Che'nin Hayatı Film Oluyor ..

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro Bölümünden Che'nin Hayatı Film Oluyor .. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Che'nin Hayatı Film Oluyor ..

  Reklam  Che'nin Hayatı Film Oluyor ..

  Forum Alev
  Che'nin hayatı film oluyor
  Arjantinli yönetmen Tristan Bauer'in, Ernesto Che Guevara'nın özel yaşamını konu alan bir film hazırladığını ve filmde bazı sürprizler bulunduğunu açıkladı.

  46 yaşındaki yönetmen, AFP'ye yaptığı açıklamada, Che'nin yaşamıyla ilgili birçok açıklamanın ve bazı sürprizlerin bulunduğu filmle ilgili daha fazla açıklamalarda bulunmama yönünde karar aldıklarını, hatta bazı sırlarını kendisiyle paylaşmayı kabul eden Che'nin ikinci eşi Aleida'nın da İtalya'da bu yıl anılarının yayımlanacağı zamana kadar sessiz kalmayı kabul ettiğini söyledi.

  Daha önce yayımlanmamış belgeler, aşk mektupları, kişisel günlükler ve Che'nin Kongo ya da Bolivya'da bulunduğu sırada ailesine gönderdiği mesaj kayıtlarına da ulaştığını belirten Tristan Bauer, ''bu kayıtlarda Che'nin çocuklarıyla ilişkilerinde ne kadar içten olduğunun sesinde çınladığını ve buradaki sesin bütün dünyada ünlü bir devrimcinin sesine benzemediğini'' söyledi.

  Bauer, ''binlerce mektup ya da günlük sayfasını karıştırırken, bazen şair, bazen de inanılmaz ölçüde kılı kırk yaran titiz bir adamla karşılaştığını'' söyledi.

  Bauer, Bolivya'da 1967'de öldürülmeden önce beraberinde bir sürü kitap ve günlükle dolaşan Che'nin kendi el yazısıyla kaleme aldığı, Latin Amerika'da Marksizm konulu deneme taslağı ile bugün 1965'te gittiği Kongo'da bulunan bir çantada saklı olduğu sanılan başka kitaplarına da ulaşmayı umduğunu belirtti.

  Tıpkı Arjantinli yazar Juilo Cortazar ile ilgili filmindeki gibi, Che'nin özel yaşamıyla ilgili bu filmde de kurgu ile belgeseli karıştırmayı tercih ettiğini belirten Bauer, hiçbir oyuncunun Che'yi oynamak için ortaya çıkmayacağını, çünkü kimsenin bu rolü canlandıramayacağını düşündüğünü ifade etti ve bazı kurgu sahnelerini çekmek için yeni teknikler yardımıyla Che'nin fotoğraflarını kullanma niyetinde olduğunu söyledi.

  Tristan Bauer, filminin Ernesto Che Guevara ile ilgili ilk film olmadığını, ancak Che'nin özel yaşamıyla ilgili ilk film olacağını da kaydetti. Bauer, filminin gelecek yıl, yani Che'nin ölümünden 40 yıl sonra gösterime girmesini umduğunu da belirtti.

 2. 2
  ASUDE
  Bayan Üye

  Cevap: Che'nin Hayatı Film Oluyor ..

  Reklam  zamanın en çok konuşulan isimlerindendir bazı görüş ve gurupların simgesi haline gelen che guevara resimleri ilede bir çok yerde kendini göstermiştir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi