, Klasik Gitar bölümlerinde 4 yıl süresince ücretsiz olarak eğitim vermektedir.+ Yorum Gönder
müjdat gezen sanat merkezi bakırköy
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi